Favorit ile talihsiz bir kaza...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit ile talihsiz bir kaza...

İleti Kutay ALBAYRAK » 26 Kas 2011, 03:17

Herkese selamlar arkadaşlar...

Dün akşam üzeri favom ile ufak bir kaza geçirdik,talihsiz bir kaza...Ana yol üzerinde tam köşede bir marketin dışarıdaki manav reyonundan yokuş aşağı olan yola resmen yağmur yağmış gibi su akmış ve ıslatmış,binanın bitiş yeri de göbek tabir ettiğimiz dört yol ağzı... Yokuş aşağı salmış gelirken ister istemez göbek öncesi yavaşlamak için frene bastım sonrası malum araba başladı kaymaya gizli buzlanma oluşmuş yolda.Araç kontrolümden çıktı karşı şeride geçmemek için direksiyonu çevirdim ve arka kaydığı gibi park halindeki sıfır bir passata çarptım...Adam aracını alalı (araç sıfır ) 2 hafta olmuş ve yaptığı kilometre daha 700...Üzüldüm açıkçası... Bir gün evvel de seyir halinde iken arkadan başka bir araç çarptı ama tamponda çok şükür çizik bile yok...İki gündür kaza yüzünden aracıma binmeye korkar oldum...Herkes adına ne olur dikkat edelim...

Şimdi sormak istediğim bir konu var sabah resimleri ile aracımı paylaşacağım belki o zaman daha net şeyler söyleyebilirsiniz fakat ben tarif edeyim.

1. Aracımın sağ ön farı kırıldı ama sadece camı,bizim araçlarda komple far mı değişiyor yoksa cam değişme ihtimali de var mı ? Çünkü farımda ve sinyal lambasında sorun yok çalışıyor...

2. Aracımın ön panjuru arma kısmından eğildi içe doğru (lx panjur) bunu çekiçleme ve boya ile düzeltip takabilir miyim...Yada panjuru değişecek olursam da Ankara'da nereden temin edebilirim ?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum uzun yazdım biraz kusura bakmayın
.

AMA NE OLUR TRAFİKTE İKEN BİRAZ DAHA DİKKATLİ OLALIM CAN TAŞIYORUZ...

Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutay ALBAYRAK
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit

İleti jawacı » 26 Kas 2011, 07:38

öncelikle çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. ama biran önce 4 adet kış lastiği takın böyle sıkıntılarınız olmasın. benim favoda Lassa snoways 2 plus var, geçen kış kullandım çok verimli. hiç sorun yaşamadım. panjur düzeltilir, far camı da değiştirilir, sorun olmaz. geçmiş olsun :(
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti orhanfoto » 26 Kas 2011, 09:34

cok gecmiş olsun allah daha kötü kazalardan korusun passatada üzülmedim degil hani kırılan farınızın sadece camını degiştirebilirsiniz cam 10 lira bende degişmiştim panjura gelince cekicle düzelirmi bilmiyorum ama bütün skoda parcacılarında mevcud hele ankara gibi bi yerde rahatlıkla bulabilirsiniz tekrar gecmiş olsun
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti alwaysloser » 26 Kas 2011, 11:01

geçmiş olsun

panjur 15 tl çok değiştirmek isterseniz diye belirteyim

far camıda 6 liralıkta var 10 liralıkta size kalmış
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti sainz » 26 Kas 2011, 11:59

Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.

Far camı orijinal olarak bulunuyor. Gerek yoksa komple far almayıp sadece camı değiştirebilirsiniz. Ancak camın mutlaka orijinalini alın.

Radyatör ızgarasındaki eğiklik çok fazla değilse düzeltilip takılabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti fatih usta » 29 Kas 2011, 21:37

kardeşim geçmiş olsun ankara da şaşmaz a gelirsen yardımcı olabilim sana . far camını orjinal al yoksa ışığı dağıtır panjur da ucuz . şaşmaz 12. sokak no 1 dumanlar rot balans fatih.
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti kemalyazici » 30 Kas 2011, 00:31

geçmiş olsun öncelikle. bende 2 sene önce aracımı vurmuştum sağ önden sağ far değişmişti, şimdi sol far orjinal sağ far ise yan sanayi o yüzden sağ farım sarardı , gündüz karşıdan bakınca hiç hoş gözükmüyor. belirteyim dedim iyisi varsa ondan alın sonra benim gibi biri bir renk diğeri bir renk dolaşmayın. saygılar.
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Arabanız: skoda forman lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir