favom benzinde calısmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favom benzinde calısmıyor

İleti DEDİM » 26 Kas 2011, 22:10

benım skoda favorit 135 l aracım benzinde neden çalışmıyor deposununa 50 tl lik benzin aldım çalıştırıyorum diyorum ama nerde nafile marsa basınca sanki aracda benzin yok gibi benzin gösterge lambası sönük lpg deki anahtar benzin işaretinde gazcıya gösterdim gaz kontrol göstergen çalışıyor dedi. ben kendim yapabilirmıyım yapabilirsem nasıl olacak yardım edermısınız

DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 L

İleti skodaizm » 26 Kas 2011, 22:42

Yakıt filtrene benzin geliyor mu? kontrol et.

Gelmiyorsa; ilk olarak yakıt pompasını kontrol et. Bozuk değilse yakıt deposunun boru tesisatında sorun vardır.

LPG tesisatı benzin kesici çalışmıyor olabilir kontrol edin. ( Benzin hortumunun gittiği mavi ve yuvarlak parça)

Yakıt filtrene yakıt geliyorsa; karbüratör hava alıyor olabilir, karbüratörün diyaframları bozuk olabilir, karbüratör memeleri tıkalı olabilir.

Aracı LPG li diye benzin ile çalıştırmazsanız bir süre sonra bu arızalara sebep olursunuz. Benzinin olmadığı tüm sistem kuru çalışmakdan bozulur.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti orhanfoto » 27 Kas 2011, 17:15

motor sogukken benimkide cok zor calışıyo motor ısındımı problem yok ister sen ilk önce aracı lpg de calıştır motor ısınınca benzine gec bakalım ne oluyo
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti DEDİM » 27 Kas 2011, 17:40

denedim ama stop ediyor.zannedersem skodaizm nikli arkadasım dogru söylüyor.ilk işim dediklerini yapmak olacak tesekkür ederim
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir