ŞANSIMAN YAĞI NERDEN DEĞİŞİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ŞANSIMAN YAĞI NERDEN DEĞİŞİYOR

İleti desemon » 30 Kas 2011, 19:50

Arkadaşlar şansıman yağının azaldığını nasıl anlarız belirtileri nelerdir ve nerden tamamlanıyor değiştiren veya ilave eden varsa yardım cı olsun ... teşekkürler

desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti f_conq » 30 Kas 2011, 21:12

Arabayı lifte kaldırman gerek yani servise veya sanayiye gitmen lazım bir dolum tapası vardır birde kontrol tapası. Yani bizim yapabileceğimiz iş değil açıkçası.
Kullanıcı avatarı
f_conq
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Erzurum
Arabanız: Fiesta '11 1.4TX

İleti phenomx3 » 30 Kas 2011, 22:38

şanzımana yağ kilometre telinin girdiği yerden konuyor. kaçak varsa eksilme olur benim başıma gelmişti. hiç bi sorun hissetmememe rağmen bi gün arabayı çalıştırdım şıkır şıkır bi sürtünme sesi geliyor götürdük motorcu usta sesi duyunca şanzıman şanzıman bana değil hemen yağ koymaya gidin dedi ve 2 lt yağ kondu zaten 2,5 lt alıyor nerdeyse elimize alıcaktık şanzımanı ama dediğim gibi hiç sorun yaşamadım vites geçişi olsun yada başka bişey olsun bi anda şıkırdamaya başlamıştı. her yağ değişiminde kontrol ettiriyorum artık.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ramazanünlü » 05 Arl 2011, 10:26

şanzıman yagı kilometre telini cıkartıyorsun ve ordan koyuyorsun yag görünesiye kadar konrolüde o
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti desemon » 05 Arl 2011, 21:04

ramazanünlü yazdı:şanzıman yagı kilometre telini cıkartıyorsun ve ordan koyuyorsun yag görünesiye kadar konrolüde o

sanzıman yağı ne önerirsiniz ayrıca bu kadar basitmi eksik olduğunu nasıl anlarız saygılar
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir