Forman'in Bagaj Kapısı Elektirik Bağlantı Körüğü Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Forman'in Bagaj Kapısı Elektirik Bağlantı Körüğü Sorunu

İleti Semih Roer » 12 Arl 2011, 02:04

Ben araba dan çok motosiklet kullanan biriyim, o yüzdende arabamın bakımları çok gecikmişti...
Artık en acil ihtiyaç olan motoru beni yolda bıraktı, uzun süre önce yanan contası yüzünden, hemen gerekli araştırmayı yaptım bana ustalar yaklaşık 400-600tl arası herşey yolunda giderse en azından şeklinde fiat verdiler...
Uzun yıllar içinde en azından kelimesini iyi öğretti bir çok usta bana..
Benim mesleğim elektronik-imalat dolayısı ilede mekaniklede aram iyi, birde geçmiş yıllarda motosikletlerle çok uğraşmıştım, o sayede motorlar hakkında genel bilgim var tabii, ama hiç hayatımda araba motoru sökmedim ve sökülmesinide seyretmemiştimde, ...
Bir komşumun gazı ile(bu işleri bilen) aldım elime anahtarları daldım motora karbürötörden başlayarak, silindir kapağını çok zorlanarak söktüm, hatta ben bunu beceremicem bile dedim bazı yerleri sökemezken, silindir kapağını açınca bir çok yerinin erimiş olduğunu yağ ve su kanallarının birleşmiş olduğunu gördüm ve bir kaynakçıya götürdüm çepe çevre kaynatması gerektiğini ve pazarlıkla 120 tl ye yapabileceğini söyledi, fazla şansım olmadığından verdim...
Daha sonra rektifiyeciye götürdüm onlarda 150 tlden kapı açıp 100tl ye, yüzeyi güzelce taşladılar, sibopları söküp yeniden alıştırdılar, pırıl pırıl teslim ettiler...
Daha sonra bir kırmızı silikon ve komple conta takımı aldım 35 tl tuttu...
Toplaması dağımaktan daha kolay geldi,Ancak toplamaya başlarken somunların ve pulların çok kötü olduğunu görerek gidip paslanmaz çelik somun pul ve röndöla aldım(3tl tuttu hepsi) hepsini pırıl pırıl değiştirdim çok güzel oldu ama acaba iyimi ettim ne dersiniz ..
Ama iyiki de kendim yapmışım dedim çünkü buloktakı su kanalları nerde ise tamamen tıkanmıştı bir gün boyunca nerde ise temizlemek zorunda kaldım, hiç bir usta bu kadar uğraşamazdı yanii, ama iş sentil ayyarına gelince öylece kala kaldım, komşu usta da köyüne gitmiş.

Allah tan bu siteyi buldum arkadaşlar çok güzel tarif etmişler, bende uyguladım gidip 15tl ye Alman malı iyi bir bir sentil çakısı aldım ve 20-25 sentil şeklinde ayyarladım, saat gibi çalışmaya başladı, gazla çalışması için hava filirtesinin bütün hava girişlerini tıkamışlardı kısmen ben onların tamamını açtım ve gayet güzel sorunsuz çalışmaya başladı ama baktım bazı benzin hortumları kötü ve aşınmış onlarıda teker, teker tespit edip değiştirdim, 11tl yaklaşık 1.5mt..
Ancak arka bagaj kapısının elektirik bağlatı yeri tamamen dağılmış kablolar kopmuş durumda, oradaki KÖRÜĞÜ ölmüş nerden bulabilirim, arka elektirik kablolarını sordum normal skoda parçası satan yerlere yok dediler, bu konuda YARDIM gerekiyor...
Ön konsol nasıl sökülür, panel aydınlatması çok kötü benzin varmı yokmu sıcaklık ne durumda görülmüyor, geceleri..
Birde koltuklar nasıl adam edilir... İç aydınlatmaları arkadaşlar forumlarda yazmışlar benzer bir şekilde led lerle yapmayı düşünüyorum...
Bu arada yukarıda yazdığım fiatları bilenler değerlendirebilirmi lütfen, benim hiç bilmediğim bir konu kazıkmı yedim yoksa ucuzamı yaptırdım acaba merak ediyorum...

Semih Roer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Semih Roer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 Formen

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir