Lpg Kokusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg Kokusu

İleti FTS » 19 Arl 2011, 14:49

Isıtmayı açtığım zaman içeri gaz kokusu doluyo sanki. Çok fazla koku oluyo. ayrıca bir yerde durduğumda araçtan inip kaputun önünden geçerken bile duyuyorum kokuyu. Acaba karbüratörden mi kaçırıyor diyorum? sizin önerileriniz nelerdir?

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti phenomx3 » 19 Arl 2011, 18:50

LPG bağlantılarında kaçak vardır hemen baktırın ihmale gelmez. Benim de koku gelmeye başlamıştı, zaten LPG sızdırmazlık raporu alacaktım tam o zamana denk geldi. Arkada dolum borusunun tanka girişinden kaçırıyormuş hemen yaptırdım.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti bekocan » 19 Arl 2011, 22:50

FTS yazdı:Isıtmayı açtığım zaman içeri gaz kokusu doluyo sanki. Çok fazla koku oluyo. ayrıca bir yerde durduğumda araçtan inip kaputun önünden geçerken bile duyuyorum kokuyu. Acaba karbüratörden mi kaçırıyor diyorum? sizin önerileriniz nelerdir?

rolantide çalışırken gaz gecen yerleri köpüklü sünger ile kontrol et
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti ramazanünlü » 20 Arl 2011, 09:10

arkadaş eger bir kacak yoksa borulardan yada yakında gaz ayarı falan yaptırdıysan regülatörün üstünde sarı bi vida var omu kasmanı tavsiye ederim o rölanti icindir motorun ihtiyacından fazla gaz girerse motorda ihtiyacından fazlasını almayacagı icin dışarı cıkar ve oda koku yapar
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti bekocan » 21 Arl 2011, 23:18

ramazanünlü yazdı:arkadaş eger bir kacak yoksa borulardan yada yakında gaz ayarı falan yaptırdıysan regülatörün üstünde sarı bi vida var omu kasmanı tavsiye ederim o rölanti icindir motorun ihtiyacından fazla gaz girerse motorda ihtiyacından fazlasını almayacagı icin dışarı cıkar ve oda koku yapar

Ramazan kardeş beyin üzerindeki sarı vida rolanti için olmaması lazım o sadece aracın ilk çalışmasındaki gaz miktarını ayarlıyor benim bildiğim
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti ramazanünlü » 22 Arl 2011, 14:47

bekocan yazdı:
ramazanünlü yazdı:arkadaş eger bir kacak yoksa borulardan yada yakında gaz ayarı falan yaptırdıysan regülatörün üstünde sarı bi vida var omu kasmanı tavsiye ederim o rölanti icindir motorun ihtiyacından fazla gaz girerse motorda ihtiyacından fazlasını almayacagı icin dışarı cıkar ve oda koku yapar

Ramazan kardeş beyin üzerindeki sarı vida rolanti için olmaması lazım o sadece aracın ilk çalışmasındaki gaz miktarını ayarlıyor benim bildiğim

evet dogru bekocan ama o biraz fazla acık olurda ilk marjta çalışırsa iyi eger çalışmassa ikincide yine gaz sürecek ne oldu gaza boguldu çalışmaz ilk kontagı actıgında motora gidecek gazı o sarı vidadan ayarlıyorsun bide şöyle bişey var yanlız onu komple kapatınca motoru çalıştıramassın diyelimki çalışıyor o zaman da ya diyafram sertleşmiş yada regülatörde iki adet gaz kesici vardır yanlız bunlar regülatöre girişte ve cıkıştaki elektironik valflar degil onlardan haric mekanik olarak çalışan ve bunların başlarında birer lastik vardır onlar aşınmıştır size bunu resimli olarak anlatmak isterdim
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir