Favorite direksiyon tavsiyesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorite direksiyon tavsiyesi

İleti ozantavsan » 03 Oca 2012, 17:22

Otomatik jikle konusu aşağıdaki başlıkta paylaşılmıştı.Bende burada anlatılanlara göre yaptım.Şu an aracı çalıştırdıktan sonra yaklaşık 1 dakika kadar ayağımı 1500 devir civarı tutup bırakıyorum.Ardından yola koyuluyorum .Rolantiyi lpgde 900 devir ayarlamıştım.Yola çıkar çıkmaz 900 devir gösteriyor göstergem.
Aşağıdaki paylaşımda görülen vidayı az gevşelttikten sonra otomatik jiklem mis gibi çalışıyor.Nerdeyse otomatik jikleyi kullanmıyorum.Çalıştırınca ayağımı gazda tutmayınca devir 900'den aşağı oluyor.1500 civarına gaz vererek sabitleyip bırakınca normal devrinde 900 oluyor.vidayı birazcık sıksam belki devrde olacak ama gerek yok böyle sorunsuz mis gibi.En soğuk havada bile hiç zorlanmadan yola koyuluyorum.

favorit-forman/otomatik-jikleyi-devre-disi-nasil-birakiriz-t23446.html?hilit=otomatik%20jikle%20ayar%C4%B1&start=36

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti phenomx3 » 03 Oca 2012, 18:45

Kartepeye yazın hiç çıktınızmı? hele böyle bi trafik olsa yazın düşünemiyorum bizim araçları. Benim arkadaş geçen yaz 97 1,4honda civic ile ve 5 kişi çıkarken hararet yüzünden iki sefer durmak zorunda kalmış ve hararetimin ilk defa oynadığını gördüm oda bayaa bi oynadı demişti. kış zaten bizim araçların mevsimi yazın aracınıza bu kadar güvenmeyin derim. Ben de bu güne kadar hiç hararet yaşamadım ama yaz sıcağında yine de korkarım.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti Pesimiststyle » 03 Oca 2012, 22:25

bu hararet ve rolanti olayları konu açıldımı daha önce
.....:::::PesimistStyle:::::.....
Kullanıcı avatarı
Pesimiststyle