MARŞ DİNAMOSU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MARŞ DİNAMOSU

İleti desemon » 26 Arl 2011, 19:38

Arkadaşlar geçen gün araban çalışmadı tık yok 1-2 defa vurdurarak çalıştırdım sonra aklıma marş dinamosuna tıklamak geldi çekiçle bir kaç kez vurdum çalışmaya başladı fakat bu gün yine tekrarladı yine vurdum ama bu sefer çalışmadı acaba neden yapar kömürleri iyi durumda idi bir şey takılı kalıyor acaba ne

desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti phenomx3 » 26 Arl 2011, 19:44

Geçen sene benim de başıma gelmişti senin gibi tıklayarak çalıştırdım ama sonra tekrar aynı şeyi yaptı.marş hiç mi hiç basmıtordu. Bayramdı ve şehir dışındaydım şansıma kayınpederin elektrikçi ustası açıkmış. Kömürler değişti ve sorun kalmadı. sen kömürlere baktır derim.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ramazanünlü » 26 Arl 2011, 20:37

kömürler iyiyyse tek sorun kalıyor oda burc o aşınmıştır ondandır başka bişey olamaz
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti bekocan » 26 Arl 2011, 22:48

ramazanünlü yazdı:kömürler iyiyyse tek sorun kalıyor oda burc o aşınmıştır ondandır başka bişey olamaz
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti orhanfoto » 27 Arl 2011, 09:34

aynı sorun bendede vardı 20 gün önceye kadar bende marş dinamosunu söktürdüm kömürdendir diye ama saglam cıktı sonra bakan usta akü kutup başlarına baktı bunlar cok gevsek dedi arıza burdan kaynaklanıyo dedi kutup başlarını güzelce sıktı şimdi cok şükür bi sorun yok bi bak istersen kutup başlarına
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti efekentli » 07 Oca 2012, 22:41

kutupbaşı gevşekse daha büyük arızalara sebep olur,çünkü alternatörün ürettiği elektirik direk olarak tesisata giderse araçta bir çok parça yanar.burçlardan da değil burçlar sadece kollektörün dönerken kullanılan ve elektirikle ilgisi olmayan parçadır.bence kömürlerden,bağlantılarından,lehimlerden,marş otomatiğinden,yada otomatiğe gelen elektiriğin zayıf olmasından kaynaklanan bir sorun.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir