YENİ ARABAM FAVORİT:)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YENİ ARABAM FAVORİT:)

İleti RODOS55 » 26 Arl 2011, 21:47

Abilerim selamlar saygılar;
Gecen hafta 90 model favorit aldım resimlerini yükleyeceğim yarın, Aracı emeklı bı askerden aldım 150.000 orjinal km de özenle bakılmış benzinli hiç tüp takılmamış temız Ancak ben ılk defa bı skodaya ve bu kadar yaşlı bi araca biniyorum,
Sizlere sorularım şöyle: Aracın sürekli kontrol altında olması gereken yerleri nelerdir nelere dıkkat etmem gerekiyor,
Tüp taktırmalımıyım taktırırsam uyumlu olurmu sorun cıkartırmı Çünkü şu an motor saat gıbı bozulsun istemıyorum,
İzmirde yedek parça alabıleceğim yerler neresidir ve tanıdık tavsıye edeceğiniz usta varmıdır?

RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN ÖZÇINAR
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

İleti orhanfoto » 27 Arl 2011, 09:50

aracın hayırlı olsun allah kasasız belasız kullanmak nasip etsin favoritler cok sık arıza veren araclar degildir tabi yasında dolayı bi takım arızalar verebilir genel anlamda yagını ve suyunu kontrol et kolay kolay yolda kalmazsın tüp konusuna gelince yanlış hatırlamıyosam eger 93 den önce üretilen aracların sübap ları tam uyum saglamıyo diye biliyorum ama yanlış biliyoda olabilirim sen yinede iyi bi araştır formda daha fazla bilgi sahibi arkadaslar var bu konuda
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti Yamali3478 » 27 Arl 2011, 09:57

Hayırlı Olsun .. hem yaş kaç ki yaşlı araba genc araba ayrımı yapıyon . skoda favoritler cok güzel araclar eger gencsen süper spor tipi görünüyor ufakta modifiye yaptın mı tamam arabanın hergün yağına suyuna bakman gerekir favorit ve formanlar cok cabuk hararet yapar onun için arabayı hiç bir zaman sıkıştırmaman lazım ve seyir halindeyken arada bir hararet göstergene bak . uzun yol yapacaksan eğer 2-3 gün önceden gidip bakım yaptırmanlazım en azından motor yağını komple değiştir rot balans ayarlarını yaparsın . ozamn bir sıkıntı kalmaz . ben hep yolda kaldığımda sadece yakıt yüzünden yolda kalıyorum her hangi bi sebepden dolayı değil bnde ki arac da favorit 1994 model glc bnden 1 yaş küçük : :) ama aracımı cok seviyorum . Allah kaza bela vermesn yeterki dikkatli ol sıkıştırma favonu :) ;)
Yamali ! isyanlardaa !!!!!
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ MUHAMMET ALİ BÖYÜKÖZKÖK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FAVORİT GLX 1994

İleti Favocu » 27 Arl 2011, 10:00

Eğer eski durumdaysa lastiklerinizi yenilemenizi ve fren sistemini ve balatalarını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Soğutma sisteminin termostatını da kontrol etmekte fayda var. Bunların dışında yağını suyunu eksik etmeyin yeterli. Otomobilin diğer kısımlarına arıza çıkardıkça baksanız yeter :)
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti RODOS55 » 27 Arl 2011, 16:46

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim, Yaş 29 da 8 senedir hep şirket aracına bindim marea verdı , focus oldu sonra clio megane derken Araçların en güzeli Benim olan FAVOM oldu:) Şuan için acil bi sıkıntım yok ama dörtlülerim çalışmıyo göstergelerde problemler var ufak tefek yalnız en cok sıkıntı yaşyacağım direksiyonun ağırlığı Abiler ilk üç gün kollarım omuzlarım çöktü yaw:)
RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

İleti orhanfoto » 27 Arl 2011, 18:07

aslında direksiyon hafiftir dogan,sahin ve renolara göre alışırsın zamanla :D dürtlüler calışmıyosa büyük ihtimalle soketlerden dir teyp konsolunun üzerinde kalorifer ızgaralarının oldugu panelin arkasın soketler var tabi paneli cıkarman lazım ama hiç ugrasma git bi elektirikciye dedigim gibiyse 5-10 liraya yaptırırsın
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti alwaysloser » 27 Arl 2011, 19:52

işte benim aracım size fikir veriri belki

bi arkadaşım sıkıştırma konusunda yanılıyor olabilir ki 5 senedir bu aracı kullanıyorum favomun dili olsada konuşsa az mı yarışa çıkmadım az mı 6000 leri görmedim hemde neler neler yeterki bakımlarını tam yapın

http://www.youtube.com/watch?v=ofu0zhp9JjA

toros motor şikelidir
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti jawacı » 27 Arl 2011, 20:07

RODOS55 yazdı:Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim, Yaş 29 da 8 senedir hep şirket aracına bindim marea verdı , focus oldu sonra clio megane derken Araçların en güzeli Benim olan FAVOM oldu:) Şuan için acil bi sıkıntım yok ama dörtlülerim çalışmıyo göstergelerde problemler var ufak tefek yalnız en cok sıkıntı yaşyacağım direksiyonun ağırlığı Abiler ilk üç gün kollarım omuzlarım çöktü yaw:)

öncelikle favo'n hayırlı olsun. favo vefakardır, yoldaşını üzmez bırakacaksa da önce biraz sinyal verir,uyandırır. sinyallerin çalışıyorsa dörtlü anahtarı bozuk olabilir. sinyallerde yanmıyorsa flaşör bozuk. direksiyon aslında çok ağır değildir. ama rotiller bozulupta sarmış-kitlemişse çok ağırlaşır. ön lastikler bitikse,havaları düşükse yine zorlar.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti RODOS55 » 27 Arl 2011, 20:14

Mevlüt abi bu iş zevk meselesi Senin araca söz yok süper duruyo ama ben modifiyden yna değil orjinal tarftarıyım:) yani arac neyse o abi fazlasını beklememek lazım derim ben,
Murat abi sağolasın hepimiz için kazasız belasız inşallah :) Sinyaller çalışıyor sanırım dediğin gibi anahtar bozuk Bide abi bu direksiyonu nasıl biraz yumuşatabilirim bi ayrıtılı anlatsana lastıklerım 1 aylık başka neyini yaptırmam gerekır?
RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

İleti jawacı » 27 Arl 2011, 20:24

bu direksiyonun arızasını en iyi tespit etmek için, bir rot-balans'çıya gidip ön düzen testi yaptırmak gerek. rot -balansçı aracın altına girip bütün aksamı inceler, bozuk olanları söyler. bunun için de para almaz. eğer bozuk parça varsa değişimden sonra aynı yere gidip rot ayarı yaptırırsın 20 tl alırlar.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti alwaysloser » 27 Arl 2011, 20:27

RODOS55 yazdı:Mevlüt abi bu iş zevk meselesi Senin araca söz yok süper duruyo ama ben modifiyden yna değil orjinal tarftarıyım:) yani arac neyse o abi fazlasını beklememek lazım derim ben,
Murat abi sağolasın hepimiz için kazasız belasız inşallah :) Sinyaller çalışıyor sanırım dediğin gibi anahtar bozuk Bide abi bu direksiyonu nasıl biraz yumuşatabilirim bi ayrıtılı anlatsana lastıklerım 1 aylık başka neyini yaptırmam gerekır?

lastiklerin kötüyse ondan yapar amörtisr takozların eskimiştir onlardan yapar direksiyon kutusu da sorunlu olabilir iyi bir öndüzenciye gitmelisin bende 185 60 14 lastik var çelik jant olmasına rağmen hafif

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti junior » 27 Arl 2011, 22:15

alwaysloser yazdı:işte benim aracım size fikir veriri belki

bi arkadaşım sıkıştırma konusunda yanılıyor olabilir ki 5 senedir bu aracı kullanıyorum favomun dili olsada konuşsa az mı yarışa çıkmadım az mı 6000 leri görmedim hemde neler neler yeterki bakımlarını tam yapın

toros motor şikelidir

mevlüt hala aynı güzellikte araba kazasız sürüşler:)
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti Anonymous2 » 28 Arl 2011, 01:41

Araban hayırlı uğurlu olsun.. Kazasız sürüşler... :)
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

İleti phenomx3 » 28 Arl 2011, 18:45

Aracın hayırlı olsun. arkadaşların da dediği gibi ön düzene baktır benim Formen'de ilk aldığımda direksiyon çok ağırdı sol rotil gitmiş. değiştikten sonra çok rahatlamıştım. şimdi de sağ rotil değişmesi gerek yine biraz ağırlaştı. En enemlisi hararete meyilli araç olduğu için fan motoruna ek düğme taktır yazın yoğun trafikte falan gerek oluyor bana da ilk söylenen bu olmuştu. yağını suyunu devamlı kotrol et her araçta olduğu gibi sürekli antifriz kullan. Bakımlarını iyi ve zamanında yaparsan sorun çıkarmaz sürüşü de keyiflidir. Kazasız belasız kullanmak dileğiyle.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti RODOS55 » 28 Arl 2011, 19:14

Erdal abi çok sağolasın kaza bela hepimizden uzak olsun inşallah, Şu on günlük süreçte her gün biraz daha ısınıyorum arabaya başta tereddütlerim vardı ama Sanırım Favoyla güzel günler bizi bekliyo:)
Abiler Size yeni bi soru daha soracağım sabah çaıştırdıgımda motordan ugultu gibi sesler geliyo bu normalmı ? ama ısınınca düzeliyo yakıtında çekişinde kaçışında hiç bi sıkıntı yok neden oluyor acaba, Birde İzmirde yedek parça sıkıntısı var İstanbul yada başka bi yerden kargo ile istesem fiyatta Ona göre yükselirmi güvenebilirmiyiz ,böyle bı alışverısınız oldumu hiç?
RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

İleti ermac79 » 29 Arl 2011, 20:39

Araban hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah. Bende geçen sene bugünlerde almıştım favomu. Aldığım günden beri öyle büyük sıkıntı yaratmadı. Ben izmir üçyolda oturuyorum. 6. sanayi sitesinde Süleyman usta var. Skoda tamircisi. Ben birkaç kere götürdüm. Memnun kaldım. Ayrıca yine 6. sanayide Saygılı Kardeşler var. aradığın tüm parçaları orada bulabilirsin. Gerekirse telefon numarasını veririm.

Almadan önce araştırmıştım. İyi ki almışım. Çok memnunum arabamdan. Hem ekonomik hem de sürüş keyfi veriyor insana. Hararet sorunu için ben fanı içeriden anahtara bağlattım. Sıcaklarda manuel olarak fanı açıyorum. Yararı oluyor.
Kullanıcı avatarı
ermac79
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat ARICI
Arabanız: 1993 135 LX

İleti 1903karakartal » 29 Arl 2011, 21:37

alwaysloser yazdı:işte benim aracım size fikir veriri belki

toros motor şikelidir

aracınız çok hoş olmuş inşallah gönlünüzce binersiniz uzun zaman daha
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti alwaysloser » 31 Arl 2011, 11:34

teşekkürler

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir