favodan gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favodan gelen ses

İleti MadloveR » 31 Arl 2011, 10:30

arkadaşlar merhaba benim favoda seyir halindeyken belli hız aralarında mesela 60-70 arası 40-50 arası motordan zil titremesine benzer bir ses geliyor. çalışırken kaputu açtım aradım bir türlü sebebini bulamadım. sizde de oluyormu ya da başınıza geldimi hiç.

Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti alwaysloser » 31 Arl 2011, 11:13

zincir diyeceğim ama rölantide de o ses ypksa heralde zincir değildir

bunu en iyi sainz abimiz bilir
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti mfy » 31 Arl 2011, 18:46

evet aynı ses benim aracımda da geliyor bende çözemedim eğer siz hallettiyseniz bilgi verirseniz sevinirim iyi günler dilerim
mfy
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mehmet fatih yorulmaz
Nereden: Malatya
Arabanız: skoda favorit black line

İleti sainz » 01 Oca 2012, 12:14

Emme manifoldunun üzerinde yer alan alüminyum parça zamanla çürüyüp sağa sola değerek bu sese neden olabiliyor. Bir de hava filtresinin altından gelerek bu parçaya bağlanan alüminyum borunun da sağa sola değerek bu sesi yapması mümkün. Tabii "zil sesi" ifadenize istinaden bu yorumları yapıyorum.Sesin tam kaynağını bulmak için titizlikle incelemek lazım.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Pesimiststyle » 02 Oca 2012, 01:00

Bazen hiç ummadığınız anda favonun ummadığınız yerinden ses gelebilir ;)

benim favoda kornaya benzer bir zarıltı oluyordu ama kaputu açmaya giderken kesiliyordu ses yetişemiyordum

birgün anladımki radyatördeki fan müşürü devreye girince fan dan gelen sesmiş yağladım geçti..

alternatif öneri olarak Eksantirik Zincirindende geliyor olabilir..
.....:::::PesimistStyle:::::.....
Kullanıcı avatarı
Pesimiststyle
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: selcuk
Nereden: Antalya
Arabanız: Skoda Favorit 135 LX

İleti MadloveR » 02 Oca 2012, 08:42

sainz yazdı:Emme manifoldunun üzerinde yer alan alüminyum parça zamanla çürüyüp sağa sola değerek bu sese neden olabiliyor. Bir de hava filtresinin altından gelerek bu parçaya bağlanan alüminyum borunun da sağa sola değerek bu sesi yapması mümkün. Tabii "zil sesi" ifadenize istinaden bu yorumları yapıyorum.Sesin tam kaynağını bulmak için titizlikle incelemek lazım.;)
sainz önerin için teşekkür ediyorum en kısa zamanda inceleyip sonucu tekrar yazacağım.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti ozantavsan » 02 Oca 2012, 09:47

Benim bildiğim zil sesine benzer bir zırıltı var ki ; şöyle anlaşılır.Ses gelirken kalorifer açıkmı.Açıksa Kaloriferi kapatın.Ses kesildimi ? Kesilmişse kalorifer fanı zırıldıyor.Benimki yağlamadan önce 2. kademe zil sesi gibi öterdi hep.Umarım ses budur .Çözümü basittir.Kaputu aç.Kalorifer hava kurusunu sök.Fan karşında.Biraz makine yağı ile 2 göbeği yağla.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi