rolenti ayarı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rolenti ayarı

İleti ERTAN26 » 03 Oca 2012, 01:12

aracın rolenti ayarını nereden yapıyorsunuz.beenim favo çok soguklarda gaz sanki bitmiş gibi kerkiniyor.acaba biraz rolentimi versem.en son yazlık ayar yaptırmıştım.sogukken 1200 devir ısınınca 800-900 devirde şu an.TEŞEKKÜRLER

ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

İleti kuğu beyazı FORMAN » 03 Oca 2012, 14:03

arkadaşım senin karbüratör altından avans ve disbirütörün ordan ayar yapman gerekli ve sonradan gaz ayarını en sessiz bir ortanda aracın saat gibi tıkır tıkır çalıştığını kulaklarınla duyana kadar ayarını tam yapman gerekir

benim forman gölbaşın dan oran köprüsüne çıkarken kepekli yokuşu diyoruz biz baya dik bi yokuştur çekişten falan baya düşer araç 1 ay aldo bende forman aldım önceden çıkarken 3. vites 40 lara kadar düşüodu şimdi disbirütör kapağı tevzi makarası bujiler ve kablolarını değiştirdim araç hemen fark etti şimdi 4. vites 80 veya 90 ile çıkıo ama benim hoşuma yine gitmio çekişte bir eksiklik var sanki biri tutuomuş gibi bi baktırcam ustama yine yada motoru yakana kadar basacam açılmamış motor sanırım devamlı düşük hızlarda kullanılmış....

WESSELAM SEN BENİM YAPTIKLARIMI Bİ DENE İSTERSEN KENDİN YAPABİLİRSİN HİÇ USTAYA GİTME BOŞA PARANI VERME YAZIK OLUR

EN ÖNEMLİSİ BUJİ KABLOLARINI SÖKERKEN BİRİNİ SÖK SÖKTÜĞÜNÜN YERİNE YENİSİNİ TAK BU İŞLEMİ BUJİ KABLOLARINI DEĞİŞİMİ BİTENE KADAR AYNISINI YAP SIRASI KARIŞIRSA USTA BİLE ZORLANIO BULMAKTA...

KOLAY GELSİN

EĞER BÜTÜN BUNLARI YAPTIN SORUN HALA DEVAM EDİO ROLANTİ TUTMUOSA O ZAMAN GAZ BEYNİNDE SIKINTI VAR VEYA DİAFRAMLARI ESKİMİŞ OLABİLİR AMA Bİ İHTİMAL TABİİ BU YAZDIĞIM ...
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman 1994

İleti bekocan » 04 Oca 2012, 00:17

ERTAN26 yazdı:aracın rolenti ayarını nereden yapıyorsunuz.beenim favo çok soguklarda gaz sanki bitmiş gibi kerkiniyor.acaba biraz rolentimi versem.en son yazlık ayar yaptırmıştım.sogukken 1200 devir ısınınca 800-900 devirde şu an.TEŞEKKÜRLER

hava soğuk olduğundan rolanti düşe bilir ısınınca 800 lerde ise hiç elleme 500 lere iniyorsa ara gazı vererek gaz beyin üzerindeki pilastik düğmeden ayar imkanı varsa en yükseğine getir zaten yarım tur geri veya ileri yaptığında rolanti etkilenir fazla çevvirme sadece yarım tur gaz vererek yap. gene düşükse karbratör arka vidasına bakacaksın
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir