favoda ses gelio

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favoda ses gelio

İleti SincAnLı » 04 Oca 2012, 22:02

ben arabayı gaz ayarı bozuk oldugundan dolayı vurdururdum şimdi gaz ayarını düzelttim şimdide motor kulagı takozundan ses geliyor debrajdan ayagımı çekerken ve vites degiştirirken boşluk varmış gibi cat cat vuruyor ne maliyet tutar acaba

SincAnLı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yunus işeri
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit

İleti Pesimiststyle » 05 Oca 2012, 13:21

bende motor takozlarını değiştirdim debiryaja basınca veya ani gaz verince lakırtı geliyordu

çok maliyetli bir işlem değil ama ustasına götürmeni öneririm

benim götürdüğüm adam motorun ordan levle soktu kanırtınca kaputun kilidinin olduğu yeri yamulttu boyasını mahvetti :(

sonra aracı kaldırıyım dedi sağdan krikoyla kaldırıyım derken sağ ön koltuğun ayak basılan yerine dayamış krikoyu orası bombe yaptı ..

aracın takozundan ziyade ustanın takozunu değiştirmek lazım :)
.....:::::PesimistStyle:::::.....
Kullanıcı avatarı
Pesimiststyle
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: selcuk
Nereden: Antalya
Arabanız: Skoda Favorit 135 LX

İleti elvis » 06 Oca 2012, 08:20

Pesimiststyle yazdı:bende motor takozlarını değiştirdim debiryaja basınca veya ani gaz verince lakırtı geliyordu

çok maliyetli bir işlem değil ama ustasına götürmeni öneririm

benim götürdüğüm adam motorun ordan levle soktu kanırtınca kaputun kilidinin olduğu yeri yamulttu boyasını mahvetti :(

sonra aracı kaldırıyım dedi sağdan krikoyla kaldırıyım derken sağ ön koltuğun ayak basılan yerine dayamış krikoyu orası bombe yaptı ..

aracın takozundan ziyade ustanın takozunu değiştirmek lazım :)

az çok her kullanan kendi aracını tanımalı,çünkü her usta skodayı tanımaz,bi tarafı düzelteyim derken başka bir şeyi bozabilir.o yüzden arasıra biz de canımızı sıkabilecek böyle küçük ayrıntıları tamirciye gösterebilir ve izah etmeliyiz.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir