toplanın arkadaşlar sıcak sıcak sıcak !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

toplanın arkadaşlar sıcak sıcak sıcak !!!

İleti kuğu beyazı FORMAN » 11 Oca 2012, 10:46

walla ne desem boş malüm çoğumuz kaloriferden şikayetçiyiz ısıtmıor donuorum die yada önce sıcak sonra ılık daha sonra soğuk üfleyen kaloriferlerden . ben buna bi çözüm bulmak içim kolları sıvadım . cumartesi günü saat 14 00 de başladım 18 00 bitirdim şimdi içeride ayakkabını içinde ayaklarım bile yanıo ısınıo demiorum bakın yanıo.

söle izah edeyim cumartesi günü başladım formanin kalorifer peteğini çıkarmak için sökmeye sök allah sök bitmio öncelikle karbüratör başlığını çıkarın yuvarlak siyah olan sonra ama dikkat edin karıştırmayın en ufak bir karıkılıkta fena olur vallahi.. AKÜYÜ sökün kalorifer fanının solunda hortumların girdiği yerde peteğimiz mevcut hortumları sökün yukarı doğru kaldırın ki antifiriz boşa akmasın ... sonra peteğin etrafındaki çerçeveyi sökün ...

daha sonra da yavaş yavaş peteği çekin ve daha sonra banyoda fiskiye ile önce pislikten arındırın dışının temiz olduğuna kanaat getirdikten sonra yağ çözücü ve sıcak su ile içini de pislikten ve kireç paslardan arındırın dikkat edin en fazla 2 dak bekletin

yağ çözücüyü fazla bekletirseniz belki başka durumlara yol açabilir akla getirmek istemiorum :))

aslında zor bi durumu yok kolay ama tabii ilk temizleyeceğiniz için zor gelecektir ... walla usta bana değişmesi lazım dedi bunlar plastik temizlenme olmuo dedi ... bende mağdem değişecek bende denerim temizlerim baktım olmuo o zaman değiştirrim dedim ... şimdi ise ayaklarım ayakkabının içinde yanıo ... süper oldu donmamak isteyen arkadaşlar muhakkak denesin ve yapsın 4 saati alıo bilmeyen için bilen için belkide 2 saat alucak herlese bol şanslar kolay gelsin ben mutluyum insan knedi yaptığuı bişey olunca daha severek kullanıo... sıcak sıcak üflüo ... :)))) herkese selamlar olsun...

Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman 1994

İleti ozantavsan » 11 Oca 2012, 11:13

Araç hararet yaptığında petekten antifiriz kaçırmaya başlamıştır.Radyatörcü değişecek demişti.
Kalorifer peteğini iptal edip direk bağlantı yapmıştık boruları.

Senin gibi peteği eve aldım.Bir güzel temizledim.İç , dış temizliğini yaptım.Sıcak su + elma sirkesi kullandım.
İçinde sirkeli suyu devir daim yaptırıp hemen boşalttım.Bir kaç gün su içinde beklettim.
Zaten rengi bile değişiyor aliminyum peteğin.Tertemiz oluyor.Baktım onda kaçak yok.Kalorifer musluğunu değiştirdim.Peteği taktık ve motor az ısındığında bile güzel ısıtmaya başladı.
Bazen sıcaklayıp kapatmam gerekiyor.Peteği her zaman 2. kademede çalıştırıyorum.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti forman37 » 11 Oca 2012, 11:16

aynen bende bı ara söküp temızledım ama ben peteğin içini açtım plastık petek benımkıde ıcını acıp guzelce yıkadım baya bı pas bırıkmıstı .sımdı sıfır petekten farkı yok ısıtmasıda gayet guzel ozan abı gıbı bende 2 de kullanırım devamlı en ıdeal kademe .bazen fazla ısıdan dolayı kapatmam bıle gerekıyo düşünün artık :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti hsynaslan0010 » 11 Oca 2012, 11:32

contayı deyiştirdikten sonra benım arabada ısıtmaya başladı ama öyle iç camaşırla oturcak gibi deyil bi pazarda bunu yapalım ozan abi benim arabaya
hsynaslan0010
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin aslan
Nereden: Balıkesir
Arabanız: favorit 135

İleti forman37 » 11 Oca 2012, 12:30

hsynaslan0010 yazdı:contayı deyiştirdikten sonra benım arabada ısıtmaya başladı ama öyle iç camaşırla oturcak gibi deyil bi pazarda bunu yapalım ozan abi benim arabaya

hahaha :DD İÇ ÇAMAŞIRI super bı yorumlamaydı gercekten :)))
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti axiqonyalı42 » 11 Oca 2012, 13:00

kuğu beyazı FORMAN yazdı:walla ne desem boş malüm çoğumuz kaloriferden şikayetçiyiz ısıtmıor donuorum die yada önce sıcak sonra ılık daha sonra soğuk üfleyen kaloriferlerden . ben buna bi çözüm bulmak içim kolları sıvadım . cumartesi günü saat 14 00 de başladım 18 00 bitirdim şimdi içeride ayakkabını içinde ayaklarım bile yanıo ısınıo demiorum bakın yanıo.

söle izah edeyim cumartesi günü başladım formanin kalorifer peteğini çıkarmak için sökmeye sök allah sök bitmio öncelikle karbüratör başlığını çıkarın yuvarlak siyah olan sonra ama dikkat edin karıştırmayın en ufak bir karıkılıkta fena olur vallahi.. AKÜYÜ sökün kalorifer fanının solunda hortumların girdiği yerde peteğimiz mevcut hortumları sökün yukarı doğru kaldırın ki antifiriz boşa akmasın ... sonra peteğin etrafındaki çerçeveyi sökün ...

daha sonra da yavaş yavaş peteği çekin ve daha sonra banyoda fiskiye ile önce pislikten arındırın dışının temiz olduğuna kanaat getirdikten sonra yağ çözücü ve sıcak su ile içini de pislikten ve kireç paslardan arındırın dikkat edin en fazla 2 dak bekletin

yağ çözücüyü fazla bekletirseniz belki başka durumlara yol açabilir akla getirmek istemiorum :))

aslında zor bi durumu yok kolay ama tabii ilk temizleyeceğiniz için zor gelecektir ... walla usta bana değişmesi lazım dedi bunlar plastik temizlenme olmuo dedi ... bende mağdem değişecek bende denerim temizlerim baktım olmuo o zaman değiştirrim dedim ... şimdi ise ayaklarım ayakkabının içinde yanıo ... süper oldu donmamak isteyen arkadaşlar muhakkak denesin ve yapsın 4 saati alıo bilmeyen için bilen için belkide 2 saat alucak herlese bol şanslar kolay gelsin ben mutluyum insan knedi yaptığuı bişey olunca daha severek kullanıo... sıcak sıcak üflüo ... :)))) herkese selamlar olsun...

felicia da da aynımı bu kardeşim?
axiqonyalı42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup akıncı
Nereden: Konya
Arabanız: 95 felicia lx

İleti kuğu beyazı FORMAN » 11 Oca 2012, 13:13

aynı motora sahip aynı düzen 95 içinde geçerli konyalı asi kardeşim eğer ki aynı sorunun varsa denemeni şiddetle tavsiye ederim .... EĞER İÇ ÇAMAŞIRI İLE OTURMAK İSTERSEN :) arkadaşın lafını çaldım ama şaka mahiyetinde kızma lütfen

denemende fayda var... zarardan çok yararını görürsün zaten sende hissedeceksin emin ol ... kolay gelsin AKSİKONYALI:)
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 11 Oca 2012, 19:39

geçen hafta bende yaptırdım normalde değiştirildiğii sölemişlerdi ama tamirci arkadaşım olduğu için saolsun söktü yanımda temizledi yağladı cilaladı şimdi bende 60 lık müjür ve termostat olmasına rağmen içersi sıcacık ;:D

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti axiqonyalı42 » 11 Oca 2012, 20:44

kuğu beyazı FORMAN yazdı:aynı motora sahip aynı düzen 95 içinde geçerli konyalı asi kardeşim eğer ki aynı sorunun varsa denemeni şiddetle tavsiye ederim .... EĞER İÇ ÇAMAŞIRI İLE OTURMAK İSTERSEN :) arkadaşın lafını çaldım ama şaka mahiyetinde kızma lütfen

denemende fayda var... zarardan çok yararını görürsün zaten sende hissedeceksin emin ol ... kolay gelsin AKSİKONYALI:)

eyw kardeşim bide filtre değişeli 1 yıl kadar oluyor bnm bi diğer sorum termostadın derecesi normalden yüksek onunla alakası olurmu 75 lik sanırsam
axiqonyalı42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup akıncı
Nereden: Konya
Arabanız: 95 felicia lx

İleti kuğu beyazı FORMAN » 06 Şub 2012, 14:45

termostad normal derece ama filtre değiştirmen gerekli yakıt açısından da sarfiyat çok oluyor 6 aydan a6 aya değiştir ki yakıtta tasarruf olsun

eğerki bide kalorifer ile ilgili bişiyler yaptıysan sonuçlarını yazarsan iii olur bence,

saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdi ortakcı » 07 Şub 2012, 19:57

benım kolıreferde bırıncı aşamada çalışıyomu calısmıyomu bellı oluyo 2ye ve 3 cu kademeye getırdıgım zaman sankı ıcınde bır pervane bır yerlere carpıyo gıbı ve plastık yanık kokusu gelıyo aldıgım gunden berı pek calıstırmadım kışın donuyorum resmen yardım =)
Kullanıcı avatarı
erdi ortakcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdi ortakcı
Nereden: İzmir
Arabanız: blaklıne

İleti junior » 07 Şub 2012, 21:38

yahu arkadaşlar yaz kış antifriz kullanın hem de hiç su koymadan ben 18 senedir öyle kullanırım aracımı hiç bir zaman sizin gibi sorunlarım olmaz olamaz zaten.tüm olay paslanmadan dolayıdır.antifriz pas yapmaz sorun da olmaz.
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti erdi ortakcı » 09 Şub 2012, 13:31

beenım kalorıfer motorundan ses gelıyodu 2. kademede calıstırdığımda sizleri okuduktan sonraa gaza geldım şöktüm motorun ıcınde bulundugu yuvanın ortası kıırılmıs şimdi bu sorunu nasıl çöze bılırım motorun yuvasını nerden bulabılırım
Kullanıcı avatarı
erdi ortakcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdi ortakcı
Nereden: İzmir
Arabanız: blaklıne

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir