MAAŞALLAH BU ARALAR ARIZASI OLAN YOK NE GÜZEL

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MAAŞALLAH BU ARALAR ARIZASI OLAN YOK NE GÜZEL

İleti kuğu beyazı FORMAN » 13 Oca 2012, 17:50

arkadaşlar ben 1.5 ay önce forman aldım ve çok memnunum km de 260 lira yakıo fazlamı normal mi bilmem ama aram iii forman le ... geçenlerde kaloriferini temizledim ... çok güzel oldu ayaklarımı yakıo resmen ... şimdi aklımda açık hava filtresi ve krank filtresi var ... karbüratöe üstündeki yuvarlar siyah kutu filitreliği iptal edip karbüratör kafasını kapatıp boru çekmeyi ve açık hava filtresi takmayı düşünüom ne zaman yaparım nasıl yaparım bilmiorum ama yapacam aklıma girdi bir kere... ama yapınca çok muhteşem bişiy olacak fotoğraf çakcam desem yalan sölerim yani yüklemem için ara kablo gerekio o da bende yok ama arkadaştan alıp yüklerim inş... kısacası aracıma hız kazandırmayı düşünüom bunlar başlangıç olacak sadece ...

saygılar sevgiler arkadaşlar

Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman 1994

İleti ons42 » 14 Oca 2012, 11:15

Doğru arabalarda arıza yok ve çokda güzel skodaları beğeniyorummmmm :)
ons42
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Osman Nuri
Nereden: Konya
Arabanız: skoda

İleti Yamali3478 » 17 Oca 2012, 11:46

Arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz. ons42 ne kadar cok tanıyorsun skodaları . ve Diğer arkadaşımız "kuğu beyazı FORMAN" fazla hız iyi değildir. Gine de Allah kaza bela vermesin diyoruz. . Saygılarımla ..
Yamali ! isyanlardaa !!!!!
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ MUHAMMET ALİ BÖYÜKÖZKÖK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FAVORİT GLX 1994

İleti kuğu beyazı FORMAN » 19 Oca 2012, 09:38

yamali3478 saol teşekkürler bu siteyi çok sevdim hakkaten dayanışma ve seviye var herkes birbirine saygılı sevgili davranıo hal böyle olunca herşey çok güzel oluoben hızı seviorum tabii yerine göre hızlı kullanmazsam bişiy eksik gibi sanki yani ARACIN NE KADAR GAZA İHTİYACI VARSA BENDE HIZ'A İHTİYAÇ DUYUYORUM ... YANİ KISACASI 30 YAŞINDAYIM 14 YAŞIMDAN BU ZAMANA KADAR ARAÇ KULLANIORUM ARTIK ARABANIN CİNİNİ BİLİORUM ABARTMAMIŞ OLURSAK

HIZ+BEN :) SAYGILAR
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti driver112 » 19 Oca 2012, 11:20

kuğu beyazı FORMAN yazdı:arkadaşlar ben 1.5 ay önce forman aldım ve çok memnunum km de 260 lira yakıo fazlamı normal mi bilmem ama aram iii forman le ... geçenlerde kaloriferini temizledim ... çok güzel oldu ayaklarımı yakıo resmen ... şimdi aklımda açık hava filtresi ve krank filtresi var ... karbüratöe üstündeki yuvarlar siyah kutu filitreliği iptal edip karbüratör kafasını kapatıp boru çekmeyi ve açık hava filtresi takmayı düşünüom ne zaman yaparım nasıl yaparım bilmiorum ama yapacam aklıma girdi bir kere... ama yapınca çok muhteşem bişiy olacak fotoğraf çakcam desem yalan sölerim yani yüklemem için ara kablo gerekio o da bende yok ama arkadaştan alıp yüklerim inş... kısacası aracıma hız kazandırmayı düşünüom bunlar başlangıç olacak sadece ...

öncelikle arabanız hayırlı olsun. fakat hız istiyorsanız yanlış araba almışsınız dostum... boşuna arabanın orasıyla burasıyla uğraşmayın. bu arabalarda ekonomi var ama performans çok zor bana göre:)
driver112
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: felicia

İleti kuğu beyazı FORMAN » 19 Oca 2012, 13:23

DRİVER 112 dostum geçen sene mayısta opel vectra 2.0 136 hp motora sahip aracım vardı tabiii ondan inip buna binince durumlar değişio :)

ben hızı seviorum ama opeli satmamdaki amaç ev almaktı aldım allah şükür

şuan alimde olan para ile skoda aldım ... hızlı değil belki ama beni tatmin etmio performans zaten ama allaha bin şükür olmayanlarında var az kanaat etmeyen çoğu bulamaz

ilk arabam 1980 model şahindi :) skoda almazdım aslında ama arkadaş bir ara kullandı onun araba köpek gibiydi

şimdi benim aracı görünce arkadaşın aracı aklıma gelio ya diorum benden önceki sağır alıştırdı

yada bişiyler ters baktırcam ama iş dolayısıyla elim bi gitmio ki bi ustaya göstereyim

kısaca bi fırsat bulursam çok şey yapcam kadranı tersine çevircem yapmazsam bende ibo değilim

ARKİDİŞ :))))
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 19 Oca 2012, 13:31

Kuğu Beyazı , ortak noktalarımız varmış.
İlk aracım 80 model şahindi.
3. aracım Hyundaki Accent GLS idi.90 beygir.Bende onu ev almak için sattım.Favoritimi aldığım gün ev işide oldu.Aynı günde geldi ikiside.Aradan 21 ay geçti severek kullanıyorum.Allah'a şükür 8 yıl araç yüzü göremem derken arabam var.Allaha bin şükürler olsun.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti murat öner » 19 Oca 2012, 14:07

bende de ilk.. 79 131 vardı......hey gidi günler...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti murat öner » 19 Oca 2012, 14:11

ozan bey yakıt sonuçlarını merakla beklıyoruz...bence yakıt aynı olsa bıle,,kesinlikle bu mikseri takmaya deger..bir de nette maksımumpower denen bi alet var ....50 tl ye satılıyor ...neette byagı övüyorlar...bilgisi olan varmı..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti Yamali3478 » 20 Oca 2012, 00:20

driver112 yazdı:
kuğu beyazı FORMAN yazdı:arkadaşlar ben 1.5 ay önce forman aldım ve çok memnunum km de 260 lira yakıo fazlamı normal mi bilmem ama aram iii forman le ... geçenlerde kaloriferini temizledim ... çok güzel oldu ayaklarımı yakıo resmen ... şimdi aklımda açık hava filtresi ve krank filtresi var ... karbüratöe üstündeki yuvarlar siyah kutu filitreliği iptal edip karbüratör kafasını kapatıp boru çekmeyi ve açık hava filtresi takmayı düşünüom ne zaman yaparım nasıl yaparım bilmiorum ama yapacam aklıma girdi bir kere... ama yapınca çok muhteşem bişiy olacak fotoğraf çakcam desem yalan sölerim yani yüklemem için ara kablo gerekio o da bende yok ama arkadaştan alıp yüklerim inş... kısacası aracıma hız kazandırmayı düşünüom bunlar başlangıç olacak sadece ...

öncelikle arabanız hayırlı olsun. fakat hız istiyorsanız yanlış araba almışsınız dostum... boşuna arabanın orasıyla burasıyla uğraşmayın. bu arabalarda ekonomi var ama performans çok zor bana göre:)

Evet katılıyorum Bnde de favorit glx 94 var ama abi bunlarla en fazla yapacagın hız 140 oda teksen arabada baska yük yoksa hem ekonomik araba hani şu dönemde şu fiyatlarla nasıl tasaruf yapacaksak yurtdısında millet PO gittiginde fulluyoruz bzde ( Türkiye'de ) 5-10 20 .. 100 liralık Bak gine damara bağladım
Yamali ! isyanlardaa !!!!!
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ MUHAMMET ALİ BÖYÜKÖZKÖK
Arabanız: FAVORİT GLX 1994

İleti ERTAN26 » 20 Oca 2012, 20:41

bora bey bende kanalüferi degiştirdim ama aşagı ayaklarıma sıcak üflemiyor.
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

İleti kuğu beyazı FORMAN » 24 Oca 2012, 18:16

ertan26 arkadaşım sana kendi yaptığımı söleyim aynısını yaparsan inanki içerde sıcaktan bunalacaksın

ilk önce kalorifer motorunun bulunduğu kutudaki motor kaputunu öpen fitili çıkar sonra kaput üstündeki siyah ızgarayı ya bantla yada poşet ile sar yerine otuttur...

en son farların arasındaki radyatöre giden hava kanallarını kapat karton , poşet veya gazete kağıdı hangisini istersen

BUNLARI YAP SIKINTIN ÇÖZÜLCEKTİR % BİRMİLYON KOLAY GELSİN :) :) :)
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti semih10 » 25 Oca 2012, 15:54

walla gıptayla okudum kalorifer olayını ben 2 yıldır doğru düzgün çalıştıramadım boştayken genelde soğuk üflüyor basınca ancak sıcak geliyor walla imrendim.. benim musluklar değişti,kalorifer peteği değişti,termostad değişti ama banamısın demedi...
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti kuğu beyazı FORMAN » 25 Oca 2012, 18:31

kardeş yap bunları dua edeceksin inan hadi kolay gele ,
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC