kapı tarafındaki kalorifer peteği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kapı tarafındaki kalorifer peteği

İleti Dertli » 19 Oca 2012, 10:29

94 favoritim var benim kalorifer petekleri ortada olanlar sıcak üflüyor kapı tarafında olanlar soğuk üflüyor doğrumu bir usta dediki yanlar sıcak üflemez dışardaki havayı verir kaloriferle bağlantısı yok doğrumu acaba
ayrıca yeni kalorifer peteği taktım ama fazla sıcak üflemiyor motor çok ısınınca biraz düzeliyor ama sabah ilk çalıştırdığımda ısınıncaya kadar gideceğim yere zaten varıyorum neden acaba yoksa böçylemi çalışır

Dertli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: skoda favorit

İleti sainz » 19 Oca 2012, 11:01

Kapı tarafındakilerin de kaloriferle baplantısı var tabii ki ancak ortadakiler kadar kuvvetli ve sıcak üflemez maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakan48 » 19 Oca 2012, 11:34

Dertli yazdı:94 favoritim var benim kalorifer petekleri ortada olanlar sıcak üflüyor kapı tarafında olanlar soğuk üflüyor doğrumu bir usta dediki yanlar sıcak üflemez dışardaki havayı verir kaloriferle bağlantısı yok doğrumu acaba
ayrıca yeni kalorifer peteği taktım ama fazla sıcak üflemiyor motor çok ısınınca biraz düzeliyor ama sabah ilk çalıştırdığımda ısınıncaya kadar gideceğim yere zaten varıyorum neden acaba yoksa böçylemi çalışır

Aracın Termostatı Düşük Derecedir, Termostat Derecesini Yükselttiğinizde Eger Kalorifer Peteği Tıkalı Değilse; Sorununuz Çözülecektir.

Favorit Kalorifer Sistemi Parçalarını İncelemek İçin Tıklayınız.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti MadloveR » 19 Oca 2012, 15:21

madem konu açıldı bende bir soru sorayım. benim favonun kaloriferi de 3. kademede çalışmıyor. 1-2 normal fakat düğmeyi 3 e getirdiğim zaman hava hiç gelmiyor. sebebi ne olabilir sizce görüşlerinizi bekliyorum.
Kazasız sürüşler.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti forman37 » 19 Oca 2012, 15:58

düğmeyi değiştir tamamdır ;)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti sainz » 19 Oca 2012, 15:59

MadloveR yazdı:madem konu açıldı bende bir soru sorayım. benim favonun kaloriferi de 3. kademede çalışmıyor. 1-2 normal fakat düğmeyi 3 e getirdiğim zaman hava hiç gelmiyor. sebebi ne olabilir sizce görüşlerinizi bekliyorum.
Kazasız sürüşler.

Kuvvetle muhtemel anahtarda arıza var. 3. kademeye alındığında elektriği geçirmiyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alwaysloser » 19 Oca 2012, 20:34

ben peteği temizlettim bir avuç çamur çıktı şimdi üflemeside güçlendi ısıtmasıda ki 70 lik termostat 60 lık müjürr takılı
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti sainz » 19 Oca 2012, 20:49

alwaysloser yazdı:ben peteği temizlettim bir avuç çamur çıktı şimdi üflemeside güçlendi ısıtmasıda ki 70 lik termostat 60 lık müjürr takılı

Bu durumda senin takanın fanı hiç durmadan çalışıyor olmalı.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 19 Oca 2012, 21:05

alwaysloser yazdı:ben peteği temizlettim bir avuç çamur çıktı şimdi üflemeside güçlendi ısıtmasıda ki 70 lik termostat 60 lık müjürr takılı

70 Lik Termostat 60 lık Müşür Olduğunda Hiç Termostat Açmıyor Demektir. Sanırım Yanlış Hatırlıyorsunuz Mevlüt Bey 82-68 Dir Fan Müşürü, Termostatda 74 Lüktür. Ama 82 Yada 88 Derece Olsa Özellikle Çok Soğuk Bölgelerde O zaman Daha İyi Isıtır. Tabi Müşürde 88 Lik Olması Gerekir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti sainz » 20 Oca 2012, 10:05

hakan48 yazdı:

70 Lik Termostat 60 lık Müşür Olduğunda Hiç Termostat Açmıyor Demektir. Sanırım Yanlış Hatırlıyorsunuz Mevlüt Bey 82-68 Dir Fan Müşürü, Termostatda 74 Lüktür. Ama 82 Yada 88 Derece Olsa Özellikle Çok Soğuk Bölgelerde O zaman Daha İyi Isıtır. Tabi Müşürde 88 Lik Olması Gerekir.

Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bozkurt_51 » 27 Oca 2012, 21:46

benim arabanın kaloriferi hamam gibi ediyor ama yan camların ordaki kısımlardan malesef üfürmüyor.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Arabanız: favorit 136L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir