3 AYDA 2 DEFA CONTAMI YANAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

3 AYDA 2 DEFA CONTAMI YANAR

İleti desemon » 26 Oca 2012, 11:52

Arkdaşlar 3 ay önce contayı yaptırdım 2 gün önce yine yağa su karışmaya başladı ve su kabına basınç yapıyor aslında hararet hiç yapmadı su eksiltmede yok gibi yaptırdığım ustaya gittim saplamaları biraz daha sıkalım dedi ama sıkmaya başladı fakat sıkılacak tarafı yok bir defa daha değiştireceğiz dedi ve sanki sürekli contayı yakacakmış gibi bunlar böyle devamlı conta yakar elinden çıkarmaya bak diyor SİZDEN RİCAM BURSA DA BU İŞİ GARANTİLİ, YAPACAK SAĞLAM USTA YOKMU DAHA ÖNCE CONTA YAKAN ARKADAŞLAR YİNE AYNI SORUN TEKRARLADIMI ARABAMI SATMAK ZORUNDA KALMAYAYIM 1 HAFTA ÖNCE ANTİFİRİZ KOYMUŞTUM ONUN BİR ETKİSİ OLMUŞ OLABİLİRMİ

desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti AhmetH » 26 Oca 2012, 12:10

valla biyerler çatlak gibi duruyor anlattığınıza göre
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hsynaslan0010 » 26 Oca 2012, 14:13

benimde tam bir ay oldu contayı deyiştireli allaha şükür bi sıkıntı yok ama aynı arabadan bi arkadaşımın bir ayda 3 kere conta deyiştirdigini biliyorum bence herşey bi kenara ustası cok önemli ben blkesirde özel servise deyiştirdim daha önce götürdügüm ustada bana kesinlikle servise yaptırt dedi şu an memlunum ama saplamalar sıkılacak daha 1000 km yapmadım birazda kulanıma baglı sert kulandıysanız aracı bida yakması normal
hsynaslan0010
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin aslan
Nereden: Balıkesir
Arabanız: favorit 135

İleti MadloveR » 26 Oca 2012, 14:38

arkadaşım anlattığına göre silindir kapağında bir yerde boşluk var. saplamaları iyice kontrol ettir. bloğu dışardan kontrol et çatlak veya kaçak var mı? özellikle saplamaların altına iyi bak bazen saplamayı fazla sıkıp bloğu çatlatabiliyorlar.haa bide bu araçlar çok conta yakar sözü yanlış. benim contam da yandı fakat dediğim gibi saplama fazla sıkılmış alttan bloğu çatlatmış yaptırdım 5 aydır biniyorum hiç bir sıkıntı yok.
hepinize kazasız sürüşler...
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti alwaysloser » 26 Oca 2012, 20:52

conta yanlış takılmış olabilir mi yani ters
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti desemon » 26 Oca 2012, 23:58

3 aydır hiç sorun yoktu antifiriz koyduktan sonra yapması tesadüfde olabilir ama sanki onunda etkisi oldu gibi geliyor bana . USTA öyle bir konuştuki skoda conta yaktımı araba pert oluyormuş gibi aslında ustalığı iyi büyük ihtimalle contayı yanındaki kalfa değiştirdi ve sorun tekrarladı bundan sonra gitmem . Skoda servislerinde kaça değiştiriyorlar BURSA DA GARANTİLİ DEĞİŞTİRECEK BİR TANE SKODA USTASI YOKMU ...:x :?: :x :?: :x :?:
desemon
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 27 Oca 2012, 07:56

arkadaşım sorun beli araca antıfırızı dayamış sınız daha önceden ust kapak ta veya alt bulakta cüremeler vardı kuften tıkanmıştı antıfırızı yiyince bu kufler ortadan kalktı conta takıldı ama bır fayda etmıyor şunku alt tarafında boşluklar var ıyıbır rektefıyecıye üst kapahı ve alt boluhu vereceksın adam kayank yapacak tornalıyacak conta takılacak bıneceksın hanı sıkıştırmaya gelmez dıyorlşar ya bu motoru tammen yalan olduhuna yemın ederım şun ku sıteden bır arkadaş biliyor gözleri ile gördü nasıl arac sıkıştırdıhımı allahıma şükür 4 yıldır ne su eksiltiyor arac nede başka birşey 4 yıl önce motor ındırtım 150 bın kmde yayakıyor du aracım 200 bın km yaptım ondan sonra hıc bır şey yok ıyı bır ustadır senın sorununa care bulacak ınsan yada 2 conta koydur sorunun gene cözülür böyle dolaşan favorıt cok bıyasada
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti sainz » 27 Oca 2012, 09:44

1- Blokta zamanla paslanmalar, çukurluklar oluşmuşsa, kaynakla doldurularak güzelce düzeltilmeli ve conta ondan sonra takılmalı.
2- Silindir kapağı hararet nedeniyle mikron düzeyinde de olsa çarpılmış olabilir. Tornada güzelce düzeltilerek conta öyle takılmalı. Çarpıklık çok fazlaysa, üzerinden çok fazla kısım alındığında sıkıştırma oranı aşırı arttırılmış olacaktır. Belli bir tornalama payı vardır ve bunun üzerine çıkıldığında sıkıntı oluşması kuvvetle muhtemeldir. Bu durumda yeni ve orijinal bir silindir kapağıyla değiştirmek en sağlıklısı olacaktır.
3- Silindir kapağını monte ederken, silindir kapak saplamaları fabrikanın belirlediği torklama değerleriyle sıkılmalıdır.
4- Bloğun kendisinde bir çatlak, sızıntı, ...vs. varsa, yine sıkıntı oluşturacaktır.

Geçmiş olsun.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti felicia-dizel_ahmet » 27 Oca 2012, 13:03

geçmiş olsun. sizin yaşadıklarınız geçen sene bende yaşadım. Bu işte usta çok önemli. doğru usta, işi bilen usta doğru iş yapar. yapamadığı anlaşılan ustanın hemen değiştirilmesi lazım. Antifirizi çok kaçırmamak lazım.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Felicia 1.9D

İleti bozkurt_51 » 27 Oca 2012, 21:34

akadasım benim 90 model 136 L skodam var.2 sene önce aldım.aldığımda arabanın contası senin dediğin gibi 3 ay arayla iki kez yanmış durumdaydı.ben arabyı alınca direkt olarak motor indirttim komple motor yaptırttım.yani motor bloğu alttan üstende kapak taşlama oldu .piston gömleksegmanlar değişti.iki senedir biniyorum ççok şükür bi sıkıntı yok.birde şunu unutmamak lazım sakın arabanı anlar diye doğan şahin ustasına götürme anlamazlar. boşa para harcarsın.iyi bir skoda ustasına götür.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Arabanız: favorit 136L

İleti desemon » 28 Oca 2012, 00:53

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim BURSA da conta yakıpta garantili değiştirten arkadaşlar nereye yaptırdıklarını yazarlarsa sevinirim arabamı tam iyice toparlamıştım. [ lastikler değişti, ön takım yapıldı ,direksiyon kutusu değişti ,atiker tüp takıldı, silecek motoru,silecekler değişti,ön konsolda ışıklandırma vedeğişikler yapildı,buji,bujikabloları ,tevzi makarası değişti motor takozları değişti kapılardaki tıkırdılar giderildi]. TAM HERŞEY YOLUNA GİRDİ DERKEN CONTA YANDI ONUDA 350 TL MASRAFLA YAPTIRDIM 3AY SONRA YİNE TEKRARLADI ARTIK BIKMAYA BAŞLADIM OYSA 2-3 YIL DAHA BİNMEYİ DÜŞÜNÜYORDUM İŞALLAH SAĞLAM BİR YERE YAPTIRIZDA YİNE TEKRARLAMAZ İYİ FORUMLAR
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir