skoda forman ön sol teker sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda forman ön sol teker sorunu

İleti ayron » 27 Oca 2012, 13:38

selam arkadaşlar
yaklaşık 1.5senedir 93forman sahibiyim
ön direksiyon tarafı tekerlek öbürüne nazaran 3santim geniş duruyor
yani kaportadan dışarı bakıyor. öbür teker olması gibi nizam fakat direksiyondan taraf öyle değil gözle görülür
şekilde kaportadan dışarı sırıtıyor herşeyi inceledik akıl erdiremedik vuruk kırık darbe falan yok arabada porya salıncak v.s aynı tip görüküyor lastikler aynı tip ve marka .
şüphelendiğim nokta alt salıncak ve porya bir taraf 93e kadar olanı diğer taraf 93sonrası parçalar mı
birde iki tarafda cant ile frendiski yani tekerleklerin disk ile bir olduğu yerde şöyle ayak ile zorlandığında 3-5mm
boşluk oluşuyor nekadar sıkılsada boşluk düzelmiyor.

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

ayron
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit piriştina
Nereden: Çankırı
Arabanız: for formen

İleti bozkurt_51 » 27 Oca 2012, 21:42

kardeş sen amortisör kulelerininarasındaki mesafeyi bir ölçtür 103 cm flan gelmesi lazım yanlış hatırlamıyorsam.eğerki o değerlerde değilse amortisör kuleleri arasına demirden destek kaynatıyorlar.tekerlek ayrılıkları gideriliyor.benim arabanın da amortisör tepe takozları falan değiştikten sonra bir tarafın tekerinde biraz eğrilik olmuştu kuleleri ölçtüler normla çıktı falat ben sağ tekeri kaldırıma vurmuştum.amortisör alt kısımdan yamulmuş biraz hata ondan çıktı.fakat skoda favorit forman modeli arabaların çoğunda motor kaputunu açınca görürsün iki amortisör kulesi arasında bir destek demiri vardır.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

İleti ayron » 28 Oca 2012, 09:24

selamlar
sanırım iki amartisör arasındaki demire kule gergisi deniyor biyerde okumuşdum.nerden bulabiliriz acaba
demircide yapabilirlermi.bir sormak lazım.
ilgi alaka için teşekkürler.

ü.p
ayron
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit piriştina
Nereden: Çankırı
Arabanız: for formen

İleti fatih usta » 28 Oca 2012, 12:56

bence çamurlurluk hatası bombe farkı var. şasede olsa sorun çıkarır aks yerinden çıkar . birde alt tabla uzun veya kısa olabilir. rot ayarcısına gösterin
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir