Motorun öldü diyorlar! Öyle mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motorun öldü diyorlar! Öyle mi?

İleti mrmv » 29 Oca 2012, 17:02

Favoriti alalı iki ay oldu 25 Kasımda motor yağı komple değişti. Bir hafta sonra kontrol ettik eksilme yoktu. Ancak acemilik işte daha sonra bakmadım, o kadar ustaya gittik bu iki ay içinde kimse de kontrol etmedi. En son ilçeye giderken yağ lambası yanıp söndü. Benzinlikte kontrol ettik arabada yağ kalmamış. 3 litreden biraz fazla yağ koyduk. İl merkezine geri döndükten sonra ustama gittim, hocam hiç uğraşma sekmanda vs de problem vardır, açarız yapmadan toparlayamayız 1.500-2.000 tl arası masraf çıkar, double up koyalım birz faydası olur dedi. Yani başın sağolsun dedi. Ama forumda baktım bu derece de olmasa da Favoların yağ yaktığı söyleniyor. Ben de kararsız kaldım.
Ha bu arada motorda küçük malzemeyi değiştirdiler, buradan kaçırı dediler, o da kırılmıştı zaten. Üstadlardan yardım bekliyoruz.

mrmv
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Tokat
Arabanız: SKODA FAVORİT 135LX

İleti PİCK-UP » 29 Oca 2012, 18:21

usta favoların %80-90 ı öyledir. %10 istisnalar vardır yağ yakmaz.

1500-2000 bin tutmaz. ben komple motor yaptırdım. 900 lira tutmuştu işçilik parça herşey içinde.

ancak sizin anlattıgınıza göre yağ yakma dışında bir sıkıntı olmadığı görülüyor onun içinde motor yaptırmaya

deymez. binin gitsin 2 haftada bir yağını kontrol edin. birde yağ değişiminden sonra kullanacağınız yağ

castrol magnetec , mobil gibi kaliteli yağ koyun üzerinede 1 kutu motor sıcakken kaydırıcı dökerseniz bir nevi

etkisi olur...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti ozantavsan » 29 Oca 2012, 18:26

Çalışmasında sıkıntı yoksa yağ eksiltiyorsa iyi ibr ustaya baktır.Motor yağ yakmadan ziyade yağ kaçırıyorda olabilir.
Sıvı genleşme kabına yağ karışıyormu ?

Bence yağ değişiminden hemen sonra Motorsilk kat faydasını fazlasıyla görürsün.Tecrübeyle sabittir.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti oguz001973 » 29 Oca 2012, 20:07

segman takımı ve anakol yatakları değişse araban zehir gibi olur.kapakta taşlanırsa eğer max.600 tl gider.
oguz001973
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: oğuz kalaycıoğlu
Nereden: İzmir
Arabanız: 1994 favorit

İleti felicia-dizel_ahmet » 29 Oca 2012, 21:11

Merhaba, Bencede 1500-2000 çok yüksek bir rakam, 2 sene kadar favorit kullandım. 2 defa conta değiştirmiş ve kapak taşlatmış biriyim. Bence segmanlar kapak conta rektefiye vs hepsi 1000 lirayı geçmemeli. yapan usta çok önemli. beceriksiz birine denk gelirsen benim gibi sanayiden çıkamazsın.
Saygılar.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felicia 1.9D

İleti alwaysloser » 29 Oca 2012, 23:17

2 ayda 3 litre yağ eksiltiyorsa bir problem var demektir
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti SilisTre » 30 Oca 2012, 01:50

merhaba dostum benimde feliciam vardı halen var ama senin durumun gibi bi durumum oldu ama sonucu seninde benim gibiolucak galiba inş. olmaz benimde aracın yağ sorunu vardı 2 ayda 3 lt yağ yakıyordu sanayiden yağ ekletmekten çıkamıyorumdum araba gazlamı gidiyor yağlamı çözemediydim sonunda olan oldu yolda giderken yağ bitti yağ lambası sönmesi ile motorun kitlemesi bir oldu şimdi sanayide yatıyor ne hikmet ise baanda motoru 1500-2000 tl arası yaparız dediler 2000 tl ne tutucak çok merak ediyorum motor aksamlarının detaylı güncel fiyat listesini istedim paramı hazırladım iyi bir usta arıyorum sadece birde yaz gelirse iyi olur kışın parça peşinde koşulmaz umarım segmanla kurtarabilirsen ve kullanıcam diyorsan bence yaptır üzülme cebim yandı seninde yanmasın keşke bende zamanında bi segman attırsaydım komple motor rektefiyeye gerek kalmasıydı... saygıarımla...
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir