Ayaklarım altı ıslak

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ayaklarım altı ıslak

İleti murat öner » 02 Şub 2012, 13:53

ben de de şöför tarafının tam arkasındakı tabanda aynısı olmuştu....arabanı her tarafı koru ,,tavan da arka kapıda bi ıslaklık yok...bulana kadar kafayı sıyıracaktım..kapıların altında ..su tahlıye delıkleri var..o delık tıkanmış dolayısıyla su ordan akamamış kapı ıçerisinde biriken su marşpiyel hizasından içeri tabana sızmış.o delıgı tornavıdayla açtım kapının içindeki suyu boşaltım...daha sonra otekı kapıların altını da kontrol ettım...onları da temızledım..su an da bı sıkıntı yok ...muhtemelen sen deki de o şekil de bir sorun dur...

murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti ozantavsan » 02 Şub 2012, 14:56

Sağol , bugün tipi şeklinde bastırdı kar.Akşam eve gidince bir bakarım artık.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti sainz » 02 Şub 2012, 15:33

sainz yazdı:Sol kapının en altında yer alan tahliye deliklerini kontrol et bir de. Benim sağ-arka kapınınkiler tıkanmış ve sağ-arka ayak bölmesi havuz olmuştu.

murat öner yazdı:ben de de şöför tarafının tam arkasındakı tabanda aynısı olmuştu....arabanı her tarafı koru ,,tavan da arka kapıda bi ıslaklık yok...bulana kadar kafayı sıyıracaktım..kapıların altında ..su tahlıye delıkleri var..o delık tıkanmış dolayısıyla su ordan akamamış kapı ıçerisinde biriken su marşpiyel hizasından içeri tabana sızmış.o delıgı tornavıdayla açtım kapının içindeki suyu boşaltım...daha sonra otekı kapıların altını da kontrol ettım...onları da temızledım..su an da bı sıkıntı yok ...muhtemelen sen deki de o şekil de bir sorun dur...

ozantavsan yazdı:Sağol , bugün tipi şeklinde bastırdı kar.Akşam eve gidince bir bakarım artık.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ozantavsan » 02 Şub 2012, 17:31

Mesaj alınmıştır ,Sainz.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 02 Şub 2012, 18:44

Malesef Kapı su giderlerinde en ufak tıkanma yok.Az önce kontrol ettim.Kupkuru ve açık.
Aracın üzerinde 15 cm kalınlıkta kar tabakası vardı.Havalar biraz düzelsin bakacağız bir çaresine.
Keşke delikler tıkalı olsaydı keşke...
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 03 Şub 2012, 13:53

ozantavsan yazdı: Malesef Kapı su giderlerinde en ufak tıkanma yok.Az önce kontrol ettim.Kupkuru ve açık.
Aracın üzerinde 15 cm kalınlıkta kar tabakası vardı.Havalar biraz düzelsin bakacağız bir çaresine.
Keşke delikler tıkalı olsaydı keşke...

Yapma yahu! Bir de kaloriferin oralarda bir yerlerden suyun akabileceği yer var. Orada bir tıkanıklık olup da suyu içeri veriyor olmasın. Oraları da kurcala bir müsait zamanda bence.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sekoseko » 05 Şub 2012, 23:48

bendede aynı sorun vardı bu araçlarda hastalık var.
ön cam fitilini komple değiş sorunun hallolacak görürsün.
wWw.SkodaFavorit.org
sekoseko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seko
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti ozantavsan » 28 Şub 2012, 12:33

Sabah paspasın üstü bayağı suydu.Sanki üstten gelmiş.
Yine kontrol ettim.Kapı çıtaları ,giderleri , tavan , kalorifer petek tarafı ,pedalların orası , vitese doğru konsol duvarı.
Yok arkadaş sanki zeminden çıkıyor.Kenarlar kuru , pedal tarafı kuru.
Döşemeyi kaldıramadım şöför koltuğunu sökmek lazım.
Cam fitillerini kontrol ettim sızdıracak gibi değil ,açıklık yok.
Kaputu açıp baktım ,her yer kupkuru
Olmadı kaportacıma gidip koltuğu filan söktürüp baktıracağım artık.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SilverLine » 28 Şub 2012, 17:03

eger arka silecek suyu var ise o ön kapının ordan veya Direksiyon kutusunun ordan geçiyo serum tarzı bişey o çıkmış olabilir..
Kullanıcı avatarı
SilverLine
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda GLX Silver Lİne 94

İleti ozantavsan » 28 Şub 2012, 17:39

cam suyu motoru sorunlku olduğundan , cam suyu kabı ile birlikte evde duruyor.Yani ondan değil.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti amert2008 » 29 Şub 2012, 09:32

benimde benzer bir problemim var... ama yağmur yağdıktan sonra sol ön paspas ıslanıyor... direksiyon altı full su...yani direksiyon aksamından bir yerden aşağıya akıyor buyük ihtimalle motor kaputunun altından bir yerden kaçırıyor baktırmadım henüz...sende direksiyon çubuğuna ve etrafındaki aksama bi bak derim...
amert2008
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: favorit

İleti ozantavsan » 29 Şub 2012, 09:52

Bu sabah kontrol ettim.Pedal tarafı döşemeyi kaldırdım.Pedal duvarı kuru , direksiyon mili kuru.Arka yolcu tarafı kuru.Yalnız ön sağ yolcu ayak altıda ıslak.Bu beni düşündürdü.Acaba Vites konsolu yani aracın göğüs altı orta kısımlardan sızıpta vites konsol tarafından ön şöför ve yolcu ayak altlarına dağılıyor.Her iki tarafında kapı tarafı kuru.Sigorta kutusu tarafı kuru.

Eğer ortadan sızıyorsa kalorifer peteği kısmındanmı sızar ?
O kısımda sızacak bölüm neresi.
Büyük ihtimalle oralardan iki tarafa yayılıyor.
Büyük ihtimalle yağmur ve kar suyu.
Motor suyuda azalıyor ama o bu kadar ıslaklık yapamaz.İmkansız.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jawacı » 29 Şub 2012, 12:55

sızıntı büyük ihtimalle ön cam fitilinden. biryerinden alıyor ama içeride dağılıp farklı yerlerden damlıyor. camcıya gidip cam sökülecek, macunlanacak. ondan sonra kaçak kesilir. tecrübeyle sabittir.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti BaTeRRiiSStt » 29 Şub 2012, 17:11

Altına kaçırmış olabılırmısın ??? :lol:
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti mustafa emre » 17 Nis 2012, 10:37

esselamu aleyküm herkese merhabalar. Aracı mı yeni aldım aynı sorunla ben de karşılaştım şimdi çok şükür çözüldü. Yaptıkları mı yazayım inşaALLAH faydası olur. Benim sıkıntı da şuydu direksiyonun altında olan keçe su alıyor emdikçe paspasın üstüne damlatıyor du. Bir de paspasın altı yağmur da v.s. devamlı ıslanıyor du.

1-) Şeffaf silikon alıp çamurluğun üst kısmı kapı ile birleştiği yeri cam köşesinden itibaren çamurluğun arasın daki su kanalı da dahil güzel ve dikkat çekmeyecek bir şekilde silikon çektim iki tarafa da. Daha sonra akünün konulduğu kısım var orada da aynı işlemi yaptım oralar daki açıklığı da silikon yardımı kapattım. Çok şükür yukarıdan gelen su artık kesildi.

2-) Paspasların altı için de şunu yaptım. Alt döşemeyi pedalların ordan itibaren koltuk dibine kadar kaldırdım keçeyi de söktüm. İki taraf içinde bu işlemi yaptım. Güneşte zemin de dahil iyi bir kurudu. Tabi bu esnada su tahliye tapalarının olmadığını farkettim. Zamanla çürükten deliklerde oluşmuş tabi su almaktan dolayı. Dayson marka silikon alıp oraları komple kapattım iyice kurudu. Ve çok şükür ordan su almayıda kesti.

İnşaALLAH yardımcı olabilmişimdir.
mustafa emre
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: 1994 Favorit GLX

İleti hbo » 17 Nis 2012, 10:46

arabaya binmeden önce belki ıslak yere basmıssınızdır arabada gunes altında kalmıssa terleme yapabılır ;)
Kullanıcı avatarı
hbo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hasan Burak Orhan hBo
Nereden: Mersin
Arabanız: Fabia I 2006

İleti ozantavsan » 17 Nis 2012, 11:33

Daha önce aynı sorunu yazmıştım.Bugünlerde Nisan yağmurları Balıkesirde epey şiddetli geçiyor.

Yoğun yağmur + dolu şeklinde.Basit bir işlem ile aracım artık su almıyor.
Kalorifer havalandırma kabininin üzerine naylon poşet geçirdim.Hiç su almadı.Demekki kaputun üzrt havalandırma ızgarasından yağmur kalorifer fanın olduğu kutuya giriyor ve içeri sızıyordu.
O da paspas üzerine akıp birikiyordu.

Bu şekilde kaloferi açarsan içeri hava üflemiyor.Çünkü havayı ememiyor.Uygun bir kapatma ile çözeceğim.Su alma sona erdi.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yolcu72 » 17 Nis 2012, 15:12

S.A
Ozan bey kapatmaya gerek yok kalorüfer motorunun olduğu pilastik aksamın altında tahliye var orası tıkalıdır açarsanız içeri girmeden aşağı akar kolay gelsin.
yolcu72
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir