MİKSER

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MİKSER

İleti Dertli » 31 Oca 2012, 15:57

türkiyede üretilen bilinenin dışında mikser varmı varsa nerden temin edilir özellikle arabanın yakıtını ve performansını etkileyen bir marka

Dertli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: skoda favorit

İleti sainz » 31 Oca 2012, 16:02

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti bekocan » 31 Oca 2012, 22:36

Dertli yazdı:türkiyede üretilen bilinenin dışında mikser varmı varsa nerden temin edilir özellikle arabanın yakıtını ve performansını etkileyen bir marka

şu anakadar ki tecrübelerim şunu diyor
mikser beyinin markasına ğöre değişiklik gösterebiliyor
tek boğazlı mikserlerin boğaz genişliği 15mm 35mm arasında değişiklik ğösterebiliyor
bu tamamen kullanılan beyinin diafram contasının
mikserdeki gaz çıkış deliklere tepkisi ile alakalı
bu yüzden tam çaplı mikser takamdığın için hava ğiriş kanalları nı kapayarak yani bantlayarak oksijen ğirişlerini kısıyorsun bu da işte yakıtı yaz kış tam ayarlayamıyorsun bu yüzden tam bir mikseri monte etmen çok zor
ben şu an bunun testini yapıyorum takılan mikserin tek boğazlı olacak ve boğaz çapı 15mm ve 35 mm açılacak ve kapanacak olacak mikser agzı araç yok yukarı hangi karışımı la daha iyi çekecekse o ayarda mikser ağzı brakılacak
işte bunun sebebi mikser giriş oksijen ağzı ile beyinden çekilen gaz miktarı orantısız oluyor her beyinin aynı miksere tepkisi farklı olduğundan agız genişliği burda boşa çıkıyor.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti ozantavsan » 01 Şub 2012, 08:34

Bekocan, Avrupada favorit ve felicia araçlar için bizim kullandığımız tek tip mikser kullanılıyor.Bir nevi dünya standardı.Şu lpg markası ,bu beyin diye bir ayrım yok.Herkes lpg markası , beyni ne olursa olsun bu mikseri kullanıyor.Gel inat etme.Ya mikserden al.Ya da Jawacının dediği gibi mikseri yükselt.

Ya 2 cm yükseklikte 10 cm çapta bir conta koy mikser altına.veya 2 tane 1cm yükseklikte conta.
Bir zorluğuda yok.Valla buralarda olsaydın elden geçirirdim aracını.Burdan ancak öneride bulunabiliyoruz.
Dediğimizi bir dene...
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti Dertli » 01 Şub 2012, 10:45

ozan kardeş bizim gaz firmalarının taktığı miksermi standart yoksa senin siparişle aldığın miksermi standart ayrıca bizde seninkinden alalım yada sen al sana parasını yollıyalım gaz sarfiyatıda düşüyormu
Dertli
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 01 Şub 2012, 12:06

Yurtdışında standart.Onlarda araca göre mikser var.Bizdeki gibi örneğin 3-4 favoriti inceleyin hepsinin mikseri farklı çıkabiliyor.Yurtdışında ise mesela msc01 kodlu mikser diyor adam.
Benim aldığım mikser standart..

Arkadaşlar banada alırmısın diye çok mesaj geliyor.Nasıl alınacağınını diğer mesajlarımda anlatmıştım.
Tekrar anlatıyorum.Lütfen banada al diye istekte bulunmayın.Yurtdışından belli bir maddi değere kadar ürün getirtilebiliyor.

Http://www.paypal.com.tr adresine üye olun.
Üyelik sonrası siteye kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
Kredi kartı bilgilerinizi ve adresinizi , mail adresinizi , istenen bilgileri girin.
Paypal güvenli bir sistemdir.Paypal sitemi kredi kartınızda sorun olup olmadığını teyit için kredi kartınızdan 3 TL para çekecek.
Sonrasında bankamatikten veya internet kredi kartı ekstrenizi incelediğinizde PAYPAL'in vermiş olduğu bir kod göreceksiniz.
Bu kodu not alıp ,paypal.com'a girerek sisteme kodu girerek onaylayın.
Onay sonrası 3 TL hesabınıza geri iade edilecek.

Sonra Http://www.ebay.com'a girin.
Üyeliğinizi yapın.
Almak istediğiniz ürünü bulun.
BUY NOW butonu Satın Al demektir.
bu butona tıklamadan önce Shipping bölümünden TURKEY seçerek kargo ücretine bakın.
Bazen ürün 5$ kargo 15$ olabiliyor.Bazıları Free Shipping der bu bedava ücretsiz kargo demektir.
Tüm onaylamalr sonrası ürünün elinize geçmesini beklemekten başka birşey kalmıyor.
Satıcı ütrünü kargoya verdiğinde kargo numarasını belirtir.Bu numara ile internetten ürünün gelişini takip edebilirsiniz.

Niye sen getirtmiyorsunuz demeyin ve yanlış anlamayın beni.
Bir söz vardır ; Herkese balık vermek yerine herkese balık tutmayı öğretin diye .
En fazla 100 Euro kadar ürün getiriliyor şu an sanırım.Benim kendi aldıklarım buna yakın şu an.
Araca almayı düşündüğüm saati şu an almayacağım.Başka malzemeler sipariş verdim.Saat o kadar önemli değil.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Dertli » 01 Şub 2012, 15:18

dolar üzerinden hesap açmak lazım türk parası yollanmaz uzun iş birisi alırsa ben parasını ona yollarım başka seçenek yok ayrıca yakıt tasarrufu sağladımı
Dertli
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 01 Şub 2012, 17:02

www.paypal.com.tr tamamen türkçe.
Hesaptan 3 tl çekiliyor demiştim.3 $ denmedimki.
alışverişiniz 10$ tutarında diyelim 8 $ da kargo olsun Toplam :18 $
1 $ =1850 olsun..

sizin alışveriş ekstreniz 18x1850 den = 33,3 tl görüşlüyor ve kredi kartından 33,3 TL çekiyor.
sistem size alışveriş detayını türkçe ve türk lirası üzerinden veriyor.
Hesap kesiminde ekstrenizde 33,3 tl olarak görüyorsunuz.

Tasarruf konusunu depo bittip yeniden gaz aldığımda verebileceğim.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bekocan » 01 Şub 2012, 20:52

ozantavsan yazdı:Bekocan, Avrupada favorit ve felicia araçlar için bizim kullandığımız tek tip mikser kullanılıyor.Bir nevi dünya standardı.Şu lpg markası ,bu beyin diye bir ayrım yok.Herkes lpg markası , beyni ne olursa olsun bu mikseri kullanıyor.Gel inat etme.Ya mikserden al.Ya da Jawacının dediği gibi mikseri yükselt.

Ya 2 cm yükseklikte 10 cm çapta bir conta koy mikser altına.veya 2 tane 1cm yükseklikte conta.
Bir zorluğuda yok.Valla buralarda olsaydın elden geçirirdim aracını.Burdan ancak öneride bulunabiliyoruz.
Dediğimizi bir dene...

mikser aynı kullanılabilir ama aynı beyin kullanılmadığından
mikserin lğp çekiş miktarını
tamamen beyinin içerisindeki diyaframın direnci belirliyor
senin kullandığın marka? beyin 32mm lik çaplı mikser ile tamamen uyumlu çalışmıştır
bunu şu yüzden diyorum karbratör üst kapağı açıkken mikser ağzı 32mm zaten bu şekilde bile kapak açıkken
gaza ne kadar basarsan bas diyafram o kadar hassas ki çekilen oksijen miktarı ile eş zamanlı karşılık veriyor ve gazı miksere yolluyor
eğer ki beyin içerisindeki diyafram az sert tepkili olursa yani benim kinde olduğu gibi (lavato) 32 mm lik oksijen çekrken çekilen hava miktarına karşı beyin içerisindeki diyafram direnç uyguluyor ve gazı yollamıyor
ben ne zaman 32mm lik agızı daraltmaya başlarsam o zaman diyaframı yenmeye başlayıp beyin gazı yolluyor
BURAYA DİKKAT
bende karbratör üst kapağı açıkken gaz yemesi için vede hortumdan emilen oksijen miktarını tam ayarlamak için şöyle miksere ilave yapıyorum
32 mm lik boğaz yapmış olduğu m mikserin hemen tam üzerine gene 32 mm lik ikinci bir boğaz ve bu boğaz üzerine açılır kapanır kılape yapıyorum
bunu taktığımda denemesi şöyle olacak aracı düz ve yokuşta ğiderken bu kılapeyi şöför mualine pisiklet teli ile uzatacağım ve aracın1 2 3 4 fiteslerde gaz yeme oranını bu tel ile oksijen ğiriş oranını en verimli nerede çekildiğini belirleyerek mikser agzını tespit yapacağım
bunu yapmaktaki amaç hava ğiriş hortumunu bantlıyoruz ya bantlamadan tamamen açık hale getirip mikser agzı ile ayarlayacağım bunu anca cumartesi ğünü denme imkanım var cevabı yazarım .
işin özü beyine ğöre mikser olacak
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti Dertli » 02 Şub 2012, 11:24

ozan benim tüp markası ALDESA acaba bu yeni mikserde uyum sağlarmı senin markası ne
Dertli
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 02 Şub 2012, 12:36

Mikser için şu lpg beyni ,bu lpg beyni diye ayrım yok.
Yurtdışında skoda favorit ,felicia ,audi bilmem ne ve bazı modeller için tek mikser bu.Ondada lpg sisteminin markası diye ayrım yok.Önemli olan aracın karbüratörüne göre değişiyor.

Bizim araçlar Pierburg2E karbüratör.bu karbüratör kullanan araçlar için bu mikser geçerli.
Karbüratörünün pierburg2E değilse başka mikser geçerli olur.Diğer araçlara uygununu daha önceleri paylaşmıştık.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi