ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ses

İleti favorit » 14 Ağu 2007, 21:19

Arkadaslar vites konusu açılınca bende birşey sormak istedim. 1. viteste ayağımı debriyajdan kaldırırken, Özellikle biraz hızlı kaldırmışsam tak diye bir ses duyuyorum bazen. Nedeni ne olabilir, ne yaptırmalıyım sizce? 

favorit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gcrcgc71 » 15 Ağu 2007, 00:01

Aynı sorunu, alacağım aracı (favorit  glx )denerken  bende  fark ettim , araç sahibine sorduğumda  debriyajdan ayağımı hızlı çektiğimi söyledi kendisinin deniyeceğini ve bu sesin olmıyacağını söyledi , istediğim taktirde  hemen tamirciye  götürebileceğimizi tamircininde aynı şeyi söylüyeceğini iletti bende o an ikna oldum, ama hala içimde şüphe  var aracı teslim almadan göstericem, cevabını bilen varsa  boşuna masraf yapmıyalım  arkadaşlar.
gcrcgc71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ZAMBOĞLU » 15 Ağu 2007, 11:53

AYNI SES BENİM FELİDE DE VAR. KULLANMAYA DEVAM EDİYORUM AMA BİR ANORMALLİKVAR GİBİ GELİYOR BANADA.
ZAMBOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 15 Ağu 2007, 13:18

Sesin nereden geldiğini hissediyorsunuz pedaldan mı geliyor şanzımandan mı? Çünkü birçok farklı araba kullandım pedalı sert bırakırsanız mutlaka bir patırtı kütürtü gelir. En basitinden pedalı yukarı kaldıran yaydan dolayı pedal yerine dönerken hızlı çarpıp ses yapar.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ZAMBOĞLU » 15 Ağu 2007, 14:17

yok öyle pedal çarpması değil. sanki arabanın altından ve tam orta kısımlarından geliyor gibi hissediyorum ben.

ZAMBOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favorit » 15 Ağu 2007, 23:43

Benim favorittede aynı... Motorun altından geliyor sanki..
favorit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpinone » 16 Ağu 2007, 13:02

benim favorittede aynı sorun var arkadaşlar. Ses tam anlamıyla nerden geldiği tam belli değl. Şanzımanda bir sorun yok ama ben baktırdım. Benim araçtaki ses ön aks rotlardan geliyor gibi.. ama ses ortaya daha yakın hiç bir sorununu görmedim ama yavaç çekince olmuyor. Sadece hızlı çekince bir zararı yoktur herhalde. Bu arada babamın renault kangosundada o tarz bir ses vardı. Daha sohra artmaya başladı özellikle rampada kalkışlarda ve daha sonra tak tak tak şeklinde kalkışlarda uzun süreli gelmeye başladı.Sorun motor kulaklarının gevşemesi ve daha sonra kopması idi. Bilginize..
alpinone
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 16 Ağu 2007, 13:08

Debriyajı sert bıraktığınızda, akslarda biraz fazla boşluk varsa, o boşluğu birden bire aldığınız için o kütürtüyü yapabilir. Bundan başka egsoz boru ve susturucularının bağlantılarında problem olup sert kalkışta motor ani olarak kasıldığı için bir yerlere vuruyor olabilir. Bunlardan başka da ön takım parçalarından yapabilir ama bunlarda da sadece sert kalkışlardadeğil her zaman yapar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti by wodoo » 05 Eyl 2007, 01:43

arkadaşlar o sesin nedeni arabanın altındaki motor korumasının zamanla yere sürterek eğilmesi sonucunda gaza aniden basıldığında motor sallanıp o korumaya wuruyor aynısı benın favo dada oldu yaptırdım ama dier baska bı ses daha war oda onden cekiş olduu için ön aks lerden geliyor hatta ıncelersenız arabayı kaldırırken on lastık kendını bıraz arkaya ıter o da ses yapar ama o kadar cok ses cıkarmıo
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti KASIMPŞALI. » 05 Eyl 2007, 03:20

arkadslar ben bu sekılde bır konu acmsıtım belkıde hatırlşarsınızz ve nedenını benım arcata soyle hallettık  sol arka motorr kulagında kopukluk emeınım cogu arkasdımdada aynı soruın vardrrr
tanesı 20 ytl ıdı ozmn  ve ustanın d egıde suydubuna sadce punta atmıslarr

yanı skoda ların eskı9 modellerındekı hastalık arkadslr bence bır mootrcuya gertrınn dur jkalklarda cok oluo ve bezende vıtes degısımndee   ama bence yusde doksan sorununuz motor kulakcıgından dr
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 05 Eyl 2007, 03:23

benim basımada geldi  hemde 2 farklı sekılde :) birincisi akslarda bosluk oldugu icin ikincisi motor kulagındaki yıpranmadan dolayı oldu. bide senın arıza baskı yapısıp kalmasından dolayı bırden ayrılırken ses de yapmıs olabılır yanı arkadasım her halukarda azda olsa masraf var :) ama akslarda ise biraz tuzlu olur haberın olsun. bu arada aracın aks koruklerıne felan herseyı ıncele bence hepsı masraf cunku oki.
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir