arabam benzinde çalışmıyor yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arabam benzinde çalışmıyor yardım

İleti darkram » 08 Şub 2012, 00:36

arabam 1993 favorit gazda çalısıyor fakat çok yakıtı var bunu geçtim benzine aldığımda bir süre çalısıp sonra çalışmıyor nedeni ve yapabileceklerim hakkında bilgi verirseniz sevinirim

darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti forman37 » 08 Şub 2012, 01:11

çalısıp bı sure sonra stopmu edıyor ? ne yapıyor tam acıklarsan olayı yardımcı olabılırız.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Kutay ALBAYRAK » 08 Şub 2012, 02:59

Benim de geçenlerde oldu dediğiniz şekilde...Yakıtım çok değil çok şükür iyi...Ancak benzinde stop etmeler vardı muhtemelen aldığım benzinden oldu...Babam işi için istemişti arabayı benden;benzin koymuş sağolsun onu da nereden aldıysa yakıt nasıl pismiş anlatamam bitip de yenisini alınca benzini kendiliğinden geçti tek marş alıyor ve stop olayı bitti...Son zamanlarda değiştiniz mi benzin aldığınız yeri ilk aklıma gelen o oldu...
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutay ALBAYRAK
Arabanız: Skoda Favorit

İleti darkram » 08 Şub 2012, 08:22

forman37 yazdı:çalısıp bı sure sonra stopmu edıyor ? ne yapıyor tam acıklarsan olayı yardımcı olabılırız.

bir süre içindeki gazı yakıyor sonra motor duruyor yani benzinle hiç çalışmiyor tekrar gaza getirdiğimde bir süre marş yapmak zorunda kalıyorum sonra gazda tekrar çalısıyor. bu arada yakıt tüketimim çok fazla....
darkram
CLASSIC
CLASSIC

İleti Favocu » 08 Şub 2012, 08:47

Gaz-benzin arası geçişler oldukça sıkıntılı, kendim bu sebepten 1 seneyi aşkın zamandır hiç benzine geçirmedim otomobili. Gazdan benzine geçmek için lpg tuşuna başınca önce iki yakıtı birden keser bu sırada kullandığınız yakıtın tamamen bitmesini bekleyin sonra tekrar bastığınızda benzin gelişini açar. Belki bu kısımda yanılıyor olabilirsiniz. Birde depodaki benzinin motora geldiğinden emin olun eğer benimki gibi uzun zaman benzin kullanmadıysanız, benzin hortumlarının içindeki benzin uçmuş olabilir, benzin pompasına giden hortumda benzin olup olmadığını kontrol edin. Eğer pompaya giden hortumda da benzin varsa sorun benzin pompasında olabilir. Eğer benzin pompasında da problem çıkmazsa sorun karbüratördedir. Benzinde kullanmaya mecburiyetiniz olmadığı sürece uğraşmaya değmez çünkü benzinden gaza geçme işi daha sıkıntılı, yanmamış bir damla benzin varken gaza geçseniz yolda giderken tekleme v.b. problemler yapmakta.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

İleti MadloveR » 08 Şub 2012, 15:34

lpg beyninin takıldığı yerde kaputun altında benzin gaz kesicisi var orda benzini açıp kapatan plastik ince,yassı bir vida var onu kontrol et. ayrıca deponda benzin azsa pislik çekip tıkamışta olabilir.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti darkram » 08 Şub 2012, 19:44

arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim sorunumu hallettim.
arabayı karburetörçüye götürdüm usta soktü karbiratörü bir kaç parçası demirlerde dahil olmak üzere haşat olmuş.arabayı yeni aldım benden önceki sahibi jikleyi bile telle tutturup iptal etmiş parçaları aldım taktırdım .onda sonra usta dedimbenim araba benzinde çalışmıyor bir bak dedim oda kontrol etti sorun düğmedenmişgaz düymesini yenilettim.şimdi araba tıkır tıkır depomuda fulledim artık ne kadar yaktığını örenmeme kaldı insallah bu kadar ayar ve paradan sonra az yakar umarım.....ve bu arada bana malıyeti karburatör ayarı gaz ayarı parçalar gaz düğmesi işçilik toplam 160 lira
darkram
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir