ALARM-MERKEZİ KİLİT

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ALARM-MERKEZİ KİLİT

İleti ekrem bey » 09 Şub 2012, 10:00

ARKADAŞLAR S.A HERKESE MERABA ARANIZA YENİ KATILDIM. ELEKTRİK TEKNİKERİYİM,1 SENEDİR FAVORİT KULLANICISIYIM.
FAVOYLA ÇOK İYİYİZ AMA Bİ PROBLEMİMİZ VAR.ÖNERİSİ VE DÜŞÜNCESİ OLAN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TŞK. ARKADAŞLAR PROBLEM MERKEZİ KİLİT VE ALARM. ARACI ALDIĞIMDA TESİSATI ÇEKİLİYDİ AMA HİÇBİŞEY YOKTU BEN UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİT TAKTIM VE EL FRENİ ÇEKİLMEYİNCE PARK IŞIĞI YANIP SÖNÜYO VE ÇALIŞMIYORDU AMA EL FRENİ ÇEKİLİNCE GAYET GÜZEL ÇALIŞIYORDU. ŞİMDİ İSE ALARM TAKTIM HERŞEY NORMAL KABLOLARDA SORUN YOK AMA YİNE EL FRENİ ÇEKMEYİNCE ALARMDA ÇALIŞMIYO ARTI EL FRENİ İNİK OLURSA ARABA ÇALIŞINCA SİREN DEVREYE GİRİYO + ,- DE DEĞİŞTİRDİM AMA BİR TÜRLÜ BULAMADIM ACABA TESİSATINMI DEĞİŞMESİ GEREKİYO HAVALAR MALUM GÖZÜM KESMİYOR .DAHA ÖNCE OPEL VECTRA ALARM TAKTIM UMARIM ANLATA BİLDİM YARDIMLARINIZ İÇİN TŞK

Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ekrem(Tekniker)
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit 135 lx

İleti MadloveR » 09 Şub 2012, 10:23

abi seninki ilginç bir durum. daha önce hiç karşılaşmadım. yani aklıma birşey geliyo ama o da ne kadar doğrudur bilemiyorum. alarm tesisatı bağlanırken el freni müşiriyle paralel bağlanmış olabilir belki.tabi bu benim şahsi fikrim belkide favoda el freni müşiride yok onu da bilemiyorum. madem elektrik teknikeriymişsin iyice bir kontrol et derim.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti ekrem bey » 09 Şub 2012, 10:52

2 GÜN ARADIM AMA BENDE ÇÖZEMEDİM.EL FRENİNİN ALTINDA UFAK Bİ SWİCH VAR ONU ÖLÇÜ ALETİYLE ÖLCTÜM MERKEZİ KİLİTE ŞASESİ GELİYODU DEĞİŞTİRDİM AMA YİNE AYNI FARKLI BİR KABLO ÇEKMİŞLER AMA BULAMIYORUM HAVALAR SOĞUK DEĞİSİ TÜM TESİSATI SÖKMEYİ DÜŞÜNÜYORUM TŞK
Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

İleti kuğu beyazı FORMAN » 10 Şub 2012, 10:15

senin yapacağın tek şey akünün eksi kutubuna kablonun eksi olanı siyah olan kabloyu

kırmızı olan kabloyu da şaseye bağla sorun çözülür büyük ihtimalle

bol şanslar paylaşımı beklicez

saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Arabanız: skoda forman 1994

İleti ekrem bey » 10 Şub 2012, 11:43

yardımınız için tşk bugün denicem ;)
Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 10 Şub 2012, 13:02

garip bı sıkıntı :) ınsallah çozulur
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti ekrem bey » 10 Şub 2012, 21:15

Eyvalla abi ya beni büyük bi dertten kurtardın.Bilgin için TŞk.Sorunu çözdüm arkadaşlar.alarm ve merkezi kilitin şase yani siyah kabloyu söktüm ve direk aküden yani - eksi kutuptan kablo çektim ve o ışıktan kurtulmuş oldum :D el freni inikte olsa artık no problem :))) tşk
Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir