Conta değişecek. İzmir'de conta değiştirenler önerileriniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Conta değişecek. İzmir'de conta değiştirenler önerileriniz

İleti ermac79 » 11 Şub 2012, 21:50

Arkadaşlar,

93 Favorit LX im var. 1 sene oldu alalı. Şimdiye kadar ufak tefek sorunlar hariç hiç derdim olmamıştı. Fakat son 2 haftadır dertler bitmiyor. Önce marş motoru arıza yaptı. Marş otomatiği ve motorun kömür ve burçları değişti. Tam sıkıntı bitti derken acayip bir hararet ve su basıncı problemi birden bire ortaya çıktı. Forumu inceledim. Bir kaç ustaya gösterdim. Sorun conta. Ama sanrım sadece soğutma suyuna kompresör karışıyor. Yağda azalma yok ve rengi normal. Çok az kapakta krem bir tabaka var ama o tabaka aldığımdan beri vardı.

Neyse conta değişecek ama İzmir de güvenilir olarak bu işi yaptırabileceğim usta yada servis varmı? Yaptıran arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.

Yarımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
ermac79
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat ARICI
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 135 LX

İleti mkoizmir » 12 Şub 2012, 02:00

slm ben ata sanayiide çiğlide erol usta var oraya gidiyorum memnunum tavsiye ederim tlf.05356204287
Kullanıcı avatarı
mkoizmir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa kamil özgüneş
Arabanız: 1994 Skoda Favorit LX

İleti Karadul » 12 Şub 2012, 09:07

6.Sanayi'de Özdaş Skoda ve Eski Aydın Yolu üzeri Karabağlar'da Can-ser Skoda var.Fakat ben aracımı aldım alalı sürekli Can-Ser'e gittim.Memnunum açıkcası.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Arabanız: Fluence

İleti oguz001973 » 12 Şub 2012, 21:13

ben silindir kapağını değiştirmeni öneririm.çünkü kapak kaynak oluyor ve taşlanıyor.ayrıca sübaplar taşlanıyor.eskisi gibi olacağı da şüpheli.ortalama 350 tl gider.değiştirirsen üst kapağı işçiliğiyle 450 tl'ye halledersin.üstelik komple sübapların da değişmiş olur.sen en iyisi git erol ustaya o sana en iyi şekilde yardımcı olur.
oguz001973
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: oğuz kalaycıoğlu
Arabanız: 1994 favorit

İleti ermac79 » 13 Şub 2012, 23:37

Önerileriniz için teşekkürler. Erol ustaya hafta sonu gitmek niyetindeyim. Daha önce conta değiştiren oldu mu? Ben de üst kapağı yenilemeyi düşünüyorum. Ama sorun tekrar eder mi? Yoksa üst kapağı değiştirmem uzun süre sorunsuz kullanmamı sağlar mı? O kadar kararsız kaldım ki.
Kullanıcı avatarı
ermac79
CLASSIC
CLASSIC

İleti HASSAN » 14 Şub 2012, 13:31

bende çiğlide erol ustaya gidiyorum,ata sanayiye girdinmi en sonda solda görürsünüz zaten ben iki senedir gidiyorum bir sıkıntı yok memnunum,sizede tavsiye ederim bir kaç yerden fiyat alın sonra seçim sizin
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti ermac79 » 19 Şub 2012, 23:26

Can-ser'de servis hizmeti nasıl? Fiyatlar nasıl? Herşeyden önce kredi kartına taksit imkanı var mı? Arabayı daha götüremedim. Nakit sıkıntım var bu günlerde. Acaba servis çok pahalıya çıkmazsa kredi kartı ile halledebilirmiyim?
Kullanıcı avatarı
ermac79
CLASSIC
CLASSIC

İleti ermac79 » 26 Şub 2012, 22:21

Arkadaşlar,
Dün can-ser skoda servisine gittim sabahtan. Conta değişicek dediler. Arabayı oraya bırakmaya karar verdim. Word ve bonusa taksit imkanları var. En çok işime gelen bu oldu. Öğlene kadar arabanın başında bekledim. Birlikte üst kapağı söktük. Kapağın durumu kötüydü. ortadaki silindirler temizdi. Kenarlardakilerde sıkıntı vardı. Contanın kaçırdığı yerler belli. Taşlama payı var. Yanlız bir kaç yerinin kaynak olması gerekecek. Salı yada çarşamba alacağım arabayı. Size o zaman detaylı bilgi veririm.
Kullanıcı avatarı
ermac79
CLASSIC
CLASSIC

İleti HASSAN » 26 Şub 2012, 23:07

hayırlısı olsun sonucu bekliyoruz karta taksit iyimiş yaza girmeden benimde bakım var ;)
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti ermac79 » 07 Mar 2012, 21:45

Merhaba arkadaşlar,

Aracımı geçen hafta aldım. Pazar günü kullanma imkanımda oldu. Ancak yazabiliyorum.

Öncelikle tahminimin üstünde bir fiyat çıktı. Zaten tamirciye giripte masraf çıkmasa olmaz. Toplam 750 TL tuttu. Şimdi yapılan işlemleri ayıntılı anlatayım;

Kapak kayak ve taşlama ... 160 TL
Torna masrafı (Üstteki alyan başlı üç saplama kırılmıştı) ... 100 TL
Conta (kapak, manifolt, eksoz, termsotat, sıvı conta) ... 65 TL
Saplama ( 3 adet) ... 15 TL
Fan müşürü ... 15 TL
Buji (üstündekiler uygun değil dediler) ... 28 TL
Hava filitresi ... 7 TL
Motor yağı ve yağ filitresi ... 45 TL
Yağmurluk sacları (Aracımda yoktu - hatta yağmurlu bir gün yolda kalmıştım) ... 95 TL (Masraf çok olursa takmayın demiştim ama sormadan onlarıda takmışlar)
Karter tapası ... 5 TL
Yedek su deposu (Conta yandığı içi basınç yüzünden kenardan çatlamıştı) ... 10 TL
Antifiriz ... 7 TL
Hararet müşürü ... 15 TL
Termostat ... 15 TL
Gaz ayarı ...10 TL
Kapış Diyaframı (Kenardan çatlaktı) ... 10 TL
İşçilik ... 150 TL
Benzin ... 15 TL (Ayar için almışlar. Zaten depoda çok az vardı.)

İşte böyle baya bi kalem yedek parça ve işçilik çıktı. Umarım uzun bir süre sorun çıkarmaz. Pazar günü kullandım. Özellikle aracımın çekişi çok farketti. Motorun sesi sanki biraz yüksek gibi ama belkide bana öyle geldi. Hareret normal seviye kaldı. Gaz ve benzin ayarı yapılmış bir sorun yok. Şehir içi 80 km yol yaptım. Şimdilik izlenimlerim böyle. En kısa zamanda yakıtıda ölçeceğim. Umarım eskisi gibi az yakar.

Servis ile ilgili görüşlerim;
Öncelikle aracı iç dış yıkatıp öyle teslim ettiler. Tertemiz olmuş. İşçilik iyi. Fiyat biraz yüksek çıkınca ve özellikle keşke yağmur saclarını bana sormadan değiştirmeseydiniz dedim. Kredi kartına 10 taksit yaptılar. En iyiside bu oldu. Cebimden şimdilik para çıkmadı. Taksit taksit ödeyeceğim. Word ve bonus ile anlaşmaları var. Umarım bu yaşadıklarım sizlerede yardımcı olur. Özellikle conta sorunu yaşayan arkadaşların kafasında bir fikir oluşur.
Kullanıcı avatarı
ermac79
CLASSIC
CLASSIC

İleti HASSAN » 07 Mar 2012, 22:32

hayırlı olsun aracınız kazasız belasız sağlıklı günlerde kullanın taksit olayı kafama yattı yaza doğru bakımda gitmeyi düşünüyorum :))
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan353503 » 10 Mar 2012, 19:15

ermac79 yazdı:Arkadaşlar,
Dün can-ser skoda servisine gittim sabahtan. Conta değişicek dediler. Arabayı oraya bırakmaya karar verdim. Word ve bonusa taksit imkanları var. En çok işime gelen bu oldu. Öğlene kadar arabanın başında bekledim. Birlikte üst kapağı söktük. Kapağın durumu kötüydü. ortadaki silindirler temizdi. Kenarlardakilerde sıkıntı vardı. Contanın kaçırdığı yerler belli. Taşlama payı var. Yanlız bir kaç yerinin kaynak olması gerekecek. Salı yada çarşamba alacağım arabayı. Size o zaman detaylı bilgi veririm.
hakan353503
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çoşkun
Arabanız: pasat

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: anterior ve 17 misafir