motor blok diş sıyırma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor blok diş sıyırma

İleti ramazanünlü » 13 Şub 2012, 11:44

arkadaşlar motor üst kapak saplama vidasının biri motor bulogundaki yeri yalama oldu bu konusunda bilgisi olan varmı

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti kuğu beyazı FORMAN » 13 Şub 2012, 12:08

blok tornacıda tekrar yuva açılır sıkıntı anca böle gider ...

onun haricinde sarı prinç ile elle yuva çılır hangisi olursa onu yaprıe ama sarı prinçle yerinde açılması daha ekonomik

eğer tornacı yapsın dersen tuzluya kaçar biraz

haaa tornacı fazla bişiy almaz ama ustanın söküp çıkarması seni üzer o yüzden yerinde ve bilen birine açtırmanı sölemek isterim

saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman 1994

İleti MadloveR » 13 Şub 2012, 14:34

aynısı benimde başıma gelmişti contayı yaktım o yüzden. bi motor ustası yapar veya yaptırır fakat biraz pahalı olur.
başka alternatifi varsa o şekilde yaptır fakat ihmal eetme contayı yakarsan masraf daha da artar.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti ramazanünlü » 13 Şub 2012, 15:06

MadloveR yazdı:aynısı benimde başıma gelmişti contayı yaktım o yüzden. bi motor ustası yapar veya yaptırır fakat biraz pahalı olur.
başka alternatifi varsa o şekilde yaptır fakat ihmal eetme contayı yakarsan masraf daha da artar.

helicoil diye bişey var basit bi işlem ama uşak ta bulamadım bi türlü internetten sipariş verdim onu alıcam artık bu helicoil de diş oluyor ondan atacam kendim basit bişey ama çok saglam oldugunu diyolar set halinde satılıyormuş bu helikoil denen uşakta varda benim istedigim diş yok bizim bu saplamalar 11 e 1,5 diş özel diş oluyormuş bu böyle bişey gelirse başınıza haberiniz olsun
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti MadloveR » 13 Şub 2012, 15:40

evet iyi bir çözüm bulmuşsun helicoil senin işini görür. benimki hem dişli sıyırmış hem de fazla sıkmaktan bloğu patlatmıştı. mecburen kaynak yaptırıp yeniden diş açtırdım. ancak bu şekilde çözebilmiştim.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti ramazanünlü » 14 Şub 2012, 08:42

evet arkadaşlar helicoil ile işi hallettim çok güzel oldu
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE