ÇEKİŞ SORUNU MU??? O DA NE :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÇEKİŞ SORUNU MU??? O DA NE :)

İleti kuğu beyazı FORMAN » 13 Şub 2012, 15:15

karbürtörü ve lpg beynini temizledim komple temizlik oldu

şuan sadece kanat eksik hakkaten bu kadar fark olurmuydu hiç tahmin bile edemezdim

ama şuan çok süper bi durumda eğer araç çekmio yokuşlarda çabuk bayılıosa ilk işlem karbüratör ve lpg beyin yemizliği yapın daha sonra düzelmezse çaresine bakın

harika oldu sanki turbolu gibi aynı güzrlde bi ses verio içeri turbodaki sesi duyar gibiyim hele son gaz verince süpoer oluo

sabah birisinin kafasına verdim bile dikmen lambalarda konya yolunda çok mutluyum

darısı benim gibi çekiş sorunu olanların başına

Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman 1994

İleti kuğu beyazı FORMAN » 13 Şub 2012, 15:21

CUMARTESİ SKODACIYA GÖTÜRDÜM İVEDİK ORGANİZEYE usta baktı ,baktı, baktı, baktı...

bilader sen bu aracı samanlıktamı sakladın dedi :) beni bir gülme aldı ama ne diyeceğimi bilemedim ,

ne oldu ki dedim, bunun motoru bile açılmamıştır dedi ... yok ben o görevi fazlasıyla yerine getirdim dedim ...

usta inanamadı çok güzel çok temiz orjinal die buna derim dedi ...

94 model böle olsun haa hadi canım dedii... inanmadı kaportacıyı getirdi,

oda aynı şeyleri söleyince , baktım araç elden gidecek bana müsade dedim kaçar gibi çıktım ...

birden 10 kişi geldi ... zaten yabancıyım ... aracı orda kapacaklardı walla...

sıdıkayı zor kurtardım... az daha elden gidiodu :)
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 13 Şub 2012, 20:43

bende karbratörü temizlettim ve beyinde lavato ama dediğin ğibi hiç iyi çekmiyor mal gibi ğidiyor
kaça ve nerede yaptırdın
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Arabanız: 93 favorit

İleti PİCK-UP » 14 Şub 2012, 00:01

bekocan yazdı:bende karbratörü temizlettim ve beyinde lavato ama dediğin ğibi hiç iyi çekmiyor mal gibi ğidiyor
kaça ve nerede yaptırdın

genelde karbüratör temizliği ::: 50-100 arası

lpg beyin temizliği ve ayarı ;;;; 20-30 tl arasında yapıyorlar tutturabildiklerine... ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti kuğu beyazı FORMAN » 14 Şub 2012, 11:19

kardeş tanıdık bu akraba sayılır ama bişiy söleyim beyinden çok fark edio bende berece var büyük olanından

ben tutamıyorum hakkat düzde anından 100 120 yapıo çok fark etti bu kadar olacağını tahmin edemezdim

yokuşlarda çekişten düşmüo yeterki gaz ver

istersen bekocan senin aracıda yaptırabiliriz ivedik organizede tanıdık var akraba yaniii

sen iste yeter uçak yapsın ben gittim haftaya DRAG YARIŞIM VAR BU ARACI UÇAK YAP DEDİM

sonuç mükemmel harika bayılıyorum gidişine şimdi....

darısı senin başına bekocan ...

saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 14 Şub 2012, 21:24

artık bu araç yakıt düşürme işini braktım gerçekten adıgibi davranıp hızlı ğitmesini istiyorum bu aracın aldım alalı adam gibi ğitmedi bu araç dedim ya mal gibi gidiyor emsalleri bunu solluyor
ben şunu istemiyorum ustaya gidince şunu al gel deniyelim şunu algel olmadı bide şunu deniyelim eee buda olmadı
usta usta olunca baktığında anlaması lazım en azından arızaları bulup fiyatı verecek yaptırdığımızda gerçekten favorit gibi ğidecek bana böyle usta lazım söktak ustası lazım olmamalı
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Abdulkadir OĞUZ » 14 Şub 2012, 21:36

Bora kardeş.
İyi güzel araban iyi olmuş da km.de kaç kuruş yakıyor. Onu biliyomusun.Her araca fazla yakıt verdiğin zaman uçak olur. LPG ile çalışan bir araçta karbiratör temizliğinin ne önemi var bence hiç bir önemi yok. LPG temizliği demekle beynin tamir takımını değiştirdin. İyi bir araç çok yakıt yakmamalıdır. Ben de istediğim zaman 80 le gidiyom istediğim zaman 120 ile gidiyom. Bora kardeş aşırı hız iyi değildir. Dikkakli ol ve trafikte sorumlu davran. Herkese kazasız sürüşler. İyi günler.
Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

İleti kuğu beyazı FORMAN » 15 Şub 2012, 10:22

yakıtta tam tersine inanolmaz değişimler oldu normal şartlarda aldığım gaz bitmesi gerekliydi ama hala kullanıyorum

50 tl lik aldım 280 km oldu hala gidiorum var yani yakouş falan banamısın demio arkadaşlar ve

gaza bastığımda öyle bir hömürdenioki motor çok hopşuma gidio bide turboda bastıkça çıkan ses vardırya vijjjjjjjjjjj ıslık gibi aynen o sesi çıkarıo

her zaman iş çıkışı beraber gittiğimiz murat abim var pazartesş akşamı aldım işten çıktık gidioruz hiçbirşey sölemedim

kendi fark etti ne olmuş bu arabaya dedi bende söledim

bişiy daha söleyim bana dediği tek şey şu aynı arabadan benim arkadaşta var yeni motor yaptırdı 1 ay falan oldu dedi

ama bunun gibi atik değil dedi ...

ben bile şaşırdım öle demesine ve önceden aracın gitmesi bekocanın dediği gibi mal gibiydi ...

ama maaşallah şimdi canavar ...

saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti despedida » 15 Şub 2012, 13:48

beyler nasıl yaptınız şu işi anlatın da faydalanalım yahu :D
despedida
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: müjdat arıkkan
Arabanız: skofa favorit

İleti kuğu beyazı FORMAN » 15 Şub 2012, 14:03

elbette yanıma gel götüreyim seni halledelim yok çok yoğunum dersen
disbirütör kapağı buji buji kabloları tevzi makarası nı yenile toplamda 50 ile 60 arası tutuo

sonra gaz beynini sök , içini aç , diyaframları çıkar , gördüğün nere varsa tiner ve fırça ile tamizle(fırça kılı sert olmucak)

içindeki pis yağı boşalt gaz beynindeki ÇÜNKÜ TEMİZLENMEYEN YAĞ SABAHA KADAR GREH HALİNİ ALIO BUDA SABAH MARŞ FAZLALIĞI YAPIO 2 MARŞTA ALACAKSA 6 7 YE ÇIKIO

BENİM YAPTIKLARINDAN SONRA TEK MARŞTA ALIO MAAŞALLAH

BUNLARI YAPIN MOTORDA İİİ İSE BAKIN NASIL FİŞEK GİBİ :) OLUO ARABA ...

GAZ BEYNİ ÇOK ÖNEMLİ BENDE BRC BÜYÜK KAFA VAR HERKESE KAFA TUTUO :)

KOLAY GELSİN

SEVGİLER SAYGILAR....
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti kuğu beyazı FORMAN » 15 Şub 2012, 14:14

despedida yazdı:beyler nasıl yaptınız şu işi anlatın da faydalanalım yahu :D

yapabilirsin sanırım dimi bunları çok zor değil çünkü...
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti kuğu beyazı FORMAN » 21 Şub 2012, 19:26

yaptıklarımı uygulayan varmı nasıl oldu değişmeler neler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 21 Şub 2012, 22:53

kuğu beyazı FORMAN yazdı:yaptıklarımı uygulayan varmı nasıl oldu değişmeler neler

senin lafına ğöre buji kabloları komple usa marka sıfır
dsbratör kapağı sözde orjinak
tevzi makarası Bhoş
yenilendi bujiler zaten sıfırdı orjinal brisk buji
çook az etkilendi ama genede mal gibi ğitmeye devam ediyoruz
westinhaus hortumu az deforme olmuş hava kaçırabilir onu aldım takacağım ondanda zaten zannetmiyorum
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kuğu beyazı FORMAN » 22 Şub 2012, 09:45

BEKTAŞ kardeş bir anormallik war hakkaten gaz vanası aşırı açık olmasın kontrol ettinmi çünkü gaz vanası ne kadar açık olursa karbüratöre haddinden fazla gaz girişi olacağı için boğulma ve yığılma yapar...

eğer ki üstesinden gelemzsen yanıma gel beraber bakalım ... hertürlü yardımcı olurum ...

saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti aspendos10 » 26 Kas 2013, 21:00

Arkadaslar araniza dun katıldım.91 model 1.7 flasim vardi.sikayetim yoktu ama musteri cikinca sattım. Dun gittim orta halli bi 93 forman aldim.yola cikinca ozellikle rampalarda flasi aradim 60 km kadar dustu ve yakitida yuksek cikti galiba.cunku 116 km de 28 tl gaz yakti.bu sabah kalktigim gibi dogru sanayiye gittim.4 buji buji kablosu ve tevzi makarasini degistirdim gaz ayarini yaptim calismasi cekisi herseyi degisti.gaz ayari konusunda elimden geldigince yardim etmeye calisirim.eski aracim flash uzun yolda 210 kr yakiyordu gaz lt 2.75 bu aracimda az yakacak insallah hesaplayinca donus yapacagim paylaşacağım
aspendos10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan eren
Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman

İleti kutlay006 » 26 Kas 2013, 23:43

28 lirayla 116 km oldukça güzel..daha neyini kurcalıyon ki..benim araç 82 km ye 30 lira yakıyor..yani 11.8 lt gaz ile 82 km gidebildim (gaz totalden alınıyor 2,57tl)..her aklına gelen ne varsa yeni yapıldı..gaz ayarı bilgisayarda yapıldı..yarından itibaren benzinde kullanmaya karar verdim..bide o şekilde deneyeyim belki daha az yakar
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Arabanız: Küheylan 135L

İleti Onur » 27 Kas 2013, 02:02

Bende 94 Model favoritimi 13 gün oldu alalı ne yaptım ne ettim 35 kuruşun altına düşüremedim bu araçlarda kronik bi sorun var adam gibi ustasını buldunmu yapıyolar (nette araştırdım) ve araç normalde 20 ila 25 kuruş arası yakması gerekiyor hadi ben onuda geçtim 30 kuruşada razıyım bu gün bi lpg ustasına götürdüm şansa adam daha önce skoda kullanıcısıymış ve olayı anlattı hava filtresini söküp mikserin altındaki contaya baktı yanlış montaj dedi bu kapağın altına takılıcak ve üst kapağıda sipralla kesti mikser daha rahat nefes alsın diye genişletmeler yaptı yani tırnakları aldı birde filtreden tampona doğru uzanan hortumu söktü orda bi kapak var onu kapalı konuma getirip bir vida attı gaz ayarı yaptı bakalım aracı deneme fırsatım olmadı denemekten cepte gaz parası kalmadı çünkü ama araç nefes aldı onu hissettim aracımın çekişinde bir sıkıntı yoktu bayılma ayılma ama bi boğulma vardı o gitti sanki birşeyler düzelek gibi yakıtın pek düşmesini bekleme dedi usta 30 kuruşun altına inmez şehir içi deneyip görücez nette ki araştırmalarımda adamlar icat yapmış olay arabanım gaz ve hava karışımının tam ayarlanamamasından kaynaklanıyo buji buji kabloları vs bunlar sonraki işler .... Yakıtı ölçüp en kısa zamanda yapılan işlemin faydalı olup olmadığını yazarım eğer gerçekten büyük bir fark olursa bunu her kullanıcı kendi başına yapabilir ve resimli anlatım yaparım ben 20 tl ye yaptırdım (ilk defa gittim ve ayağım alışsın fiyatı normal ücret 40 tl fln ) gaz ayarı ve uygulama .... birde Gaz ayarı aslında çok zor olan birşey değil netten araştırıp kendi başınıza yapabilirsiniz ama tavsiyem yetkili bir yere yaptırın ztn 10 tl alıyorlar ve sistemi kontrol ediyorlar kaçak varmı yokmu vs benim mesela egzoz boğazından ve manifoltdan kaçırdığını söledi buda yakıt artışına sebep olan etkenlerden biri gitmesem anlamıyacaktım...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti aspendos10 » 19 Arl 2013, 19:15

Dogru söylüyorsun kutlay 006 fakat şehir ici 60 kurusun altinda hic yakmiyor bu arac neler yaptim neler.500 tl ye yakin masraf ettim yok yok dusmuyo
aspendos10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan eren
Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir