FAVORİT SİGORTA KUTUSU ARIZASI VE TERMOSTAT DEĞİŞİMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT SİGORTA KUTUSU ARIZASI VE TERMOSTAT DEĞİŞİMİ

İleti RODOS55 » 15 Şub 2012, 20:06

Arkadaşlar merhaba;
Problem şu: Aracın korna ve flaşörlerının bağlı bulundugu sigorta kutusundakı şey her ne ise arasıra tutukluk yapıyordu, Bi elektrıkcıye götürdüm yaptı ettı tamam abi temızledım artık yapmaz dedi pat 2 gun sonra yıne aynı şey oldu,
Bu sefer başka bırıne gittim oda aynı şekilde rölede problem var dedi yaptı uc gun sonra yıne aynı sey oldu,
Şuan korna-flaşör-fren lambaları yanmıyor, Elektrıkcılere verdıgım paraya değil niye aynı seyın devam ettıgı sinir bozucu.ıkı haftadır boyle devam edıyorum yollarda Bu sorunu ben giderebilirmiyim? Elektrık malzemelerim var Bana yardımcı olurmusunuz,
Diğer sorum:Aractakı termostat derecesi çok düşük ne motor ısınıyo nede kalorıferler ısınmıyo 88 Lık olanı alsam kendım değiştirebilirmiyim?
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN ÖZÇINAR
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

İleti felicia_3437 » 15 Şub 2012, 21:24

termostatı kendın değiştire bilirsin birmıktar suyu boşalacak aracın onun yerıne antıfırız koyar sınız sigorta paneline gelince büyük ihtimale kutuyu tamamen sökmenız dahıtmanız gerekmek tedır ıcınde sırlalı şekiilde tele vardır onlar hasar görmüştür onun yenısını bulmanız ımkansız leyimleyince sorun cözülüyor benım feliştede aynı sorun olmuştu bır usta buldu yaptı allah razı olsun
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ERTAN26 » 16 Şub 2012, 01:12

sgorta panelini söküp,panel arkasındaki leyimler erimiş olabilir veya oksitlendi.hepsini bi leyim yaptır. Bide motor içimde bulunan (akü ucu)şase kablana bak şase alıyormu.
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

İleti ayki95 » 26 Şub 2012, 22:12

[quote="RODOS55"]Arkadaşlar merhaba;
Problem şu: Aracın korna ve flaşörlerının bağlı bulundugu sigorta kutusundakı şey her ne ise arasıra tutukluk yapıyordu, Bi elektrıkcıye götürdüm yaptı ettı tamam abi temızledım artık yapmaz dedi pat 2 gun sonra yıne aynı şey oldu,
Bu sefer başka bırıne gittim oda aynı şekilde rölede problem var dedi yaptı uc gun sonra yıne aynı sey oldu,
Şuan korna-flaşör-fren lambaları yanmıyor,

benim de benzeri olmuştu . sigortalar yerinden oıynamış. sigortaları söküp takın ama fazla ileri ittirmeyin. birde sigorta paneli sıkıntılı olabilir.
ayki95
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: favorit 1990

İleti ahmetsahin80 » 27 Şub 2012, 22:30

sigorta panelinde benimde problem var. parklar bazen yanmıyor sigorta paneline hafifçe vurunca yanıyor. Sigorta panelinin bakır hatlarının lehimle sağlamlaştırılması lazım. Havalar biraz daha ısınsın yapacağım çalışmayı formda yayınlıyacam.
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: favorit

İleti forman37 » 27 Şub 2012, 23:13

sıgorta panelını sokun phlıps marka elektronık temızleme spreyı var onunla temızleyın lehımlerı tazeleyın gerekırse bozuk role varsa onlarıda değiştirip deneyın.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi