Alt Şasede çürümeler.!! Bakın arkadaşlar bana yol gösterin

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Alt Şasede çürümeler.!! Bakın arkadaşlar bana yol gösterin

İleti Yamali3478 » 08 Mar 2012, 14:00

Araç giderken ani kalkışlarda ani gaz verdigimde tak tırrrr diyeses cıkartıyor ve sağ tarafda oturanın altı cok titriyor...

favorit_ (1).jpg
Picture1
favorit_ (2).jpg
Picture2
favorit_ (3).jpg
Picture3
favorit_ (4).jpg
Picture4
favorit_ (5).jpg
Picture 1

Yamali ! isyanlardaa !!!!!
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ MUHAMMET ALİ BÖYÜKÖZKÖK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FAVORİT GLX 1994

İleti forman37 » 08 Mar 2012, 14:15

bence kaynaklık işi kalmamıs taban sacı değişmesı gerekıcek gıbı gorunuyo işi uzun aracın eğer taban sacını değişip ufak tefek yerlerı 400 lıraya yapıyosa hıc bekletme yaptır .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Yamali3478 » 08 Mar 2012, 14:17

forman37 yazdı:bence kaynaklık işi kalmamıs taban sacı değişmesı gerekıcek gıbı gorunuyo işi uzun aracın eğer taban sacını değişip ufak tefek yerlerı 400 lıraya yapıyosa hıc bekletme yaptır .

Adam kaynatma parası diyor abi bu fiyata !!
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 08 Mar 2012, 14:39

BENCE PAHALI DEMIS hem kaynakla olucak iş değil bunlar baksana altı ayrılmıs ikiye gerekenı yaptır bınıceksen eğer yada sat.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti Yamali3478 » 08 Mar 2012, 14:41

Bugun sanayiye götürecem suan okuldayım Okul cıkısı aracı alıp evden direk sanayiye gidecem kaynakla halledeceklerse Hemen yaptıracm ..
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 08 Mar 2012, 14:45

kaynak sağlıklı olmaz bılıyosun dımı kaynak yapılsa bıle yapılan yerlerı zıft veya pütür le kaplaması gerekıyo . bunu aynen soyle ona
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti firarim19 » 08 Mar 2012, 20:13

Kardeşim koltukalrı ve iç döşemeyi sök. iyice temzile aracı. çürüğü pasları iyice zımparalayıp genel duruma bak. Sonra duruma göre ya alt sacı orjinali ile değiştir. (iyi bir kaynak ustası işini görür sanayici şart değil ) ya da çok kalın levha saç ile takviye yaptırıp antipas ve pütür ile suya ve neme karşi izole et. Ama kısaca şunu söyliyeyim istediği para aşırı yüksek bir değer.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti Yamali3478 » 09 Mar 2012, 13:24

Bu işle uğraşan kişiler var mıdır acaba forumda.. Dün sanaiye götüremedim aracı iş yernden acil cagırdılar iznimi kullanamadım .. birazz araştırmak isyrm başına gelen yok mu evet kaynak sağlıklı olmaz tabanı komple değiştrmek daha mantıklı ama bunun fiyatı acba nedir. 150- 200 bi fark varsa değiştrmek daha mantıklı bence ... !
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 09 Mar 2012, 16:07

Sana bir yol tavsiye edyim ama tam oalrak işini görür mü bilmiyorum. Sun fix veya muadili çelik macun ürünler var. Karışım şeklinde istediğin şekli verebiliyorsun macun kıvamında. Fotolardan çatlak yerlerin büyüklüklerini tam olarak göremiyorum ama ben kendi aracımda çatlak bir kaç yere yaptım, kaportada boyası kalmış yerlere yaptım gayet de güzel bir sonuç aldım. Kuruduktan sonra zımpara ve boya da yapabiliyorsun.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti bariskavuncu » 10 Mar 2012, 17:46

Arkadaşım geçmiş olsun. Bende eveli gün bodrumda yaptırdım. Taban halısını ve koltukları kendim söktüm yoksa adamlar alıp birde döşemeciye götürüyor ve bunuda ödemek zorunda kalıyorsun. Benim şasede şöför mahalinden başlayıp yolcu kısmının sonuna kadar travers birleşimi ayrılmış ve çatlamıştı. Birkaç tanede delik vardı. Eksozcu bir arkadaş getir kaynatalım dedi fakat kaynaktan sonra tekrar kaportacıya gidip pütür attırman lazım dedi. Bende direk kaportacıya götürdüm. 100 liraya kaynağını ve pütürünü yaptı. Hatta iç taraftan da ön kısma komple pütür atmış. Bodrum taraflarına gelebilirsen daha ucuza hallettiririz. Ben memnun kaldım. Yapabiliyorsan sende döşemeyi ve koltukları sök sadece şöför koltuğuyla git bir eksozcuya daha ucuza halledersin sonrada alırsın iki kilo pütür 15 lira gidersin bir kaportacıya on dakkada atıverir pütürü 15 20 de ona verirsin. Yukardaki arkadaşım iyi niyetiyle yardımcı olmak istemiş ama macunla falan olmaz boşuna para vermiş olursun. Selamlar.
bariskavuncu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Muğla

İleti Yamali3478 » 12 Mar 2012, 08:54

bariskavuncu yazdı:Arkadaşım geçmiş olsun. Bende eveli gün bodrumda yaptırdım. Taban halısını ve koltukları kendim söktüm yoksa adamlar alıp birde döşemeciye götürüyor ve bunuda ödemek zorunda kalıyorsun. Benim şasede şöför mahalinden başlayıp yolcu kısmının sonuna kadar travers birleşimi ayrılmış ve çatlamıştı. Birkaç tanede delik vardı. Eksozcu bir arkadaş getir kaynatalım dedi fakat kaynaktan sonra tekrar kaportacıya gidip pütür attırman lazım dedi. Bende direk kaportacıya götürdüm. 100 liraya kaynağını ve pütürünü yaptı. Hatta iç taraftan da ön kısma komple pütür atmış. Bodrum taraflarına gelebilirsen daha ucuza hallettiririz. Ben memnun kaldım. Yapabiliyorsan sende döşemeyi ve koltukları sök sadece şöför koltuğuyla git bir eksozcuya daha ucuza halledersin sonrada alırsın iki kilo pütür 15 lira gidersin bir kaportacıya on dakkada atıverir pütürü 15 20 de ona verirsin. Yukardaki arkadaşım iyi niyetiyle yardımcı olmak istemiş ama macunla falan olmaz boşuna para vermiş olursun. Selamlar.

Teşekkür ederim Agzoscu bir tanıdıgım var eski arabamıza hep o egzosu takıp cıkartı ordan bir samimiliğim var gibi götürür rica ederim zaten kardeşim diyor bana yapar bir kıyak umarım .. sonra doğru kaportacıya gider dedigim gibi pütürünü alırım veya almam ordan anlaşırz ama egzscuya gitmeden önce döşemeleri sökmem gerekir mi ??
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

İleti bariskavuncu » 14 Mar 2012, 21:09

Tabi döşemeyi sökmen lazım önce koltukları sök, ön koltukların arka tarfındaki profilin üzerinde vidaları var sökersin sonrada önde alttaki vidaları sök. Diğer türlü kaynak yapamazlar döşemen yanar. Selamlar.
bariskavuncu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Muğla

İleti Yamali3478 » 16 Mar 2012, 13:34

bariskavuncu yazdı:Tabi döşemeyi sökmen lazım önce koltukları sök, ön koltukların arka tarfındaki profilin üzerinde vidaları var sökersin sonrada önde alttaki vidaları sök. Diğer türlü kaynak yapamazlar döşemen yanar. Selamlar.

Teşekkr ederim. fiyt sordugum kaportacıların hepsi alttan kaynak yapacaklarını söylediler bende kabul etmedm ..
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir