ARAÇ İLK ÇALIŞMADA STOP EDİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARAÇ İLK ÇALIŞMADA STOP EDİYOR

İleti kaisers » 09 Mar 2012, 22:30

Arkadaşlar merhaba siteye yeni üye oldum ve çok beğendim siteyi çok başarılı buldum. benim 94 model favoritim var aracımda ilk çalıştırdığımda ve 5-10 km gitiğimde frene basmamla stop ediyor yani bi kırmızı ışıkda duruken stop edincede frende basmıyor ve şişyor hemen marşa basmam lazım yanlız bu durum tehlike olmaya başladı nedir acaba bilen varmı? ayrıca araç ısınınca bu sorun yok şimdiden tşk ederim herkese...

kaisers
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tayfun yilmaz
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda favorit

İleti bekocan » 09 Mar 2012, 22:38

rolanti dengesiz çalışıyor
gaz ayarını veya karbratör temizliğini yaptır.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti kaisers » 09 Mar 2012, 22:45

galiba haklısın karbüratör söktürecez artık
kaisers
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 09 Mar 2012, 22:53

kaisers yazdı:galiba haklısın karbüratör söktürecez artık

beyin ve beyinden karbratöre giden hortum üzerindeki vana dengesiz çalışırsa dediğini gene yapar pilastik vana aşırı kapalıda olabilir arac dururken pirene bastığında devir saatin normalden daha da aşşa düşer ve istop bile eder
sanki aşırı hava alıyormuş gibi
eger bu vidalarla oynadıysan arızayı başka yerde arama
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Arabanız: 93 favorit

İleti kaisers » 09 Mar 2012, 23:12

ok yok ben hiç bi yerini elletmedim bu kış yaptı bu arızayı tşk yinede.
kaisers
CLASSIC
CLASSIC

İleti cccihattt » 09 Mar 2012, 23:38

frene 1 kez bas ışıklara ya da durman gereken yere yaklaştıkça basma şiddetini arttır ama sakın ayağını kaldırıp tekrar basma ve vitesi boşa almak ya da debriyaja basmak için acele etme. ( belki biliyorsundur bilmeyenlerde öğrensin ;) )
Kullanıcı avatarı
cccihattt
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihat mendi
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Felıcıa GLX Combi

İleti ERTAN26 » 10 Mar 2012, 01:13

bizim araçlarımızda otomatik jikle vardır zaten ilk çalıştırdıgında ve hareret ibresi beyeza yani ortaya gelinceye kadar jiklede 1500 devirlerde çalışır ve araç stop etmez.senin araç jiklesi iptal edilmiş ve gaz ayarı çok kısılmış olmalı gaz ayarını ve karbüratör temizligini yaptır.kazasız sürüşler
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

İleti kaisers » 10 Mar 2012, 18:14

ertan26 haklısın bugün öğrendim otomatik jikle varmış o arızalanmıştır diyo usta gösterdim artık haftaya yaptıracaz karbüratör bakımını
kaisers
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan353503 » 10 Mar 2012, 19:22

ertann aracın otomatik çikle olduhu içinn cikle calışmıyor geneldee ona genlen su hortumları tıkanıyor temızlenipp ayar yabılırsa sorun kalmaz ben mekanıkcıyım
hakan353503
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çoşkun
Nereden: İzmir
Arabanız: pasat

İleti ramazanünlü » 13 Mar 2012, 09:08

arkadaşlar bu benim başıma geldi tam 1 sene ugraştım bu proplemle sonunda cözdüm bakın bu proplem genelde regülatörden oluyor dikkatinizi cekeyim eger ilk çalıştırmada ve ısınıncaya kadar stop etmesi ve ısınınca düzeliyor demi aynı benim başımdan gecen.
firenin şişmesi ise vestenhaus hortumundan ya kacırıyor yada sibobbozulmuş ikisinden biri belki eger firene basınca stop ediyorsa o zaman vesten haus hortumundan
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak

İleti volg » 31 Mar 2012, 00:33

ramazan ünlü
regülatörden demişsin,bende de aynı sorun var.açıklarmısın birac nasıl yaptın o ayarı?selamlar
volg
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda favorit 135 LX

İleti ozantavsan » 31 Mar 2012, 09:21

Merhaba Arkadaşlar ,

[b][url=member/kaisers/]member/kaisers/[/url]
[/b]Kaisers ,aracın hayırlı olsun.Aracını lpgde kullanıyorsan ve bu sorunu yaşıyorsan öncelikle benzinde kullan.
Benzindede aynı sorunu yapıyorsa sorunu hiç lpg regülatöründe arama.
Benzinde sorun yoksa lpg sistemine baktırırsın.

Benzinde ve lpgde aynı sorunu yaptığını kabul ederek yazıyorum.

1) Aracın rolantide çalışırken devir göstergen 800-900 civarı olmalı.
Giderken vitesi boşa attığında veya frene basmaya başladığında devir kaç gösteriyor yazarmısın ?
Rolantin düşükse benzindeyken motor tam ısınınca karbüratör tarafından ayarlat.Sonra lpg ayarı yaptır.

2) Kış sebebi ile radyatör önünü kapattınmı ?
Radyatör önünü kapatmak için büyük bir karton gazete kullanmışsan hava alma borusunun girişini daraltmışsa
stop ediyor.Tecrübeyle sabittir.Bu kış başı koyduğum yalıtım malzemesi yan hava almayı darltınca frene basınca veya 4. vites giderken boşa attığımda stop ediyordu.

3- Hava alma kanalın açıkmı ? bant ,sünger vesaire ile kapalımı ?
4- westinghouse kontrol ettir.
5- aracında termostat takılımı ? Termostat takılı değilse taktır.
6- Hava filitren temiz olsun.
7- Araç stop ettikten sonra frenler görev yapmaz.Kontak açık olmalı.Kontak kapalıyken frenler sertleşir.Bu normaldir.Böyle olması gerek.

aklıma gelenler bunlar.Benimkide 94 GLX .Aynı sorunu ilk yaşadığımda rolantiyi karbüratörden kendim ayarladım sorun kalmadı.
2. yaşadığımda radyatör önünü kapatınca malzeme hava alma ağzına sarkmış.Boşa atmadıkça , yüksek hızla giderken fren yapmadıkça herşey normaldi.Boşa atınca fren yapınca stop ediyordu.Aklıma radyatör önü gelince aldım malzemeyi önünden sorun hemen ortadan kalktı.Malzemeyi küçültüp takmıştım.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti kaisers » 31 Mar 2012, 22:39

OZANTAVSAN bilgilerin için teşekür ederim mantıklı çözümler ama ozan kardeş havalar ısındı ve bahara geldi o yüzden artık yapmıyor. bu olayım kışın yapıyordu ondan dolayı kurcalamayacam biyerini şuan gayet iyi. bilgilerin için teşekürler ozan kardeş.
kaisers
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir