93 FORMEN LX CONTA DEĞİŞİMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93 FORMEN LX CONTA DEĞİŞİMİ

İleti TAYRAN » 10 Mar 2012, 15:39

Arkadaşlar hepinize merhaba. Yaklaşık 7-8 ay önce 93 Model FORMEN LX almıştım, yeni aldığım günlerde biraz problemler çıkardı, bunları peyderpey gidermeye çalıştım. İlk önce distrübütörü komple değiştirdim, daha sonra conta problemi nedeni ile araba hararet yaptı ve contayı değiştirdim, sonra marş dinamosunun kömürleri bitmiş onları değiştirdim, arka silecek motoru tamiri vs...

Benim sorum şu. Conta değişiminde, usta kapağı söktü, kapağın içinde çürümeler vardı ve normalde kaynak yapılması ve taşlanması gerekirken çürüklerin üzerine sıvı conta şeklinde bir şey sıktı, contayı yerleştirdi ve kapağı yerine taktı. Usta bu şekilde en fazla bir sene gider dedi ( bu bir senedeki kastı kaç km. dir bilemiyorum? ) Conta problemi Kurban Bayramı içerisinde olduğu için bu işlemler alelacele yapıldı. Bu yapılan işlem ne kadar sağlıklıdır, bu şekilde kaç km. kullanabilirim, motora ne gibi bir zararı dokunur ve bundan sonra ne yapmam gerekli. Bu yaz İnşallah kapağın yenisini taktırmak istiyorum, hangi marka kapak almalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim. Araba, benzinde denemedim ama gazda 100 den yukarı çıkmıyor problemi nedir acaba. Birde Ankarada güvenebileceğim işinin ehli ve dürüst bir usta önerebilirmisiniz...

Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim... Saygılar...

TAYRAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERDOĞAN KANDEMİR
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMEN LX 93

İleti AhmetH » 10 Mar 2012, 15:55

Usta hiçbirşey yapmamış diyebiliriz.

Sıvı conta silindir kapak contası gibi aşırı ısınan bir yere uyguanmaz.

Vika marka kapak için güzel diyorlar.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti TAYRAN » 17 Mar 2012, 11:45

Arkadaşlar ANKARA İskitler Büyük sanayide, KADİR Usta var ( <<GÜVEN SKODA>> - KADİR GÜVEN ) bu usta hakkında yorumlarınız nelerdir. Ustalığı, işçiliği nasıldır, güvenilebilir bir ustamı, Ankarada bu ustaya giden ve tanıyan arkadaşlar varsa bilgi verebilirmi...
TAYRAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERDOĞAN KANDEMİR
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMEN LX 93

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir