Araçta tekleme....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araçta tekleme....

İleti erdogan2734 » 14 Mar 2012, 13:58

Öncelikle herkese Merhaba!!!
Sevgili arkadaşlar aranıza yeni katılanlardanım. 93 Model Favoritim var aracım özellikle ikinci viteste tekleme yapıyor sanki tüp biticekmiş gibi olurya. 3 e attığımda fazla böyle durum olmuyor yada 4 e attığımda. Gaz bitecekmiş sanırsın sanki ama gazda var yeni aldım. Ayağımı gazdan çekince sıkıntı olmuyor.Bunun sebebini sorduğumda bir ustam buji ve buji kablolarını değiş aracı boğuyor dedi. Gidip buji ve kablolarını aldım değiştiricem. Ama forumlarda bir yerde Distribütöründe böyle bir arıza yapabileceği söylendi...
Benim distribütörde açıp baktığımda araç stop halindeyken sağa doğru bir oynama var pervanede. Bu normaldir diyor usta ancak ters tarafada 2 cm falan oynuyo. Bu da sıkıntı çıkarabilir dediler acaba bundan da olabilirmi arkadaşlar? Değerli yorumlarınızı bekliyorum hayırlı günler...

erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdoğan hallaç
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 93

İleti T.T. » 14 Mar 2012, 14:06

Araba rölantide çalışırken bu sorunlar oluyor mu peki ?
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti kuğu beyazı FORMAN » 14 Mar 2012, 14:21

gaz beyninin üstündeki role bozuk boyük ihtimal yada kesici lpg ustasına göster veya elinden geliosa sen değiştir çok basit bi işlem

% 90 roleden bence gaz kestiğinde gaz çekmediği için sorun ortadan kalkar zaten ...

saygılar sevgiler kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Arabanız: skoda forman 1994

İleti forman37 » 14 Mar 2012, 14:46

_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti erdogan2734 » 14 Mar 2012, 20:44

Sevgili arkadaşlar biraz evvel işyerinden çıkmadan önce bujileri değiştirdim. Araç ilk başta böyle rölantideyken stop edecek gibi ama etmiyor ayrıca çok böyle tekleme yapmıyordu. Neyse yola çıktım yokuş aşağı bizim yer inerken yürü be süper falan derken yokuş çıkmaya başladım. Araba 2. viteste 3. viteste 4. viteste sanki gazı kökler çekersinizya onun gibi sürekli aynı şekilde vurarak eskisinden daha beter hale geldi. İşle ev arası 5 km. gaz bitti sandım benzine aldım yie aynı sıkıntı oldu. Gidip gaz aldım kafamda soru işareti olmasın diye yine aynısını yaptım. Bizim iş gereği ustamız anlıyor biraz o sebeple onu aradım sordum. Bujilerden birisi ateşleme yapmayabilir diyor yarın gel bakalım dedi. Yarın bi distürübütör ile ilgili verdiğiniz linkteki gibi bakıp deniycem tabi önce bujileri ayarlıycam. Bunun dışıda tavsiyeniz varsa dinlerim arkadaşlar....
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdogan2734 » 14 Mar 2012, 20:46

T.T. yazdı:Araba rölantide çalışırken bu sorunlar oluyor mu peki ?

Araç rölantide kesmiyor normal çalışıyor....
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 14 Mar 2012, 21:03

sızın tevzı makaranızda arızalı olabılır yenısı 5 lıra değiştirip deneyın bı bozuldumu ateslemeyı atlatır sacmalar
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti erdogan2734 » 14 Mar 2012, 21:18

forman37 yazdı:sızın tevzı makaranızda arızalı olabılır yenısı 5 lıra değiştirip deneyın bı bozuldumu ateslemeyı atlatır sacmalar

Sevgili forman37 2 saattir sizin yazılarınızı okuyorum. Anlaşılan zmanında sizinde başınız yanmış bu olaylardan ve baya bir ustalaşmışsınız. tevzi makarası nerdedir nasıl değiştiririm bir anlatırmısın?
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 14 Mar 2012, 21:22

evt basım yandı bujı kablolarının bırletıgı dıstrıbutor kapağını açın yanlarında ıkı adet sac sekman var attırın kapak gelıcek elınıze zaten ıcınde godugunuz kahverengı kucuk parcayı kendınıze doğru çekın gelıcek ondan alıp bıtane deneyın bakalım .ben o parcayı her bakımda değiştiriyodum. onun ıcınde kucuk bı dırenc var o yanınca gerılımı aktarmıyo kablolara ve tekleme yapıyo atesleme sırası karısıyo. yenısı 5 lıra bısey zaten yenısını taktıktan sonra yanlardakı bosluklardan bı kaç damla motor yağı damlatın sonra kapağını takın tekrar çalıstırıp deneyın. kolay gelsın :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti erdogan2734 » 14 Mar 2012, 21:30

forman37 yazdı:evt basım yandı bujı kablolarının bırletıgı dıstrıbutor kapağını açın yanlarında ıkı adet sac sekman var attırın kapak gelıcek elınıze zaten ıcınde godugunuz kahverengı kucuk parcayı kendınıze doğru çekın gelıcek ondan alıp bıtane deneyın bakalım .ben o parcayı her bakımda değiştiriyodum. onun ıcınde kucuk bı dırenc var o yanınca gerılımı aktarmıyo kablolara ve tekleme yapıyo atesleme sırası karısıyo. yenısı 5 lıra bısey zaten yenısını taktıktan sonra yanlardakı bosluklardan bı kaç damla motor yağı damlatın sonra kapağını takın tekrar çalıstırıp deneyın. kolay gelsın :)

Bugun parca adlıgım abı gostermıstı bana dısturubutoru degıstırsen ıyı olur demıstı. Ama acelesı yok yaza kada ıdare eder bu senı demıstı yarın gıdıp alayım bır tane bakalım degıstıreyım. Bujılere baktırayım sonra ısallah halledecem ya yarın değişiklik olursa yazarım...
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 14 Mar 2012, 21:34

tamam usta haberını beklıyoruz :) ınsallah duzelır bıde tamırcısınıze gıttıgınıde dıstrıbutor mılının bosluguna baksın soyleyın ona bujılerede baktırın hem aradan cıkmıs olur. eğer bulabılırsenız lpg uyumlu bujı alın taktırın . :) ıyı aksamlar baska sıkıntınız varsa sorun dılerım
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti erdogan2734 » 15 Mar 2012, 21:25

forman37 yazdı:tamam usta haberını beklıyoruz :) ınsallah duzelır bıde tamırcısınıze gıttıgınıde dıstrıbutor mılının bosluguna baksın soyleyın ona bujılerede baktırın hem aradan cıkmıs olur. eğer bulabılırsenız lpg uyumlu bujı alın taktırın . :) ıyı aksamlar baska sıkıntınız varsa sorun dılerım

Sevgili forman37. İş yoğunluğu nedeniyle aksam bakabildim araca 6 dan sonra. Distrübütör sıkıntılıydı yenisini aldım. Buji kablosuda aldım. Tabi yan sanayi... Neyse zorda olsa aracı çalıştırdım ama daha ayar yapamadım. AYrıca buji kablolarının yerini karıştırmış olabilirim. Biliyorsan numara sırasını söylermisin. Çok zorladım aküyü o sebeple dolmus la döndüm eve yarın sabah halledeceğiz işallah.Ama bujiden emin olmak istiyorum biliyorsan bana bir yazarmısın. İyi aksamlar...
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 15 Mar 2012, 22:18

arkadaşlar merhaba.
aynı sıkıntı bir haftadır bende de vardı. buji kablolarını ve tevzi makarasını değiştirdim. ilk anda sıkındı olmadı fakat sonradan arkadaşın dediği gibi araç vurduruyomuş gibi gitmeye başladı ve sonra stop etti. açtım kaputu baktım. ateşleme bobinine giren buji kablosu(yeni taktığım) yerinden çıkmış. taktım çalıştırıp devam ettim 1-2 km sonra araba gene durdu. baktım kablo gene çıkmış yerinden, daha sonra iyice kontrol ettim kablo çin malı yerinde durmuyor. aldığım yere gittim yerli bir marka varmış onu aldım taktım şu an sıkıntı yok.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti forman37 » 16 Mar 2012, 02:29

eğer kabloları ters taktıysanız arac gaz yemez patlatma yapar oyle bısey yapıyomu ? ayrıca aldıgınız yenı dsıtrıbutore avans ayarı yaptırmanız gerekıyo bundan dolayıda aracınız gec çalısır tekleme yapar bujı kablolarının sıralamasını doğru yapmıs olmanız ıcın temsılı bi resım çizicem ona gore aracınızın kablo sıralamasını kontrol edın. eğer doğruysa avans ayarını yaptrın buna ıhtıyac duyucak yenı dıstrıbutor rastgele takıldıgı ıcın atesleme sırası duzgun değil. vede yenı dıstrıbutorunuzu kesınlıkle yağlatın bunu ayarı yaparken uygulıycak uyarmayı ıhmal etmeyın .aracın onunden baktıgın zaman sıralama bu sekılde ortadakı kablo bobınden gelen işte resım:
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti forman37 » 16 Mar 2012, 12:56

guncel..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti erdogan2734 » 16 Mar 2012, 19:50

forman37 yazdı:guncel..

Sevgili forman 37 artık bize ismini bahşetsen çok iyi olcak. Sabah komşu skoda ustamız ile beraber takrık distürübütörü arkadaşın dediğine katılıyorum çin malı buji kablosu aldım oturmuyor yerine şu anda sıkıntı yok araç çalışıyor gaz ayarıda yaptırdım iyi denedimde sıkıntı yok tekleme çözüldü gibi. Ama helikopter düştü biliyorsunuz bir şehitte bizim akrabadan çıktı ALLAH sabır versin o sebeple aracımı çıkarmadım bugun şirket arabasıyla çıoktım ne olur ne olmaz diye. Yarın tekrardan bakarım işallah. Dün aküyü bitirdim demiştim arabayı yarım saat rölantide çalıştırdım acaba şarj olmuşmudur. Bide aküyümü değiştirsem bilemedim kaç paradır ki acaba? Çok para harcadım yaa bu aralar kısmam lazım...
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 16 Mar 2012, 19:58

ISMIM mustafa abı ınsallah aracınız olmustur. ve basınız sağolsun . yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana onceden akunuzden sıkıntı çekıyomuydunuz basmama gıbı eğer sıkıntı yoktuysa sarj olması yeterlı olucak değiştırmenıze gerek yok aracın teklemesı ve calısması hakkında benı tekrardan bılgılendırırsenız sevınırım.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti erdogan2734 » 16 Mar 2012, 20:13

forman37 yazdı:ISMIM mustafa abı ınsallah aracınız olmustur. ve basınız sağolsun . yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana onceden akunuzden sıkıntı çekıyomuydunuz basmama gıbı eğer sıkıntı yoktuysa sarj olması yeterlı olucak değiştırmenıze gerek yok aracın teklemesı ve calısması hakkında benı tekrardan bılgılendırırsenız sevınırım.

Mustafa aracı alalım 3 hafta oldu ilk arabam ve ben hayatımda şirket arabaları fahil tüplü araca binmedim aracı
4500 liraya aldım devir sigorta falan 4900 e geldi. Artı 12 tl kilometre teli, 10 tl vites deri körüğü(adını net bilmiyorum yanlışta yazmış ola bilirim vitesin altına gelen deri kısım),20 tl ye jant kapağı aldım, buji 15 tl, distürübütör artı buji kablosu 80 tl yani toplamda 157 tl para harcadım. Çokta param kalmadı zaten aracı borçla aldım soğumak istemiyorum araçtan çokta seviyorum ama bilmiyorum almasamıydım acaba diye düşündüm dün gece. Benim marş dişlisi kaçırıyo galiba birde bunun dışında çokmu yakıyor tam anlayamadım kilometre tutucam gaz alayımda işallah sıkıntı çıkaarmaz artık...
Bu aarada merkezi kilit ve alarmda taktım bunada 20tl verdim zaten alarm bizde mevcuttu çok para vermişim yaaaa :)
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir