Araç Muayenesi İle İlgili Paylaşımlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araç Muayenesi İle İlgili Paylaşımlar

İleti TAYRAN » 15 Mar 2012, 19:17

Arkadaşlar herkese merhaba...
Yakın zamanda aracımı muayeneye götüreceğim, ama önce LPG yi ruhsata işletmem lazım. LPG yi işletmem için sırası ile neler yapmam gerekiyor. Muayene ile ilgili sıkıntılar kolaylıkla nelerdir, Ankara merkeze yakın muayene istasyonlarının hangisi daha sakindir, muayeneden önce arabanın nerelerini kontrol etmem gerekir vs. Bilgilerinizi ve yaşanmış sıkıntılarınızı paylaşırsanız sevinirim...

Kazasız sürüşler...

TAYRAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERDOĞAN KANDEMİR
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMEN LX 93

İleti furunotr » 15 Mar 2012, 20:04

Sizinki ruhsata işlenecekmiş; onun için alakası yok ancak bu konu diğer lpg'li araç sahiplerini ilgilendirecektir sanıyorum...

http://www.guncelegitim.com/haber/4648- ... rildi.html
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti T.T. » 15 Mar 2012, 20:15

Lpg tesisatını takan usta sana bi proje veriyor.Bu proje ve faturasıyla beraber Makine Mühendisleri Odası(OSTİM^de) oraya gidiyorsun.Orada gerekli kontroller yapılıyor ve sana lpg ruhsatı veriliyor. Sonra EK-1 Belgesi doldurtuyorsun herhangi bir takipçi vb. sigortacılarda onla muayene istasyonuna gidiyorsun.Bu arada EK-1 belgesine Aracın yakıt tipi Benzin+LPG olarak yazdırtmayı unutma.
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti TAYRAN » 16 Mar 2012, 07:32

Proje ve Faturayla beraber Makine Mühendisleri Odasına gidip kontrolleri yaptırıp onayı aldıktan sonra, ilk önce ruhsatamı işleteceğiz yoksa araç muayeneden geçtikten sonramı ruhsata işleteceğiz...
TAYRAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti yolcu72 » 16 Mar 2012, 09:17

Önce montaj evraklarıyla makina müh. odasından sızdırmazlık işlemini yaptırıyosunuz.
Muayene istasyonuna tüvtürk gidip muayene yaptırıyorsunuz Ama ek1 belgesini oraya gitmeden hallettirmeye bakın makine müh. odasının orda 1 a4 kağıdına 10 tl alıyolar[çok afedersiniz(şerefsizler) ek1 2 adet yani 2 tl sigortacılarda çiftini 10 tl ye halledersiniz.
daha sonra ruhsat değişimi yapıyorsunuz
yolcu72
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal
Arabanız: skoda favorit

İleti TAYRAN » 16 Mar 2012, 14:34

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.
Kemal kardeşim, ben montaj evraklarını aldım, MMO ve Egzoz belgesi kaldı. Montaj yapılan yerde, Egzoz emisyon ölçümü yapılan yer vardı, orada Ek 1 belgesi düzenleniyordu ben oradan aldım ama bana bir adet verildi, sen iki adetten bahsetmişsin bir tane dahamı almam gerekiyor. Ayrıca muayeneden önce Ruhsata işlenemiyormu ?..

Saygılar...
TAYRAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti T.T. » 16 Mar 2012, 21:25

Muayeneden sonra ruhsata işletiliyor.TüvTürk aracın tesisatına ve genel bakımına bakıyor ve onayı veriyor. Emniyete gidiyorsunuz ve sonra ruhsata işletiyorsunuz.
Muayene yaptırırken EK-1'in bir adedini muayene istasyonuna veriyorsun.İkincisini de Emniyette ruhsat için başvurduğunda oraya veriyorsun.
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti TAYRAN » 17 Mar 2012, 06:18

Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar Ankara Gölbaşı istasyonuna giden varmı, orasının biraz daha sakin olduğunu söylediler...
TAYRAN
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir