Gaz ve harararet...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaz ve harararet...

İleti Ragıp » 25 Mar 2012, 01:35

Arkadaşlar arabam soğuk motorda gazda çalışmıyo motor ıısınınca hiç bi problem yok çalışıyo bunu nsıl çözebiliriz bıktık artık gaz sorunundan araç 93lx birde geçen akşam 10 kilometre gittim hararet birden yarıyı buldu ne yapıcaz anlamadım bu favoyla...

Ragıp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ragıp Karakaş
Nereden: Bursa
Arabanız: FaVoRiT

İleti Favocu » 25 Mar 2012, 06:07

Termostat arızalanmış olabilir, tam olarak açılıp radyatörteki soğuk suyun motora gelmesi işlevini sağlayamıyordur. Lpg ile ilgili sorununuzun da kaynağı bu olabilir. Zira regülatörün içinde motorda ısınan sıcak suyun dolaşarak regülatörü ısıtması gerekir ki bu süre oldukça kısadır. Termostatınızda problem olduğu için lpg regülatörü daha geç ısınıyor olabilir. Eğer termostatınızda problem varsa havalar daha fazla ısınmadan problemi gidermenizi tavsiye ederim aksi taktirde yüksek hararet conta yakma vb. gibi daha büyük problemlere neden olabilir.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti bozkurt_51 » 26 Mar 2012, 21:12

abiciğim soğuk havalarda gazdayken ilk çalıştırmada çalışmama sorunu benm 90 model favoritte de vardı.kış başlangıcında soğuk havalarda gazda çalışmıyordu.çalışsa bile marşı çok çevirip mutlu akü olmasına rağmen aküyü zayıflatıyordu.sorun ateşleme sisteminde çıktı.ateşleme beyni ve distribütör arıza yapmış onları yeniledik sorun çözüldü.tek marşta çok soğuk hvalarda bile gazda çalışmaya başladı.hararet olayına gelince araçta kışlık termostad varsa eğer bizim fvoritler çok kısa bir süre yol gittikten sonra hararet yarıyı gösterip hemen ısınır.benim 90 model aracıma kışa girerken kışlık termostad falan taktırdım.hatta trafikte seyrederken hararet yarıyı yukarıya doğru geçiyor.ve hiçbir sorun olmuyor.çünkü araç istenilen ısıya ancak ulaşmış oluyor ve kalorifer ancak ısıtıyor.hatta kışa girerken kalorifer peteği ve musluğunu da yeniledim.sorunsuz şekilde kaç aydır kullanıyorum.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir