Yeni araç ve benzin problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni araç ve benzin problemi

İleti mustafad » 31 Mar 2012, 20:18

Merhaba arkadaşlar...

İlk aracım olan 94 forman lx i 1 ay once aldım..
Gayet temiz, internetten araştırmalarım sonucu, hakkındaki olumlu eleştiriler sebebiyle favoritte karar kıldım ve karar verme surecimde skodam.com etkinrol oynadı bunun için ayrıyeten teşekkürler...

Araca pg takılmamış benzinli ama aşırı yakıyor.litresi 4.80 tl ve kmde 80 kuruş civarı ....(istanbul anadolu yakası + kısa mesafe kullanıyorum)

Araca yarın lpg taktırıyor olucam, acaba benzindeki bu sarfiyat sebebi bir ayarsızlıktan ise lpg sarfiyatıda yuksek olurmu?

Ayarsızlık var ise ki bu kadar yüksek yakması bi ayarsızlık sonucu olmalı muhakkak, nerelerde olabilir.. ilk aklıma gelen karburator, ama karburator bu kadar etki edermi? çünkü 80 kuruş cok uçuk bi rakam...

sevgili Ozan Tavşanın hava termostatı ile ilgili uygulamalarınıda denedim ama sonuç aynı malesef..

araba konusunda bilgili biri olmadığımdan yardımlarınıza ihtiyacım var

şimdiden teşekkürler...

mustafad
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa düz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti alwaysloser » 31 Mar 2012, 20:31

eğer hiç karbüratör temizliği yapılmamışsa çiğ yakmada olabilir ayrıca ateşleme sistemininde ne durumda olduğuda önemli
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti mustafad » 31 Mar 2012, 20:42

Karburatot temizliği şart anlaşılan peki ateşleme sisteminde bi aksaklık varsa bunu anlamanın yolu nedir? çünkü arabanın gidişinde hiç bi sıkıntı yok...
mustafad
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa düz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti sainz » 01 Nis 2012, 16:00

LPG işinde çok anlamam hatta hiç anlamamdiyebilirim; ancak anlayan, bilen ve ustalar, "araç benzinde mükemmel çalışır durumda olursa, LPG takıldıktan sonra sorun yaşama ihtimali sıfıra yakın olur".
Verdiğiniz bilgilere göre aracın şehiriçi tüketimi 16-17lt/100km ki çok çok fazla. Belirttiğiniz şartlarda tüketimin en fazla 10-11lt/100km olması makûl olanıdır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir