motor dışı yağlama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor dışı yağlama

İleti heromama » 02 Nis 2012, 16:34

arkadaşlar uzun süredir takip ediyorum sizleri çok güzel bilgiler paylaşım yapıyorsunuz benim sorum motor kenarları ve çevresi neden yağlanır hepside böylemidir mesela blok üst kapak çevresi biyerden yağ atıyor desek oda yok cevaplarınız için teşekürler şimdiden

heromama
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murta
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 92 beyaz

İleti skodaizm » 02 Nis 2012, 21:16

Yağ, contaların eskimesinden dolayı buhar halinde kaçak yapar. Elden geçirmekte yarar var.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti PİCK-UP » 02 Nis 2012, 22:42

araçta 4-5 adet yağ kaçıran keçeler vardır ortalama hepsinin değişimiyle parçalar 40-50 lira arası tutmuştu bnm...

krank keçesi
dispiritör keçesi
üst kapak keçesi
aklıma gelmeyen 1 kaç keçe daha
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti AhmetH » 03 Nis 2012, 03:33

geçen en büyük komedi başıma geldi :D

motor yağ atmayı bırakın nerdeyse püskürtüyordu...

aha buraya kadarmış aşkımız derken kendimi sanayiye atabildim motorun yan kapağının zincirin olduğu kapağın orda conta bırakmış kendini artık egzantrik zinciri tarafına yağ basan olsa gerek orda bir basınçlı hat var yol bulmuş kendine.. usta dediki kullanılan sıvı conta çürütmüş contayı falan ilginç geldi bana oda hiç böylesini görmemiş

velhasıl açmışken zincirde değiştirteyim dedim adam akıllı usta bulmuşen, motorun yağıdır parçadır şudur budur 250 lira :cry:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti İbrahim ALDEMİR » 03 Nis 2012, 16:40

arkadaşlar , sağlıklı bir aracın yağ eksiltmesi yada sızıntı yapması beklenmez..
acil çözmelisiniz, yada çözünceye kadar araç yağını daha sık kontrol etmelisiniz, pahalıya patlayabilir.
Öncelikle nereden sızıntı olduğunu bulmalısınız, en iyi tesbitte aracınızın motorunu sıcak su ile yıkatıp, bir middet kullanın ve sızıntı yada nemlenme yapan yerlerin contasını, oring yada keçesini değiştirin yada değiştirilmesini sağlayın. geveşemiş civatalarıda unutmayalım o da sebep olabiliyor...
Emniyet kemeri, kask ve benzeri güvenlik ekipmanları insana hayatta bir yada iki kere lazım olur, umarım o zamanda kask başınızda emniyet kemeri belinizde olur...
Kullanıcı avatarı
İbrahim ALDEMİR
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim aldemir
Nereden: Trabzon
Arabanız: favorit 135 L 1992 Beyaz

İleti heromama » 03 Nis 2012, 20:56

arkadaşlar cevaplarınız için teşekürler lakin motor sıfır 6bin ya yaptım ya yapmadım daha motorlarla ilgili ne gerekliyse hepsi orjinaliyle yapılmıştır sadece bu yağlanma var burda anlatılanların aksine daha hiç olumsuz birşey yaşamadım herkese kazasız sürüşler
heromama
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murta
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 92 beyaz

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir