YOLDA KALDIM YARDIM LTFEN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YOLDA KALDIM YARDIM LTFEN

İleti ekrem bey » 04 Nis 2012, 08:24

Arkadaş öncelikle herkese selamlar.bugün favo beni üzdü.Akşamlar benzinde bırakıyodum dün akşam gazda bıraktım sabah çalıştırdım braz ısındıktan sonra işe gitmek için çıktım 5 km gitti tak kaldı.Gaz var Benzin var ama
sadece marşın sesi geliyo hiç almıyor.Bıraktım yürüdüm.Bana elektrik sisteminden gibi geldi.bobini kontrol etti Bujileri kontrol ettim fevzi makarasına vaktim olmadı sigorta panasuna baktım en baştaki 15 amperlik atmıs değiştirdim sonuç aynı sizce ne yapmalı :))) şimdiden tşk

Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ekrem(Tekniker)
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit 135 lx

İleti forman37 » 04 Nis 2012, 08:36

aracınızın gaz beynı donmus olabılır . gazda çalıstırıp 5 dakıka kadar rolentıde bırakın sonra yola çıkın .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti ekrem bey » 04 Nis 2012, 09:17

yardımınız için tşk ama araç hiç çalışmadı benzinede aldım kokusu geldi ama almadı sadece marşın sesi gelio beyin donsa bence gazda hiç çalışmazdı çünkü benzindede çalışmıyo :roll: tşk
Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 04 Nis 2012, 09:25

arac ateslemeyıde kesmıs olabılır kontrol ettırın burdan ezbere konusmak gereksız olur :) yakınlarda elektrıkcı varsa baktırın bence
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti ekrem bey » 04 Nis 2012, 13:08

arkadaşlar öğlen aracın yanına gittim Ölçü aletimle bobini,buji kablolarını ölçtüm sorun yok dispritörü yedekle değiştirdim platini kontrol ettim tevzi makarasına baktım akü iyi marş basıyo gaz benzin geliyo ama yine çalışmıyoo
Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 04 Nis 2012, 13:18

benzin geldiğinden emin misiniz ?

karbüratörün arkasındaki giriş hortumuna bakın söküp.

Bujilerin kıvılcım attığından emin misiniz ? kontrol edin.

onlar tamamsa çalışmaması için neden yok.

herşey tamamsa benzin-gaz geçtiğiniz anahtar bozuktur tıklıyor mu kontağı açınca ? benzin gelmiyorsa en olmadı benzini kesen vana gibi şeyin üzerinden benzine çevirin elinizle çalışması gerek.

sonra lpg cide bozulan parçayı yenileyin.

bu yazın benim başıma garip bir sorun geldi, alternatör üzerindeki voltaj regülatörü bozulmuş 18-19 volt gibi bir değer geliyordu gaz-benzin anahtarı yandı araç LPG ve benzinde çalışmıyordu.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ekrem bey » 04 Nis 2012, 17:12

yardımınız için tşk kıvılcımı denicem mesai bitsin hemen aracın yanına .evet gaz benzin geliyor sorun yok içerdeki düğme sağlam bobin beni yanıltıyor diye düşünüyorum . akşam olmazsa Mevlüt ustayı arayım.tşk
Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

İleti ekrem bey » 05 Nis 2012, 07:51

Arkadaşlar yardımlarınız için tşk dün gece mevlüt ustamla sorunu bulduk,bobinin yanındaki ateşleme trafosu bozulmuş değiştirdik .sıkıntı yok yola devam:)
Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 05 Nis 2012, 10:34

ekrem bey yazdı:Arkadaşlar yardımlarınız için tşk dün gece mevlüt ustamla sorunu bulduk,bobinin yanındaki ateşleme trafosu bozulmuş değiştirdik .sıkıntı yok yola devam:)

o parça nemden sudan herşeyden bozulan bir parça aracınızda 1 adet yedektte bulundurmanızı önerrim...

17 lira yan sanayisi 50 tl orjinali adana'da ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti bozkurt_51 » 10 Nis 2012, 22:11

aynı arıza 2 ay evvel benim başıma geldi.araç sabah çalışmadı.ne gazda ne benzinde.ateşleme iptal oldu yani.elektrikçi çğırdık geldi baktı senin ateşleme beynin arızalı dedi. gittik aldık 30 tl ye vika marka.getirdik taktık.araç yine çalışmadı bu sefer elektrikçi distribütörü söktü götürdü.distribütör içindeki bobin aırzalı dedi.gittik 20 tl ye onu aldık getirdi taktı.araç zar zor çalıştı.ama patırdıyor.ne benzinde ne gazda çekiyor.buna avans ayarı yapılamsı lazım dedi.benim işim bitti dedi.bizden 40 tl işçilik aldı.50 lira da parça parası verdik etti 90 lira.ama araba patırdıyor avans ayarı tutmuyor.gittik skoda servisi uzman otoya.daha arabanın sesini duyan hüseyn usta arabanın distribütörü arızalı dedi.distribütörü değiştirdiler.felicia çıkma parça taktılar.sorun düzeldi.geçenlerde 1 ay evvel yolda ara çgiderken stop etti yine elektrik arızası verdi.bu sefer 2 ay evvel değiştirdiğimiz ateşleme beyni tekrar arıza ypmış.aradık hseyin usta bir beyin gtirdi taktık sorun düzeldi.eğer ki favoritiniz varsa size tavsiyem aracınıza yedek olarak bir adet ateşleme beyni - 1 adet endüksiyon bobini koyun.dursun.yolda falan kalırsanız işe yarar.ama siz siz olun skodayı skoda ustasına götürün.diğerleri anlamıyor.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Arabanız: favorit 136L

İleti PİCK-UP » 10 Nis 2012, 22:54

bozkurt_51 yazdı:aynı arıza 2 ay evvel benim başıma geldi.araç sabah çalışmadı.ne gazda ne benzinde.ateşleme iptal oldu yani.elektrikçi çğırdık geldi baktı senin ateşleme beynin arızalı dedi. gittik aldık 30 tl ye vika marka.getirdik taktık.araç yine çalışmadı bu sefer elektrikçi distribütörü söktü götürdü.distribütör içindeki bobin aırzalı dedi.gittik 20 tl ye onu aldık getirdi taktı.araç zar zor çalıştı.ama patırdıyor.ne benzinde ne gazda çekiyor.buna avans ayarı yapılamsı lazım dedi.benim işim bitti dedi.bizden 40 tl işçilik aldı.50 lira da parça parası verdik etti 90 lira.ama araba patırdıyor avans ayarı tutmuyor.gittik skoda servisi uzman otoya.daha arabanın sesini duyan hüseyn usta arabanın distribütörü arızalı dedi.distribütörü değiştirdiler.felicia çıkma parça taktılar.sorun düzeldi.geçenlerde 1 ay evvel yolda ara çgiderken stop etti yine elektrik arızası verdi.bu sefer 2 ay evvel değiştirdiğimiz ateşleme beyni tekrar arıza ypmış.aradık hseyin usta bir beyin gtirdi taktık sorun düzeldi.eğer ki favoritiniz varsa size tavsiyem aracınıza yedek olarak bir adet ateşleme beyni - 1 adet endüksiyon bobini koyun.dursun.yolda falan kalırsanız işe yarar.ama siz siz olun skodayı skoda ustasına götürün.diğerleri anlamıyor.

heh bizim araçta 1 adet yedek marş dinamosu , 1 adet dispiritör , 1 adet ateşleme beyni , dispiritör kapagı ve

tevzi makarası mevcut... !!! 7/24 çalışınca yedeksiz olmaz.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir