SKODAMI ??? ARAZİMİ??? EVET DOSTLAR İŞTE BU JİPİM :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODAMI ??? ARAZİMİ??? EVET DOSTLAR İŞTE BU JİPİM :)

İleti alwaysloser » 07 Nis 2012, 20:23

bi şekilde dişli lastikleri ve kendini gösteren ona uygun jant alınırsa güzel olur sanki

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti Ali Emre » 08 Nis 2012, 12:34

4 bunlar geçici lastik, 5 adet gravel lastik geliyor, biri bagaj kapağına gelecek, ayrıca takozlar çıkabilir takoz, yani muayene de problem değil. ayarlanabilir amortisöre para olsa inan bana kıyardım dostum :) rot ayarına ve balansa girecek fakat kamberin pek düzeleceğini sanmam. çünki ön salıncaklar ortadan salmalı, yükseldikçe kapanıyor. iyi niyetli yorumlarınız için teşekkürler.
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

İleti scania_seat_skoda » 08 Nis 2012, 14:27

araçınız eldeki imkanlara göre 10 numara olmuş.
bende bi aralar uydurmasyon işlere meraklıyken,eski model chevrolet pikapa ve nissan pikapa havalı süspansiyon sistemi+komresör+hava tüpü+seviye ventili takmıştım.bu araçların arkasına şanzuman,defransiyel,motor gibi ağır malzemeler koyduğumuzda araçların arkası yere oturuyordu,birazda mecburiyetten bu sistemi koymamız içap etmişti aslında.
şimdide bir araça konulmak istense bu havalı sistem 600 tl tutar sanırım parçaları.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti PİCK-UP » 08 Nis 2012, 23:31

scania_seat_skoda yazdı:araçınız eldeki imkanlara göre 10 numara olmuş.
bende bi aralar uydurmasyon işlere meraklıyken,eski model chevrolet pikapa ve nissan pikapa havalı süspansiyon sistemi+komresör+hava tüpü+seviye ventili takmıştım.bu araçların arkasına şanzuman,defransiyel,motor gibi ağır malzemeler koyduğumuzda araçların arkası yere oturuyordu,birazda mecburiyetten bu sistemi koymamız içap etmişti aslında.
şimdide bir araça konulmak istense bu havalı sistem 600 tl tutar sanırım parçaları.

adana 'da 2500 tl 'ye yapan bu işle ugraşan abilerimiz var... (airsüspansiyon)

fiyat gayet uygunmuş bu fiyata yapılsa ben bile keyfi olarak aracıma taktırrım... ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Ali Emre » 08 Nis 2012, 23:49

evet dostlar düşünülebilir. en kısa zamanda vidyolarıda upload edeceğim.
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ali Emre » 09 Nis 2012, 01:59

serdengeçti yazdı:skoda-arazi+manzara hepsi güzel de biraz yukarda tepede denize karşı güzel bir fotoğraf çekseydin.Kısırkaya'nın manzarası çok güzeldir.:idea:

dostum burası şile :) çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ali Emre » 10 Nis 2012, 22:57

isteyene istediği ölçülerde yükseltme kiti yapıp yollayabilirim arkadaşlar. ^skoda's revolution!
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

İleti bariskavuncu » 11 Nis 2012, 18:57

Selamlar arkadaşım araç manyak olmuş, bende bir avcı olarak favodan tek şikayetim önünün çok alçak olması bu sebeble taşlara değmesi bazen de çamurlu tarla yollarında ön tarafın oturup çamurda kalma riski var. Bunu sadece önlere koysak acaba nasıl olur ve maliyet ne çıkar. Bir msj atarsan ben düşünüyorum. Selamlar.
bariskavuncu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Muğla

İleti scania_seat_skoda » 11 Nis 2012, 19:43

PİCK-UP yazdı:
scania_seat_skoda yazdı:araçınız eldeki imkanlara göre 10 numara olmuş.

adana 'da 2500 tl 'ye yapan bu işle ugraşan abilerimiz var... (airsüspansiyon)

fiyat gayet uygunmuş bu fiyata yapılsa ben bile keyfi olarak aracıma taktırrım... ;)

belliki eliniz yatkın bu işlere bence kendinizde yapabilirsiniz.
ben scaniaların kabinin kendinden amörtisörlü körüklerini kullandım,kabin 1,5 ton geliyor.resimdeki gibi çeşidi çok araca en uygun olanı seçip montajını yaparsınız.tanesi 100 tl civarınndadır
körük 100*4 400 tl
yük seviye ventili 70 tl
12 volt kompresör 150 tl
hava tüpü 50 tl
hortumlar 20 tl
extra masraf cıkabilir tabiki takos vs gibi
extra seviye ventili otobus tipi takarsanız şaseden dingile bağlantı yapılıyor kasıslerdede fasır fasır ses alabilirsiniz :D
Eklentiler
kabin.jpg
kabin.jpg (48.18 KiB) 1228 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti İbrahim ALDEMİR » 12 Nis 2012, 13:24

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. baştan söyleyeyim asfaltta savrulmuyo 120 yi geçmeden gayet güzel. 25 cm yüksekliği var 195*60*15 + özel tasarımım takoz. isteyene istediği boyutlarda takoz yaptırıp yollayadabilirim. herşey favo iiçin!

Oldukça güzel olmuş, arkadaşımızın dediği gibi ön çekicilerede şöyle dişli tırnaklı bir lastik, ancak bana fazla gelir, bende önleri sadece, 5 cm gibi yükseltmek isterim, yağ kartelim harita gibi, takozları, neyden yaptırıyorsun yada yapıyorsun? fiber, aliminyum, demir,?
Emniyet kemeri, kask ve benzeri güvenlik ekipmanları insana hayatta bir yada iki kere lazım olur, umarım o zamanda kask başınızda emniyet kemeri belinizde olur...
Kullanıcı avatarı
İbrahim ALDEMİR
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim aldemir
Nereden: Trabzon
Arabanız: favorit 135 L 1992 Beyaz

İleti Ali Emre » 13 Nis 2012, 15:35

paslanmaz demir iş görüyor. takoz imalatını şilede yapıyorum max 11 cm takoz uyar. isteyen bana 0537 433 02 66 no lu telden ulaşabilir. iyi günler.
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

İleti ERTAN26 » 13 Nis 2012, 22:11

bakımsız bir araç görüntüsü var.
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

İleti Ali Emre » 16 Nis 2012, 00:04

disi tozlu ondandir :D
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

İleti roomster68 » 16 Nis 2012, 14:41

fazla hız meraklısı deilsen güzel olmuş..
ROOMSTER
roomster68
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Roomster

İleti Ali Emre » 20 Nis 2012, 19:07

dişli lastikler 1 hafta içinde elimde dostlar. sırada bu şasisiz güzele şasi, tavan sepeti, spotlar, bagaj stepnesi, tavan merdiveni, app plaka, yan reklamlar, cam filmi, kaput hava girişi, şnorkel veeee tabiki redüktörlü daimi 4x4 şanzıman var :)
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

İleti dursunsahin » 20 Nis 2012, 21:22

oeb yazdı:çekoslavaklar bu aracı görmesin fabrikayı yakarlar bir bidon benzinlen
;)

:) :) :)

1. İlginç bir deneyim.
2. Bu tarz değişimlere tabi olmuş araçlar için özel kullanım alanları oluşturulmalı.
3. "Tehlikeli". "Vazgeç". "Eski haline döndür" gibi uyarılarda bulunmadan önce, bu değişimin yeni modellerin oluşturulmasına ön ayak olabileceğini de gözardı etmemek gerek.
..::Fabia'mı seviyorum::..
..::Fabia'mı seviyorum::..
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dursun ŞAHİN
Nereden: Giresun
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiente 2006

İleti Ali Emre » 15 Eyl 2012, 12:45

arkadaşlar aracı birhayli değiştirdim en kısa zamanda fotoları yükleyeceğim. bu arada araç 6.500 tl den satılıktadır haberiniz olsun. nakite sıkıştım :/ .
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

İleti mumtazsar » 15 Eyl 2012, 16:37

hocam skodadan soguttun beni :S zevkin ayrıdır tmm da hiç olmamış bence bende yükseklik korkusu var para verselerde binmem böyle :)
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir