KOLTUK KIZAKLARI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KOLTUK KIZAKLARI

İleti TAYRAN » 06 Nis 2012, 16:04

Arkadaşlar merhaba.
Bu gün TÜV TÜRKE araç genel muayenesine gittim ama maalesef ön koltuklar yüzünden geçemedim. Arabamın ön koltuklarında hafif sallanma vardı bu yüzden geçemedim. Ustaya gösterdim kızakların pimlerinin düşmüş olduğunu söyledi, kızakların değişmesi gerektiğini söyledi, ama bu kızaklardan yok. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim.
Bu işi halledip tekrar muayeneye gideceğim.

Parçacının birisi TOFAŞIN kızaklarının uyduğunu söyledi. böyle birşey olabilirmi.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

TAYRAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERDOĞAN KANDEMİR
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMEN LX 93

İleti PİCK-UP » 06 Nis 2012, 21:15

2 tane çıkma yada sıfır spor koltuk alın takın... :))
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti oeb » 08 Nis 2012, 08:08

şaşmazda demirkan otoda var metin bey yardımcı olur
oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti phenomx3 » 08 Nis 2012, 22:36

TAYRAN yazdı:Arkadaşlar merhaba.
Bu gün TÜV TÜRKE araç genel muayenesine gittim ama maalesef ön koltuklar yüzünden geçemedim. Arabamın ön koltuklarında hafif sallanma vardı bu yüzden geçemedim. Ustaya gösterdim kızakların pimlerinin düşmüş olduğunu söyledi, kızakların değişmesi gerektiğini söyledi, ama bu kızaklardan yok. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim.

Parçacının birisi TOFAŞIN kızaklarının uyduğunu söyledi. böyle birşey olabilirmi.

Benim de sürücü koltuğunda aynı sorun var ama 2 sefer muayeneden geçti sıkıntı yapmadılar. Keyfe keder iş yapıyorlar sanırım.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti TAYRAN » 09 Nis 2012, 06:46

phenomx3 yazdı:
TAYRAN yazdı:Arkadaşlar merhaba.

Benim de sürücü koltuğunda aynı sorun var ama 2 sefer muayeneden geçti sıkıntı yapmadılar. Keyfe keder iş yapıyorlar sanırım.

Aynen öyle. Kızakları bir kere kontrol etse önemsiz bir sallantı olduğunu görecek. Aslında kızaklar sağlam, sadece içindeki bilyeler düşmüş, raylar birbirini iyi kavrıyor, ama dediğiniz gibi keyfe keder iş yapıyorlar.
TAYRAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERDOĞAN KANDEMİR
Arabanız: SKODA FORMEN LX 93

İleti bozkurt_51 » 10 Nis 2012, 21:57

ynı sıkıntı benim favoritte de var kardeş.haftaya muayene bitiyor.aracımın herşeyi tam.sağ koltuk kızakları kırılmış.sol koltukta yavaş yavaş sallanmaya başladı.bir çok yere gösterdim herkes başından savıyor.kaportacı diyor bu dşemecinin işi ben anlamam.çoğu döşemecide bu kaportacı işi diyor.ama dün akşam işten gelirken ikitelli organize sanayi bağcılar güngören sanayi sitesinde bir döşemeci buldum.gttim gösterdm adam sağolsun çok yardımcı oldu.kızakların değişmesi gerekiyor dedi.bunların kızaklar zor bulunur ama bu araca ford cargo kamyonun koltuk kızakları uyar dedi.cumartesi racı getir kızakları değiştirelim koltuğuda tamir edelim dedi.herhangi bir kaportacı işi çıkmazsa koltuk kızakları 45 lira dedi.yani iki koltuk için 90 tl parça parası dedi.50 lira da işçilik alırım dedi.cumartesi götürecem.sonuçları size yazarım.diyeceğim o ki bizim favorit koltuk kızaklarına ford cargo nun koltuk kızakları uyuyormuş.haberiniz olsun.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

İleti forman37 » 11 Nis 2012, 00:45

bozkurt_51 yazdı:ynı sıkıntı benim favoritte de var kardeş.haftaya muayene bitiyor.aracımın herşeyi tam.sağ koltuk kızakları kırılmış.sol koltukta yavaş yavaş sallanmaya başladı.bir çok yere gösterdim herkes başından savıyor.kaportacı diyor bu dşemecinin işi ben anlamam.çoğu döşemecide bu kaportacı işi diyor.ama dün akşam işten gelirken ikitelli organize sanayi bağcılar güngören sanayi sitesinde bir döşemeci buldum.gttim gösterdm adam sağolsun çok yardımcı oldu.kızakların değişmesi gerekiyor dedi.bunların kızaklar zor bulunur ama bu araca ford cargo kamyonun koltuk kızakları uyar dedi.cumartesi racı getir kızakları değiştirelim koltuğuda tamir edelim dedi.herhangi bir kaportacı işi çıkmazsa koltuk kızakları 45 lira dedi.yani iki koltuk için 90 tl parça parası dedi.50 lira da işçilik alırım dedi.cumartesi götürecem.sonuçları size yazarım.diyeceğim o ki bizim favorit koltuk kızaklarına ford cargo nun koltuk kızakları uyuyormuş.haberiniz olsun.

eğer dedıgınız gıbı ford'un kızakları oluyosa bu super bı haber :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti tanatar » 14 Nis 2012, 10:01

Koltuk kızak ayar bozukluğu hafif kusur olarak geçiyor.
tanatar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hikmet tanatar
Nereden: Elazığ
Arabanız: skoda favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir