Otomatik Cam Yapımı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Otomatik Cam Yapımı

İleti FTS » 19 Nis 2012, 00:17

Selamlar Dostlarım. Aracıma yavaş yavaş özellik katmak için kolları sıvadım. Ufak tefek ama beni mutlu edecek şeyler yapmayı istiyorum. Şimdiki sıra otomatik cam yapma ve cam kapama modülü.

Düşünsenize bi favoritin camları uzaktan kumandayla kitleyince otomatik kapanıyor :) gayet güzel bence ve cazip.

Bunun için modüller var internette pahalı birşey değil. Ama sorun kapama motoru tesisatı olmaması.

Bu olayı bilen büyüklerim bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim. ön 2 camı yaptırmam yeterli.

Neler lazımdır? Nasıl Yapılır? resimli yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. . İlgilenenlere çok teşekkür ederim şimdiden.

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti hetepe » 19 Nis 2012, 08:13

Mesela hepsiburada gibi yerlerden ikili cam motoru, bir de ikili cam kaldırma modülü alacaksınız, 150 gibi tutar, bilen birine de taktırıp 50-100 arası işçilik verirsiniz...
Kolay gelsin...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti PİCK-UP » 19 Nis 2012, 12:05

Ben Pickup'ıma 50 liraya elektrik tesisatı için Gerekli Kablo + Jak + Sigorta + Röle + İşçilik ; 50tl vermiştim. Motoru

arkadaşımla beraber takmıştık motorlar dışardan getirtmişti skoda parçacısı... ondan tam kutu içerigi yoktu.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti AhmetH » 19 Nis 2012, 16:24

bunun konusunu felicia için açmıştım forumun kendin yap bölümünü biraz karıştırırsanız bulabileceğinizi düşünüyorum konu adını unuttum felicia ön camlarının elektrikli yapılması mıydı neydi..

ama otomatik kapanma olmaz motor zamanla çok zorlanıyor ben motorları yenileyeli 2 sene oldu yine para etmez oldu elimle destekliyorum..

kola döneceğim :lol:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti PİCK-UP » 19 Nis 2012, 21:05

AhmetH yazdı:bunun konusunu felicia için açmıştım forumun kendin yap bölümünü biraz karıştırırsanız bulabileceğinizi düşünüyorum konu adını unuttum felicia ön camlarının elektrikli yapılması mıydı neydi..

ama otomatik kapanma olmaz motor zamanla çok zorlanıyor ben motorları yenileyeli 2 sene oldu yine para etmez oldu elimle destekliyorum..

kola döneceğim :lol:

evet motorları küçük oldugu için geç kapanıyor malesef

geçen sene arkadaşıma 2 tane çıkma golf 4 cam otomatiği siparişi vermiştim onlar depomda duruyor en kısa

zamanda kendi aracıma onu taktırmayı düşünüyorum. eğer olursa müthiş olacak motorları orjinal alman ve

çok büyük akü ile denediğimizde çok kuvvetli kaldırdıgınıda bizzat gördüm bakalım hayrlısı.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FTS » 19 Nis 2012, 22:04

PİCK-UP yazdı:

evet motorları küçük oldugu için geç kapanıyor malesef

geçen sene arkadaşıma 2 tane çıkma golf 4 cam otomatiği siparişi vermiştim onlar depomda duruyor en kısa

zamanda kendi aracıma onu taktırmayı düşünüyorum. eğer olursa müthiş olacak motorları orjinal alman ve

çok büyük akü ile denediğimizde çok kuvvetli kaldırdıgınıda bizzat gördüm bakalım hayrlısı.

Hocam taktırdığınızda banada görüşünüzü iletirseniz memnun olurum. Bi kaç arkadaşıma söyledim. çıkma parça satan yerlerden doğan uno gibi araçların cam motorunu sormalarını istedim. bakalım cevap ne zaman gelecek. ilginize teşekkür ederim

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti PİCK-UP » 20 Nis 2012, 14:45

işten güçten zaman bulabilirsem en kısa zamanda baktırtacam... kapı içine boyu uysun yeter her türlü olur.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir