SU EKSİLMESİ VE HARARET

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SU EKSİLMESİ VE HARARET

İleti darkram » 26 Nis 2012, 04:49

BÜTÜN SKODA CI ARKADASLARA SELAMLAR
ARKADASLAR BENİM SORUNUM SU BİDONUNDAKİ SUYUN KAPAKTAN ATMASI VE HARARET DÜZ YOLLARDA HERHANGİ BİR ŞEY YOK AMA YOKUŞLU VE TRAFİK OLAN YOLLARDA ARABA SU KAYNATIYOR KAPATTAN ATIYOR YADA BENİM GÖRDÜĞÜM O BAŞLA YERLERİDE KONTROL ETTİM KAÇAK YOK DEVİR DAYIM YAPMASA BÜTÜN BORULAR SICAK OLMAZ CONTA DİYECEĞİM YAĞ KISMINDA HERHANGİ BİR KREMSİ TABAKA YOK DÜZ YOLDA VUR GÖZÜNE YOKUŞLARDA BİRAZ ÇEKİŞTEN DÜŞÜYOR BAZEN TERMOSTAT 72 FAN 82 MÜŞÜRLERİ YENİ DEĞİŞTİRDİM BUGÜN PURSAKLARDA OTURUYORUM YOKUŞTA BAYILDI BİRAZ SONRA AÇILDI ANLAMADIM GİTTİ HARARET KIRMIZIYA KADAR GELİYOR BİRDE ENTERASANLIK VAR HARARET ORTANIN ÜSTÜNDEYKEN GÖSTERGENİN IŞIKLARINI VER FARLARI AÇTIĞIM ZAMAN İBRE FIRLIYOR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM SAĞLICAKLA KALIN

darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti Favocu » 26 Nis 2012, 05:42

Bence conta yanması belirtisi bunlar o kremsi tabaka kısmı illaki conta yanığında oluşur diye bir şey söylemek doğru olmaz bence çünkü hiç bir conta yanması problemi olmayan kişilerde de yağ kapağında kremsi tabaka görülebiliyor. Ancak farları açtığınız zaman ibrenin yükselmesi elektrik problemiyle ilgili olabilir. Conta yanması olup olmadığını anlamak için genleşme kabına giden boruyu bir elinizle sıkın diğer elinizle karburatörden gaz telini çekin ve motorun devrini 4-5 bine yükseltin şişme olup olmadığına bakın. Eğer conta yanık ise motorda oluşan başınçlı gazlar kaçak yaparak soğutma suyunuza karışabilir. Suya motordan basınçlı gazların karışması hortumlarınızın şişmesine neden olacaktır. Eğer yağ ile suyun karıştığını düşünüyorsanız yağ çubuğunu çekip kontrol edin eğer yağın içerisinde su görüyorsanız motor yağına suyun karıştığını gösterir.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

İleti PİCK-UP » 26 Nis 2012, 14:11

darkram yazdı:BÜTÜN SKODA CI ARKADASLARA SELAMLAR
ARKADASLAR BENİM SORUNUM SU BİDONUNDAKİ SUYUN KAPAKTAN ATMASI VE HARARET DÜZ YOLLARDA HERHANGİ BİR ŞEY YOK AMA YOKUŞLU VE TRAFİK OLAN YOLLARDA ARABA SU KAYNATIYOR KAPATTAN ATIYOR YADA BENİM GÖRDÜĞÜM O BAŞLA YERLERİDE KONTROL ETTİM KAÇAK YOK DEVİR DAYIM YAPMASA BÜTÜN BORULAR SICAK OLMAZ CONTA DİYECEĞİM YAĞ KISMINDA HERHANGİ BİR KREMSİ TABAKA YOK DÜZ YOLDA VUR GÖZÜNE YOKUŞLARDA BİRAZ ÇEKİŞTEN DÜŞÜYOR BAZEN TERMOSTAT 72 FAN 82 MÜŞÜRLERİ YENİ DEĞİŞTİRDİM BUGÜN PURSAKLARDA OTURUYORUM YOKUŞTA BAYILDI BİRAZ SONRA AÇILDI ANLAMADIM GİTTİ HARARET KIRMIZIYA KADAR GELİYOR BİRDE ENTERASANLIK VAR HARARET ORTANIN ÜSTÜNDEYKEN GÖSTERGENİN IŞIKLARINI VER FARLARI AÇTIĞIM ZAMAN İBRE FIRLIYOR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM SAĞLICAKLA KALIN

aynı sorun bende de vardı su eksiltme kapaktan foşurdayarak atma hava yapma vs. vs.

aşagıdaki konumda bu sorunu kökünden hallettik incelerseniz yardımcı olur umarım...

http://www.skodam.com/kendin-yap/yine-yeniden-be-951-ve-motor-yenileme-t28155.html
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti ozantavsan » 26 Nis 2012, 17:27

Benim favorit bir keresinde termostat açmamıştı.Acaba contaya birşey oldumu diye düşünür oldum.
Gözle görürülür hissedilir bir belirti yoktu.

Hararet yok.
Motor suy temiz içinde yağ vesaire yok.
Yağ çubuğunda kremsi madde yok.Yağla su karışmıyor.
Çalışmada sıkıntı yok.
Performansta düşme yok.
Son zamanda su eksiltmeye başlamıştı.Motor suyu bidonunun üstünde antifiriz olurdu hep.
Düşünüp durmaktansa verdim ustaya.
Az bir mikter deforme başlamış.Pistonlara azda olsa su sızdırma başlıyormuş.Erken teşhis ile sorunsuz halledildi.
240 tl -- çelik conta takıldı.Şu an herşey gayet . Conta işlem öncesi sorun yok görünsede , conta değiştikten sonra aracın çalışmasında farklılıklar görünüyor.

Artık su eksiltmiyor.Vitesler arası hızlanmalar normale döndü.Olamsı gerekn şekilde arabaya benzedi.
İçinizde conta ile ilgili şüphe varsa vakit geçirmeden kontrol ettirin.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti darkram » 01 May 2012, 16:33

herkese teşekkürler sorun çok basitmiş yedek su deposunun kapağı bozukmuş değiştirdim sorun ortadan kalktı......allahtan iyi bir ustaya denk geldim soksa conta diye bir sürü masrafa girecektik............
darkram
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda favorit 135 l 93

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir