favorit baskı balata !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit baskı balata !

İleti oeb » 28 Nis 2012, 22:49

-Arkadaşlar aracım daha 50.000 km de olmasına rağmen , 2 ay öncesinde almış olduğum , skoda amblemli birebir fabrikanın orjinalinde taktığı debriyaj setini buldum ve metal yorgunluğu vardır diyerek baskı , balata , ve bilya set olarak değişti .

-Ve bugün debriyaja bastım ve basış o basış araç viteslere geçmiyor ve aracımı stop ettim 2. vitese aldım çalıştırdım ve doğru ustama , zor olsada vardım.şanzuman indi ve sonuç hüsran ; balatada sorun volantda da yok ama bilya ve baskı iptal bilya dağılmış baskı bilyanın etkisiyle berbat durumda .parçaları aldık ve ustamlan parçacıma geldim .

-Oturduk kımsenın suçu yok ben 10 yaşımdan beri sanayide yetişen otomotiv sektöründe çalışan biriyim , araba 20 senedir bizde onada kıyamam sert kullanmam , parça orjinal alman fotolarınıda çektim herşey ortada , usta desen laf bile söyletmem adam gibi adam .

-Neyse aldık yenı seti bu sefer sachs marka .gerçi oda orjinali baktık benden çıkanın bilyası ile sachs'ınki farklı neyse taktık şanzumanı topladık bismillah , tamam oldu bir ayar iş bitti .

-Geleyim sonuca : parçacım DEMİRKAN OTO Metin abi , ben , Mevlüt usta ; parçacı madur eee bende öyle ustanın işçilik parası var .ustam seni üzmem dedi okadar işi içten bir canınsağolsun kardeşim ile çözdü , parçacım Metin abi aynı şekilde ben mi neyaptım , işte esnaflık ustalık bu diyerek böyle insanları kaybedeceğime benzin döker yakarım bu arabayı diyerek orta doğu ve balkanların en efendi ustası Mevlüt abime ustama makul bir işçilik (ucreti) bile sayılmaz gerçi (emeğini ödeyemem) parçacım , abilerin abisi Metin abimede burdan teşekkür edrim.

-Esnaflık ustalık budur işte (bu arada debriyaj setini alırken dikkat edin bazen orj bile sıkıntı olabiliyor)

oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti forman37 » 28 Nis 2012, 23:01

dunya uzerınde boyle esnafları boyle adamları bulmak zorlasıyo her gecen gun :) helal olsun adamlara allah daha çok versın onlarada .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti firarim19 » 28 Nis 2012, 23:01

Olmaz olmaz... bende fabia ya sacks taktırdım yenı daha biraz fıyatlı ama ıyı dıyorlar.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti forman37 » 28 Nis 2012, 23:05

evet sacks marka kalıtelı LUK 'ta oyle ben forman'ıma LUK takmıstım 150 lıraya almıstım setı o zaman gayet guzel ve yumusaktı.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti oeb » 28 Nis 2012, 23:13

sırf orjinalini buldum belki birdaha bulamam dıye değiştirmiştim hiçbir sorun yoktu debriyajda (çunki arabayı satmak enson düşüneceğimiz şey artık aileden biri gibi) neyse sonuçta insanları tanıma fırsatı buldum ve çok da ıyı oldu , çünki böyle esnaflar çok az artık , sağ olsunlar.
oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti SilverLine » 28 Nis 2012, 23:26

Her İkisindende ALlah razı olsun....ortada bi maduriyet var herkes bu durumda sıkıntıya giriyor ama sonuçta sağolsunlar halletmişler...
Kullanıcı avatarı
SilverLine
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Arabanız: Skoda GLX Silver Lİne 94

İleti fatih usta » 04 May 2012, 20:51

evet metin abi iyidir ben şaşmazdaki bütün skodacıları tanırım en iyisi metin abi dir. çınar skoda sedat abi de iyidir gidebilirsiniz . sanayi işi bir garip ben bile işimi yaptıramıyorum kendim yapıyorum . böyle esnafları kutlamalı .
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir