MGA MARKA DİREKSİYON KUTUSU...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MGA MARKA DİREKSİYON KUTUSU...

İleti phenomx3 » 29 Nis 2012, 20:04

Arkadaşlar daha önce de direksiyon kutusu hakkında fikrinizi sormuştum ve artık almak üzereyim ama!! Uzun araştırma sonucunda yan sanayilerden Nova'yı almayı düşünürken MGA adında yerli bir marka buldum. Bu marka hakkında bilgisi olan varmı? Sonuçta çin malı Nova dan daha iyimidir karar veremedim. Bir de LKS markası var???? kararsızım kararsız.... http://www.mgaspareparts.com/urun_gruplarimiz.aspx?id=15

Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti alwaysloser » 29 Nis 2012, 21:13

ben ilk defa duydum ama yan sanayi mallar çok fazla götürmüyor ben zamanında sismak almıştım 2 senede değiştim temiz çıkma araştırın olmadı orjinale yakın bişiler bulmaya çalışın gücüm yok diyorsanız kardes alın o kötünün iyisidir
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti parsanoto » 30 Nis 2012, 08:13

MGA bir Türk firmasının çinde ürettiği bi markadır.Açılımı MARTAŞ GELİŞTİRME ARAŞTIRMA.Nova yerine mga tercih etmenizi tavsiye ederim çünkü 1 sene sorgusuz sualsiz garanti veriyorlar.Parçanızda problem olursa birebir değişimi mevcut.novada garanti olayı daha zor.Kalite olarak derseniz ikiside birbirinden üstün değil.Biraz daha fazla rakam vercekseniz sismak takın derim.Tamamiyle yerli üretimdir..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat öner » 30 Nis 2012, 12:33

ben de direksiyon kutusu sıkıntısı üzerindeki orjinalse tamir ettirmeyi düşünüyorum..eger degilse yenisini alacagız mecburen kardrs marka almayı kesinlikle düşünmüyorm..deneyimli arkadaşlardan tavsiye beklıyorum.......
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti phenomx3 » 30 Nis 2012, 18:59

Benim aracınki orjinali ama Tamiri olmuyor diyorlar yada uğraşmıyorlar. sadece tıkırtı burcu değişiyor. Ben değiştirdim bu seni bayaa götürür dedi usta ama fayda görmedim. direksiyonda boşluk var ve çukurlarda lakırtı iyice arttı. üç dört ustaya gösterdim hepsi de boşluk var değişecek dediler tamir olur diyen yok. Orjinali 300 tl demişti parçacım. önceden olsa orjinal alır takardım ama aracın başka eksikleri de var ÖN DİSK+BALATA+AKS BAŞI+ARKA AMORTİSÖR'ler patlak ve maddi olarak şu sıralar güç en dipte. :( MGA VE LKS DE UZAKDOĞU MALIYMIŞ bugün öğrendim nereye el atsak çin çıkıyor karşımıza :x
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 30 Nis 2012, 19:20

alwaysloser yazdı:ben ilk defa duydum ama yan sanayi mallar çok fazla götürmüyor ben zamanında sismak almıştım 2 senede değiştim temiz çıkma araştırın olmadı orjinale yakın bişiler bulmaya çalışın gücüm yok diyorsanız kardes alın o kötünün iyisidir
ilgine teşekkür ederim. Senin şu ünal ticarete de sordum hatta seni de bahsettim Kardes için iyi şeyler söylemedi Nova ve sismak daha iyidir dedi. Parçacılar bi öyle bi böyle diyorlar o an ellerinde ne varsa o iyi oluveriyor bence. LKS markası var o da çin,taivan malı imiş bugün ana bayisine sordum o da diyor ki; LKS yi tüm Türkiyeye dağıtıyoruz. BOSCH bile uzakdoğuda ürettiriyor gerisini sen düşün....
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 30 Nis 2012, 19:24

parsanoto yazdı:MGA bir Türk firmasının çinde ürettiği bi markadır.Açılımı MARTAŞ GELİŞTİRME ARAŞTIRMA.Nova yerine mga tercih etmenizi tavsiye ederim çünkü 1 sene sorgusuz sualsiz garanti veriyorlar.Parçanızda problem olursa birebir değişimi mevcut.novada garanti olayı daha zor.Kalite olarak derseniz ikiside birbirinden üstün değil.Biraz daha fazla rakam vercekseniz sismak takın derim.Tamamiyle yerli üretimdir..
Teşekkür ederim. Parçacının birisi bana nova vika ve iki marka daha söylemişti. Bunlar çinde aynı yere ürettiriyorlar ve farklı isimlerde piyasada aynı ürünler var demişti ne kadar doğru bilemem.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatih usta » 30 Nis 2012, 22:43

kardeşim sana sıralama veriyorum 1. trw (orj.) 2. sismak 3. nova. 4. mga derim . benim direksiyon kutusu az ses var bulayım trw alacağım türkiye distribütörüne mail atacağım bakalım fiyat nedir . sismak daha hafif oluyor diğer çinlere göre
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir