Ufaktan Yenilendik

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ufaktan Yenilendik

İleti FTS » 16 May 2012, 00:28

Hayırlı geceler abilerim arkadaşlarım. Bugün bütün günümü sanayide geçirdim.

Aldığım malzemeler :
Würth motor temizleyicisi
würth ezgost tamir macunu
sol iç aks
4 adet brısk buji
Bor yağı

Yağ değişimim gelmişti sanayide okul arkadaşlarımın babaları dükkan açtılar ford servisi aslında :D ben yine ufak tefek kanallık iş olduğunda gidiyorum :)

Önce motor temizleyicisini koyduk. Aracı benzine aldım. 2000 devirde yaklaşık bi 8-9 dk çalıştırdık. sonra kanala çektik. önce yağ boşaltımı sonra sol aksı çıkardık. çıkardık ama 1 saat uğraştık. içiden çıkan 3 rot başından 2 si erimiş resmen. ne bilya var ne gömlek. direk hurdaya. bi güzel yerleştirdik. Bu sefer şanzıman yağını nereden koyacağımızı bulamadık. oraya bak yok şuraya bak yok. ordaki ustalardan bitanesi ulan bu çeklerin aklına tüküreyim yağ koymaya tapa yapmamışlar yawww deyip sinirlendi yarım saat aramanın sonundan isyan bayraklarını çektiler. bense cepte internetten faydalanarak foruma girip nereden konulacağnı buldum ve aktardım :) onu koyduk. yağ filtresi değişti ve yağ kondu. sonra motoru ısıtmak ve sol tarafı dinlemek için bi dolaşamya çıktım. araba uçak olmuş uçak. gaz verdikçe yiyo verdikçe yiyo. Öncesinde boschun 3 tırnaklı bujilerinden takılmış. dolaştınm geldim. bor yağını kattık araca. Egzostuda büyük ihtimal ben kendim yaparım fakat uğraşmak istemezsem perşembe tekrar götürebilirim. daha önce boğazdan kaçıran egzostumu kaynak yaptırmıştım. artık fazlamı yüklendik ne yaptık yine aynı şikayet. yarın bi depoyu fulleyip 50 60 km yapayım diyorum yakıt durumu için.

Geçen haftada far karartma , üst hava girişi ızgara boyama ve arka amblem boyama yaptım. Ayrıca amerikan park sistemide taktım. Fotolarını bulunca ekleyeceğim. Herkese Hayırlı Akşamlar dilerim

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti hetepe » 16 May 2012, 07:28

Eee...Hani resim??
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fatih usta » 17 May 2012, 19:40

şanzıman yağı km dişlisinden kontrol oluyor ve buradan tamamlanıyor .:)
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti FTS » 17 May 2012, 23:41

16 CBA 96

Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazza » 18 May 2012, 21:33

far karartma demişsiniz ama resimde boya farklı renkte hangi boyayı ( marka model) söylerseniz teşekkürler
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti FTS » 18 May 2012, 23:52

lazza yazdı:far karartma demişsiniz ama resimde boya farklı renkte hangi boyayı ( marka model) söylerseniz teşekkürler

Hocam eğer son resme bakarsanız karartılmış farları görebilirsiniz. Bahsettiğiniz resim gerekli yerlerin makyajından sonra çekilmiştir. Sinyal kapakları çıkartılmıştır. boyanın markası ve modelini yarın akşam söyleyebilirim.

16 CBA 96

Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

İleti gökhanduman53 » 19 May 2012, 10:32

Çok güzel olmuş kardeş.. bende pickupa yapacağım. :)
gökhanduman53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhanduman
Nereden: Rize
Arabanız: skoda Pickup

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir