Ön sol tekerden gelen cik-cik sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön sol tekerden gelen cik-cik sesi

İleti djisis » 23 May 2012, 10:49

Selam arkadaşlar,
Şu deli eden ses için ne yaptıksa olmadı,
Yavaş giderken cik cik cik hızlandıkça hızlı gelen frene dokunmamla kesilen bir ses,
Diskler değişti 2 kez, balatalar değişti 2 kez, fren sağ sol merkezleri yeniden yapıldı, pimler değişti, ne yaptıysak bir süre kesiliyor sonra tekrar başlıyor,
Fren sağ sol merkezleri yapılmadan önce balatalara baktığımızda solun sağdan fazla aşındığını ve sol balataların çatladığını fark ettik, frenci merkezleri yaparken artık eşit aşınacak demişti,
Deli etti beni başka ne yapabilirim bunun için arkadaşlar?

djisis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır AYDOĞDU
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman 135 GLX

İleti FTS » 23 May 2012, 12:19

İç akslara bi bak hocam

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti djisis » 23 May 2012, 16:11

FTS yazdı:İç akslara bi bak hocam

Söylemeyi unuttum akslar, körükler, salıncaklar, motor takozlar, kulaklar, rot başları, direksiyon kutusu kısacası ön takımda yapıldı ama hala aynı hocam :(
djisis
CLASSIC
CLASSIC

İleti volkanvolcano » 23 May 2012, 18:37

Hocam bizim favo da da aynı sol ön tekerden cik cik ses geliyordu ama bizim mesele jantın(kapak) larını tutan plastik kelepçe tam sıkmayınca jantı boşluk kalıyodu hızlanınca ses yapıyodu jantı sıkıştırınca olay çözüldü bir orayada bak istersen.
  • Erkekler büyümez oyuncakları büyür.
volkanvolcano
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan volcano
Nereden: Aydın
Arabanız: skoda favorit

İleti osti01 » 23 May 2012, 18:50

düşük bir ihtimal fren hortumu eskimiştir. (belki bunu da değiştirmişsinizdir.)
ben de aynı sorunla karşılaşmıştım arkadaşım her şeyi değiştirerek deneme yanılma yoluyla (parçacı da arkadaşım olduğundan) pimden kaynaklandığını buldu. ve bir daha öyle bir sorun yaşamadım.

en son aklıma gelen ise kaliper içerisinde çalışan pistonun kirlenmiş olabileceği
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti djisis » 24 May 2012, 08:05

ugrasvolkan yazdı:Hocam bizim favo da da aynı sol ön tekerden cik cik ses geliyordu ama bizim mesele jantın(kapak) larını tutan plastik kelepçe tam sıkmayınca jantı boşluk kalıyodu hızlanınca ses yapıyodu jantı sıkıştırınca olay çözüldü bir orayada bak istersen.

Hocam bende ki çelik jant ama orta göbek var bijonların üstünü kapatan, orayı bir kontrol edeyim,

osti01 yazdı: düşük bir ihtimal fren hortumu eskimiştir. (belki bunu da değiştirmişsinizdir.)
ben de aynı sorunla karşılaşmıştım arkadaşım her şeyi değiştirerek deneme yanılma yoluyla (parçacı da arkadaşım olduğundan) pimden kaynaklandığını buldu. ve bir daha öyle bir sorun yaşamadım.

en son aklıma gelen ise kaliper içerisinde çalışan pistonun kirlenmiş olabileceği

Hocam frenci hortumun değiştirmeye gerek olmadığını söyledi,
Kaliperdeki pistonun bakımı yapıldı sağın ve solun,
Son olarak bir ay önce pimler değişmişti, tekrar yamulmuş olabileceğini düşünüyorum şimdi, fakat gözle bir yamukluk göremedik, eğer jant ta değilse sorun pimleri tekrar değiştireceğim,

Şu da aklıma gelmiyor değil,
1 ayda 2 kere disk yamulttum, sorun bende mi yoksa parçada mı anlamadım,
Markaları şu an aklımda değil ama ucuz parça takmıyoruz,
Parçacım Ankara da şaşmaz da ki güven oto, lojistik skoda da Lütfü usta bakıyor araca sürekli
djisis
CLASSIC
CLASSIC

İleti djisis » 24 May 2012, 11:26

*** yazdı:on aks bılyalarında sıkınta vardır

Bilyaya hiç bakılmadı bildiğim kadarıyla,
Cumartesi günü sanayiye gidince ona da bakalım inş. ondadır...
djisis
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 24 May 2012, 12:30

on aks bılyalarının kecelerı yapabılır zamanla keceler yagsız kalıyo ve donerken ses yapıyo.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti oeb » 29 May 2012, 20:51

arabam daha 53 000 kmde sıfırdan bızde öntakım amortisör hepsını yaptım bu bahsettiğin ses benımde başıma peydah oldu ve sonunda poryo ve burcu değiştirdim şuan ses yok şükür. arabayı soltarafı kaldırt ve bilyanın sesını kontrol ettır
oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti djisis » 08 Tem 2012, 00:11

oeb yazdı:arabam daha 53 000 kmde sıfırdan bızde öntakım amortisör hepsını yaptım bu bahsettiğin ses benımde başıma peydah oldu ve sonunda poryo ve burcu değiştirdim şuan ses yok şükür. arabayı soltarafı kaldırt ve bilyanın sesını kontrol ettır

Uzun bir aradan sonra tekrar geldim,
Bilyalara baktı değiştirmeyelim dedi Lütfi usta ama geçen sol merkezin pimleri yamulmuştu onlar değişti ses biraz azaldı, artık müziğin sesini açarak sesi duymamaya çalışıyorum
djisis
CLASSIC
CLASSIC

İleti djisis » 19 Ağu 2012, 11:19

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra sesin nereden geldiğini bulduk,
Şanzumanın km. dişlisinden (Teli değil şanzumanın içine giren dişli) geliyormuş, şaka gibi...
djisis
CLASSIC
CLASSIC

İleti tako61 » 28 Haz 2015, 00:27

mrblar bende sehir halindeyken sanki sağ ön tekere taş ya da çivi girmiştak tak yere vuruyor metal sesi hızlanınca sesde hızlanıyor ...tekere baktım tekerde taş çivi vs hiçbişi yok ....
tako61
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Tarık Coşan
Nereden: Trabzon
Arabanız: Skoda Fabia Hb 2005

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir