BENİM İLK'İM DE BU... "Yorum lütfen"

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BENİM İLK'İM DE BU... "Yorum lütfen"

İleti cobweb » 14 Haz 2012, 15:10

Kindred Brujah yazdı:Ya şerçeye skoda verilir mi yaaa... Soru mu bu şimdi :) Paran m çok senin arkadaşım :) serçeyi alıcaksın , en az 1000 lira masraf yapıcaksın, elindeki arabadan olucaksın heyecan arama :) serçe alacağına borç al daha az zarara girersin :D

ugurcakir55 yazdı:Evet arkadaşlar bir kaç gündür takas için bir abimiz aramıştı bugün buluştuk,

1991 model Serçe, spor modifiye :)

Üste 1000 veriyor?

Serçe 70.000 de ama kaporta biraz sorunlu...

Nedir Sizce ?

SERÇE vs FAVORİT
55 ATA 929
Burak'a katılıyorum aman haa

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti esesefesi26 » 14 Haz 2012, 15:15

Arkadaşım diğer arkadaşların dediği gibi favodan şaşma favolar bence çok güzel araba.
esesefesi26
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Eskişehir
Arabanız: skoda favorit

İleti ugurcakir55 » 14 Haz 2012, 15:46

Peki Lada Samara ya ne dersiniz?

Yine üste 1000 tl veriyor başka bir vatandaş...

93 Model 160 binde. Kaporta fena değil sanayide balatacıdan...
İnternette 4.000 liraya da ilanı var.

Yani genel olarak LAda Samara ve Favorit cok yakın birbirine ve ben eski ladacıyım sizlere şöyle bir soru sorsam;

Aynı segmentte model ve km vb. tüm şartlar aynı iken Lada mı Favo'mu?

Favosu olmayanlarda yorum yapsınlar lütfen...

(Bu arada anti-tofaş durumum hat safhada yine önüme bir şahin geldi, abart egsozzzzlu salak bişe, otturma organını yırtıyor herif :) Şöfor yanındaki de ayagını camdan cıkarmıs...

Merak etmeyin, sol dikiz aynamla soktum ayağını içeri :)
Hayat, Ha KaLK... 55 "A"TA 929
ugurcakir55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: UĞUR ÇAKIR
Nereden: Samsun
Arabanız: FAVORİT LX

İleti erdogan2734 » 14 Haz 2012, 22:42

Gaz olayını kafana hiç takmıyacaksın ben ilk aldığım zaman forumda mustafa kardeşimiz var kafasını beynini yedim. Yok şöyle olur yok böyle olur diye. Abi bi bakarsın hiç yakmaz bi bakarsın çok yakar bu arabalar böyle sonuçta altında 2012 model dizel bir araç yok. Geçen benim şirket aracını ölçtüm 2011 fiorino 0.210 kuruş civarında. Düşünsene bizim araçlar yeri geliyor 0.200 kuruşa kadar düşüyor. Ben çok düşündüm şahinmi favomu derken gittim aldım. Hiçte pişman olmadım allahımda pişman etmesin. Hayırlı geceler.
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdoğan hallaç
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 93

İleti ugurcakir55 » 15 Haz 2012, 13:11

Amin...

BEnim sol aks tak tak tak yapıyor :( Değişme zamanı geldi galiba
ugurcakir55
CLASSIC
CLASSIC

İleti ramazanünlü » 17 Haz 2012, 09:20

arkadaşlar aslında favolar çok yakmıyor ilk zamanlar bende bu proplemleri yaşadım ama şükür gaz sistemini degiştirdikten sonra düzeldi şimdi burda ne yaktıgını desem inanmıcaksınız onun icin demiyorum
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak

İleti casper67 » 30 Haz 2012, 16:32

kardeşim öncelikle kazasız belasız kullanmak nasip etsin benimde skodayı geçen sene aldım 5.00o .TL lpg taktirdim bir ki bakım 6.000 tl geldi aldığımda ooo herkes birşey dedi çok pahaldıa vs ama sorarsan o günden bugüne ne kadar masraf ettin yağ lastik değşimi harici sanayii uğramadım arabanın iyiö olduğuna inanıryorsan değerinden fazla para vermek zarar ettirmez kaldiki gördğüm kadarı ile temiz araca benziyor güle güle kullan :)
casper67
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celal
Nereden: Zonguldak

İleti efekentli » 14 Tem 2012, 17:15

slmlar,bir buçuk yıl önce serçelere bakıyordum netten,hatta 200km uzakta bir yere arkadaşlada gittim bakmaya,hepsinde kronik olarak ön cam direklerinin ızgara tarafında kırık yada çatlama var.difarensiyel ötme sorunları cabası,parçalarıda skoda dan daha nadir bulunuyor artık ve daha pahalı.serçeden vazgeçtim,biraz daha üstüne koyup,az yakan,parçası bulunan,çürüme sorunu az olan,kullanması rahat olan,kısacası 5000-7000 arası bu özellikte bir araç baktım,en uygun olarak da skoda formanı buldum,bildiğim birinden aldım bir buçuk yıl önce aracımı,3.sahibiyim.orjinal km,orjinal boya ve de çürüksüz.iyikide skoda almışım,şu anda 20 tl gaz ile şehir içinde 85 km yapıyorum.ilk zamanlar tüketim fazlaydı.gitmediğim gazcı kalmadı,hepsi de makinayla yaptıkları için sonuç aynı,yani yüksek.ama tamircim bir ayar yaptı artık kimseye elletmem.tabi bunun için buji ve kabloları ve kapağını değiştirdim.sürüş keyfi mükemmel bir araç.biraderlerde kartal var,ama skoda zevki veremiyorlar.aks olayına gelince,korkma çok ses yapsa bile kopmaz,zamanında değiştirmek en iyisi ama sen serçeden vazgeç bence....
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti ugurcakir55 » 20 Ağu 2012, 08:43

TEşekkürler Skoda kardeşliği...

Ben bu aralar kaşınıyorum galbia :) Az daha ascona sunroof 86 model dizel alıyordum ve kararım kesinki aracımdan vazgeçmicem. Bi kolcak aldım sankı golfe bınıyorum arkadas :)
ugurcakir55
CLASSIC
CLASSIC

İleti ugurcakir55 » 20 Ağu 2012, 17:50

ARkadaşlar Favomun manuel camlarını otomatik yaptırıcam ne öneriyorsunuz ? (SAMSUN)
ugurcakir55
CLASSIC
CLASSIC

İleti ugurcakir55 » 04 Arl 2012, 20:54

Değerli Kardeşlerim, Uzun zaman sonra tekrar kafaınızı şişirmeye karar verdim çünkü aracımı geri aldım.

Başıma olaylar geldi araçla ilgili ;

Önce egsoz ağzı taktırmıştım rolantide pırpır diye çalışıyor adam bişe olmaz demişti bende almıştım, sonra sesii hoşuma gitti ve ben arabayı her tofaşlı kardeşlerin ışıklarda yaptığı hareketlere istinaden 3bın-6 bın devir arasında kullanmaya başladım. :) Napimmm gaza gelmek bu galiba. Sonra araç arkasından beyaz dumanlar gelmeye başladı bildiğin sinek ilacı arabaları gibi :(

Neyse conta yakmış, ustaya gidildi. COnta taşlama vs. Sol aks, egsoz contaları hava yağ devirdaim derken 700 lira gitti..

Gelelim soruma;

Ben bu araçla yalan yok cok yuksek devırlerde kullanıdıgm oldu fakat eskiden 4000 devirde çıkardıgı motor sesi şimdi 2300 devirdekı ıle aynı :( Sankı araba altımdan kacıp gidicekmiş gibi guven vermiyor.
* Bunun contayla yada yapılan işle ilgisi varmıdır?
* Ani kalkarsam sağ ön lastik tarafından titreme ile kalkıyor, motor kulağı hatası gibi değil ama...
* farklı bir usta bu egsozun agzını değiş rahat cıkıs vermiyor dedi. (ayrıca eskıden aracın egsozundan gelen duman şimdi hiç yokk, yeni araclarda bile duman bariz belli iken benımkı sadece elini koyarsan sıcaklık veriyor duman dan eser yok? Sanırım bu da kötü bişe :) Ustalarım yorumlarınızı bekliyorum....
ugurcakir55
CLASSIC
CLASSIC

İleti favocu41 » 09 Arl 2012, 02:02

bu işler böyle abicim düştünmü vururlar.2 sene önce 95 hatasız broadwayım vardı 7750 ye vermediğim arabayı 6500 e zor sattım.malesef sıkıştınmı tepene biniyolar hemen.ama araban 5000 5500 yapar düzgünse.bende suan aynı rengi var 93 lx 5500 veriolar ama satmıyorum.
bu paralara binilcek en iyi araba bu favo.
yakıt az parça ucuz bide soğuk iklim arabası olduğu için kaportası hemen çürümez.
benden tavsiye üzülürsün elinde tutmaya bak favonu.. ;)
Skoda Das Auto Fakurun Arabasi
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cenk giray
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Green fog

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir