30 tl lik gazla 280km yol yaptım?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

30 tl lik gazla 280km yol yaptım?

İleti fatih usta » 02 Tem 2012, 21:27

ya arkadaşlar bizim arabalar anladığım kadarıyla gazın kokusu ile çalışıyor bu değerler süper . benim araba da 16 19 kr arası yakıyor 1.5 sene önce şahin vardı bende gaz 190 2000 lira arası iken 25kr yakıyordu

Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti tarık » 04 Tem 2012, 00:01

Bendede broadway vardı yakıt sorunum vardı yapmadığım denemediğim yol kalmadı full motor bakımı yaptım olmadı bi sinirle sattım şuanki skodamın bakımsız haldeki değerlerin yanından bile geçemedi çok memnunum favorit im yakıtından kerata bide yokuşlarda bayılmasa süper olcak
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti ozantavsan » 04 Tem 2012, 00:31

Merhaba arkadaşlar , 2 yıllık uğraş sonrası bir çok bakım ,değişiklik , üst kapak contası ,lpg mikseri,filitresi,michelin energy saver lastiklere rağmen yakıtımda değişim olmadı.

Şehiriçi 30 kuruş yakıyor.Şehirdışı 20 kuruş filandır sanırım.

Ama aracımda çekiş düşüklüğü , yokuşlarda bayma hiç yok.Araç yüklüde olsa gram değişiklik yok.Araçta tek ben varken nasılsa arabayı doldur yine aynı.

Bu da demek oluyor ki 30 kuruşun hakkını veriyor.Çekiş düşük olsa nazlansa fazla diyeceğim.
Ben yakıt işini boşverdim.Öyle rahatım ki marşa basıyorum geziyorum.
Araçta sorun vesaire yok.Sadece benzinlikte yıkıyorum.Eskisi gibi uğraşmıyorum.Keyfi orasına burasına bakıyorum.Maşallah diyeyim.
---------------------
Sadece üzerinde çalıştığımız Plasma ignition (CDI - kandansatör deşarj ateşleme) konusu var.
Bujilere giden voltajı 48 kv civarına yükseltip plasma ateşleme oluşturuyoruz.Denemeler devam etmekte.Araca uygulama en son nokta.MSD gibi yani.İşlerden dolayı yavaş yavaş uğraşıyorum.Fikriniz olması açısından bir iki vidyomu paylaşmak istiyorum.Uzun süredir foruma birşey yazmıyordum.Ama hergün bir bakıp çıkıyorum.

Bu pazar sizlere biraz vidyo hazırladım.Ses biraz geriden gidiyor kusura bakmayın..

http://youtu.be/zJ2SdEcH5HI

Ben ve çalışma odam.. Inverter'ı anlatırken 350volt demişim 350 watt olacak.Ayrıca çok sayıda "gördüğünüz gibi" sözü kullanmışım farkında olmadan ,kusura bakmayın.

------------------------------

http://youtu.be/sXsoH2CF8Zc Şarkı söyleyen bujim

Plasma Hoparlör vidyom.Ateşleme bobini sürücü devresine verdiğimiz müzik sinyalini oluşan ark vasıtasıyla hoparlörsüz dinliyoruz.

----------------------------------

http://youtu.be/-9IBf5rLb0M Plasma Ses vidyom

Plasma ateşlemeyi merak edenlere devre şemasını veriyorum.Ben bir iki değişiklik yaptım devrede ,bu orjinal hali.
Eklentiler
PlasmaIgnitionFinal.gif_thumb.png
Plasma ateşlemeyi merak edenlere devre şemasını veriyorum.Mevcut ateşleme sistemine dokunmadan monte ediliyor.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti bekocan » 07 Tem 2012, 10:36

ozantavsan yazdı:Merhaba arkadaşlar , 2 yıllık uğraş sonrası bir çok bakım ,değişiklik , üst kapak contası ,lpg mikseri,filitresi,michelin energy saver lastiklere rağmen yakıtımda değişim olmadı.

Şehiriçi 30 kuruş yakıyor.Şehirdışı 20 kuruş filandır sanırım.

Ama aracımda çekiş düşüklüğü , yokuşlarda bayma hiç yok.Araç yüklüde olsa gram değişiklik yok.Araçta tek ben varken nasılsa arabayı doldur yine aynı.

Bu da demek oluyor ki 30 kuruşun hakkını veriyor.Çekiş düşük olsa nazlansa fazla diyeceğim.
Ben yakıt işini boşverdim.Öyle rahatım ki marşa basıyorum geziyorum.
Araçta sorun vesaire yok.Sadece benzinlikte yıkıyorum.Eskisi gibi uğraşmıyorum.Keyfi orasına burasına bakıyorum.Maşallah diyeyim.
---------------------
Sadece üzerinde çalıştığımız Plasma ignition (CDI - kandansatör deşarj ateşleme) konusu var.
Bujilere giden voltajı 48 kv civarına yükseltip plasma ateşleme oluşturuyoruz.Denemeler devam etmekte.Araca uygulama en son nokta.MSD gibi yani.İşlerden dolayı yavaş yavaş uğraşıyorum.Fikriniz olması açısından bir iki vidyomu paylaşmak istiyorum.Uzun süredir foruma birşey yazmıyordum.Ama hergün bir bakıp çıkıyorum.

Bu pazar sizlere biraz vidyo hazırladım.Ses biraz geriden gidiyor kusura bakmayın..

http://youtu.be/zJ2SdEcH5HI

Ben ve çalışma odam.. Inverter'ı anlatırken 350volt demişim 350 watt olacak.Ayrıca çok sayıda "gördüğünüz gibi" sözü kullanmışım farkında olmadan ,kusura bakmayın.

------------------------------

http://youtu.be/sXsoH2CF8Zc Şarkı söyleyen bujim

Plasma Hoparlör vidyom.Ateşleme bobini sürücü devresine verdiğimiz müzik sinyalini oluşan ark vasıtasıyla hoparlörsüz dinliyoruz.

----------------------------------

http://youtu.be/-9IBf5rLb0M Plasma Ses vidyom

Plasma ateşlemeyi merak edenlere devre şemasını veriyorum.Ben bir iki değişiklik yaptım devrede ,bu orjinal hali.

400 v luk kondansatör ayaklarına bir adet diyat bağla şarz tutmaması lazım
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Arabanız: 93 favorit

İleti yabani » 07 Tem 2012, 21:24

Longlovee yazdı:slm arkadaşlar bu hafta ankaradan izmit/kandıra/kerpeye tatile gittim...127tl ile 820km yol gittim.....0,154 kuruş yaktı...

Bu havalarda (30 derece üzeri sıcak havada yani) bu rakamlar şehirlerarası yol için gayet normal. hatta gayret edilirse biraz daha düşüğü bile çıkabilir.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti h.akmansoy » 12 Tem 2012, 15:43

burdur antalya, (şehir içi-dışı) 335KM 55TL'lik gaz. 0,165 KR KM'de. bu kadarını beklemiyordum. çok şaşırtıcı :)
h.akmansoy
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hkmnsy
Nereden: Burdur
Arabanız: 94" favorit 135 lx

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir