fan kafasına göre çalışıyo

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fan kafasına göre çalışıyo

İleti murat öner » 26 Haz 2012, 09:25

selamlar,93 favorit lx im var 2 yıldır kullanıyorum bugune kadar termostat ve fan sorunsuz hep aynı noktata da çalışıyordu termostat ta sorun yok her zaman kı yerın de açıyor fan müşürünü degişmemıze ragmen 82-68 lik bazen normal degerinde.bazen yukarı da ,bazen de hiç açmıyor.direk fan dügmesiyle idare ediyoruz..bi çaresini bulamadık.termostat ve müşürü degiştirdik..74 lük termostat farkeden hiç birşey olmadı..

murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti firarim19 » 26 Haz 2012, 10:04

fanın kendi devresini ve kablolarını kontrol edin içerisinde şase veya temassızlık olabilir.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti PİCK-UP » 26 Haz 2012, 12:53

sistem hava yapıyorsa fan bir çalışır bir çalışmaz havasını alırsın misal 3 defa çalışır 4. kez çalışmaz

üst kapak contası ve üst kapagın işlem görmesi gerekmektedir. su eksiltme , titreşimli çalışma , yağa su karışma

eksozdan beyaz duman atma bunlarda son aşamalarda olur...

geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti murat öner » 27 Haz 2012, 11:54

bir ay önce motor yagı suya karıştı..motor üst kapagı ve sıvı genleşme kabı tereyayı gibi yag tutmuştu..üst kapak contası degişti temel marka..eskisi de temel markaymış..fan müşürü ,hararet müşürü,termostat kontrol edildi..hiç bir sıkıntı yok. üst kapakta sorun yok.müşür 82-68..termostat 74 derecelik..radyotör orjinal ..bir arkadaş yagın suya karışmasın dan sonra radyotör de tıkanıklık olacagını söyledi bana mantıklı geldi..radyotör temizligine 50 lira..istediler,,kararsız kaldım temizletmeden randıman alamam diye ..yenisini almak daha mantıklı geldi..ilk önce bi radyatör temizleyici sıvı döküp öyle deneyecegim..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 27 Haz 2012, 12:59

alakasız bir durum ben 8 yıldır babam ise 19 yıldır sürekli skoda kullanıyoruz böyle birşeyle karşılaşmadık...

fan muşuru değişti diye bozulmayacak anlamına gelmez size tavsiyem fiat tipo -tempra yazlık fan muşuru var

ondan almanız olacak ve fan motorundaki jaklarıda değiştirin ; ((muşura baglanan jakları))
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti murat öner » 11 Tem 2012, 09:41

motor yagı nı suya verdi gene az bişey..araç hararet görmedi.usta üst kapagı söküp temizledi sogutma suyuna bi tıkayıcı ilaç koydu şimdilik sorun yok ama bana güven vermedi.fan güzensiz çalışmaya devam ediyor .gözümüz hararette fan açmayınca direk fan dügmesine basıp idare ediyoruz...tadım tuzum kaççtı ...uata kapakta ve contada sorun yok diyor ..ama bu yag sogutma suyuna nerden giriyor,diyorum cevap veremiyor..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 11 Tem 2012, 09:53

Çok ilginç bir sorununuz var. Ustanın çözememesi de ayrıca ilginç. Bence düşük dereceli bir fan müşiri taktır, Semih arkadaşımızın dediği gibi fan motorundaki ve hararet müşirindeki erkek ve dişi jakları kontrol ettir, değişmesi gerekenleri değiştir oksitlenmiş ve iletkenliklerini kaybetmiş olabilirler.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir