arka silecek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arka silecek

İleti volg » 09 Tem 2012, 01:08

merhaba arkadaşlar!
benim favomun arka sileceği kontağı 1 konumuna getirince kendi kendine çalışmaya başlıyor,3-4 kilometre gidince duruyor.elektrik aksamına birşeyler bağlayıp çıkarmadım.silecek kolunu da kontrol ettim.kolu çekince silecek hızlanıyor ilginç.kolda sorun yok kısa devre filan.bir de kontak anahtarının arkasındaki kablo bağlantısını fotoğraflayabilirmisiniz,benimkinden kırmızı bir kablo çıkmış (ama herşey çalışıyor normal olarak) acaba nereden? saygılar

volg
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 LX

İleti MadloveR » 11 Tem 2012, 09:40

Arkadaşım sorunun büyük ihtimalle silecek kolundan. Seninki bir müddet sonra duruyormuş benimki kontağı açtığım zaman, kontok kapatana kadar çalışıyordu. Benden önceki sahibi çin malı kol taktırmış, orijinaliyle değiştirdim sorun düzeldi. Dediğim gibi sen silecek kolunu kontrol ettir.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti volg » 17 Tem 2012, 23:43

kolu değiştirmedim ama şöyle birşey yaptım.silecek motoruna giden kabloları motor yakınındaki ekten ayırıp yer değiştirerek bağladım,1 haftadır sorun yok normal çalışıyor. :) kontak anahtarım bozulmuştu 0 masrafla tamir ettim.şu kırmızı kabloyu resimleyecek arkadaş yok mu :( saygılar...
volg
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir