Geri vites müşürü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Geri vites müşürü

İleti Favocu » 19 Tem 2012, 11:22

Geri vites müşürünün kablolarından birisinin girdiği yerlerden koptuğunu gördüm. Geri vites müşşürünü kendim değiştirmeyi düşünüyorum ancak aklıma takıldı. Geri vites müşürünün arkasında şanzıman yağı var mı? Yani müşürü değiştirmek için söktüğümde şanzıman yağı boşalır mı? Yoksa yağla uğraşmamak için öylece bırakmayı düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti sainz » 19 Tem 2012, 16:21

onurcelikors yazdı:Geri vites müşürünün kablolarından birisinin girdiği yerlerden koptuğunu gördüm. Geri vites müşşürünü kendim değiştirmeyi düşünüyorum ancak aklıma takıldı. Geri vites müşürünün arkasında şanzıman yağı var mı? Yani müşürü değiştirmek için söktüğümde şanzıman yağı boşalır mı? Yoksa yağla uğraşmamak için öylece bırakmayı düşünüyorum.

Tam bilmiyorum ancak sökmeye niyetlendiysen bile araç bir müddet olduğu yerde kaldıktan sonra sökmelisin. Her ihtimale karşı da elinde tapa niyetine kullanabileceğin bir şeyi hazır tutmalısın. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Favocu » 19 Tem 2012, 17:58

Tavsiyeniz için teşekkürler, şimdilik vazgeçtim. Muyenede de geri vites lambasının yanmaması hafif kusur olarak geçiyormuş.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bekocan » 03 Ağu 2012, 20:23

onurcelikors yazdı:Tavsiyeniz için teşekkürler, şimdilik vazgeçtim. Muyenede de geri vites lambasının yanmaması hafif kusur olarak geçiyormuş.

müşürü söktüğünde az bir yağ akar bir kaç damla zaten hemen yenisini takacağından anlık söktak korktuğun kadarda yap kaçmaz rahatlıkla sök tak
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Arabanız: 93 favorit

İleti MadloveR » 04 Ağu 2012, 00:15

Benim favonun da geri vites lambaları düzensiz yanıyo. Müşürden galiba ben de değiştireyim diyorum ama geri vites müşürü nerde bilmiyorum. Cahilliğimi mazur görün yardımcı olabilir misiniz?
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti Favocu » 04 Ağu 2012, 05:53

MadloveR yazdı:Benim favonun da geri vites lambaları düzensiz yanıyo. Müşürden galiba ben de değiştireyim diyorum ama geri vites müşürü nerde bilmiyorum. Cahilliğimi mazur görün yardımcı olabilir misiniz?

Şanzımanın sağ alt tarafında. Büyük ihtimalle müşüre takılan kablolardan birinde temassızlık vardır. Kablonun ucunu biraz sıkıştırıp yerine takınca düzelecektir.

Ben konuyu açtıktan sonra yağ vs. uğraşmamak için vitesin arkasına küçük bir elektrik anahtarı çektim. Şimdi vitesin hemen arkadasında küçük bir düğme var. Basınca geri vites lambası yanıyor. :)
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MadloveR » 07 Ağu 2012, 13:47

Müşürün fişlerinden biri hafif kopmuş, temassızlık yapıyomuş. Ben oynarken elimde kaldı :) Haftasonu değiştiririm inşallah.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MadloveR » 10 Ağu 2012, 11:21

Dün müşürü değiştirdim. Fakat acı bir tecrübe yaşadım. Müşürü çıkardıktan sonra takacağım tapa küçük geldi, şanzıman yağı akmaya başladı. Bende baktım yağ epey eskimiş tamamını boşalttım. Bir bakıma iyi oldu yağı yenilemiş olduk :)
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bülent Elibol » 13 Kas 2012, 20:10

Yağ akacak.Müşürü söktüğün gibi.
Tekirdağ/Çorlu Skoda'cı Bülent Elibol Zafer Mah.Yeni Sanayi Sit.Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Cad.No:2 A8-11 Blok
GSM:05355216500
www.skodacorluservis.com
ototeknikcorlu@hotmail.com
Bülent Elibol
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Elibol
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia Combi 1.3 Mpi

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir