hararet götergesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hararet götergesi

İleti judgeof_06 » 19 Tem 2012, 13:49

slm forumdaşlar benim hararet göstergesi calışmıyor benden önceki sahibi direksiyonun altına ek fan acmak için anahtar yaptırmış ama ben yinede korkuyorum acaba hararet yükseldide fan açmadımı diye. bu göstergeyi kendim yapabilirmiyim yardım edecek arkadaşımız varsa cok sevinirim yada olmadı ankarada yaptıracak bir usta varsa yönlendirirseniz sevinirim... saygılar...

judgeof_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 kx

İleti firarim19 » 19 Tem 2012, 16:27

Hararet müşürü bozuk olmalı.bir skodacıya uğrayın kontrol etsinler. ibrenin kendisinin bozulanına hiç rastlamadım yüzde99.9 müşür.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti djisis » 19 Tem 2012, 16:28

judgeof_06 yazdı:slm forumdaşlar benim hararet göstergesi calışmıyor benden önceki sahibi direksiyonun altına ek fan acmak için anahtar yaptırmış ama ben yinede korkuyorum acaba hararet yükseldide fan açmadımı diye. bu göstergeyi kendim yapabilirmiyim yardım edecek arkadaşımız varsa cok sevinirim yada olmadı ankarada yaptıracak bir usta varsa yönlendirirseniz sevinirim... saygılar...

Hocam müşürün bozuk olmadığından emin misin?
Müşürün uçlarını bir metal (tornavida vb.) ile birbirine kısa devre yaptığında göstergenin tavan yapması lazım, göstergenin bozuk olması zor gibi geliyor ve ya termostat açık kalmıştır ve suyun ısınmasını beklemeden sürekli radyatöre gönderiyordur, ondan dolayı hararet hiç çıkmıyordur...
djisis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır AYDOĞDU
Arabanız: Forman 135 GLX

İleti alwaysloser » 19 Tem 2012, 19:00

denildiği gibi önce müjüre bakın bi to elektirikçiye gidin en on ihtimal göstergeyse adanada var uygun fiyata temin edebilirm
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti jawacı » 19 Tem 2012, 19:18

judgeof_06 yazdı:slm forumdaşlar benim hararet göstergesi calışmıyor benden önceki sahibi direksiyonun altına ek fan acmak için anahtar yaptırmış ama ben yinede korkuyorum acaba hararet yükseldide fan açmadımı diye. bu göstergeyi kendim yapabilirmiyim yardım edecek arkadaşımız varsa cok sevinirim yada olmadı ankarada yaptıracak bir usta varsa yönlendirirseniz sevinirim... saygılar...

müşürün fişi çıkmış olabilirmi
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti judgeof_06 » 20 Tem 2012, 13:07

şimdi şöyle birşey var su bayağı ısınana kadar fan açılmıyo ve göstergede çok ufacık bir oynama oluyor. Müsür fişi nerede acaba söylermisiniz...
judgeof_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Arabanız: skoda favorit 135 kx

İleti djisis » 20 Tem 2012, 16:02

judgeof_06 yazdı:şimdi şöyle birşey var su bayağı ısınana kadar fan açılmıyo ve göstergede çok ufacık bir oynama oluyor. Müsür fişi nerede acaba söylermisiniz...

Hocam aracın önünde durduğun zaman üsten baktığında radyatörün sol tarafında olması gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam, hararet ufacık ilerliyorsa termostatın açık kalma ihtimalide var, önce müşürü bi kısadevre yapıp gösterge tavan yapıyor mu ona bak yapıyorsa ya müşür arızalı yada termostat,

Aslında bu sıcaklarda müşürde sorun varsa hararet yapma ihtimali artar gibi geliyor bana...
djisis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır AYDOĞDU
Arabanız: Forman 135 GLX

İleti jawacı » 20 Tem 2012, 18:05

judgeof_06 yazdı:şimdi şöyle birşey var su bayağı ısınana kadar fan açılmıyo ve göstergede çok ufacık bir oynama oluyor. Müsür fişi nerede acaba söylermisiniz...

verdiğim link te felicia yı göstermiş ama favoritinki de aynı yerde. üzerinde iki tane fiş yeri var. gerçi hararet göstergesinin az da olsa çalıştığını yazmışsın ama müşür de arızalı olabilir. fanın geç açması fan müşürü değerleri yüksek olabilir. daha düşük dereceli takın. fan müşürü de radyatörün sol alt köşesinde. motor sıcakken sökmeyin sıcak su yakar.

kendin-yap/felicia-hararet-musuru-degistirme-t13046.html" rel="nofollow" rel="nofollow
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti MadloveR » 21 Tem 2012, 23:46

Müşüründen ziyade hafif oynama oluyorsa bence termostatın sürekli açık kalıyor. Yüksek ihtimalle düşük dereceli termostat takılı. Önce müşürü kontrol et kısa devre yapınca hararet göstergen yükseliyor mu? Müşürde sıkıntı yoksa 88 lik termostat taktır.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti despedida » 22 Tem 2012, 01:19

LOJİSTİK SKODA SERKAN...ŞAŞMAZDA...TEL 05327747054 SKODAM COM DAN MÜJDAT DERSİNİZ...
despedida
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: müjdat arıkkan
Arabanız: skofa favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir