otomatik jikle

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

otomatik jikle

İleti darkram » 07 Ağu 2012, 18:12

skodacı arkadaslar herkese kolay gelsin benim sorunum jikle arabayı ilk çalıştırdığımda eskiden yukle rolentide çalışır sonra normale dönerdi şimdi tekleyerek rolanti çok düşük çalışıyor bir süre gaz verdikten sonra normale dönüyor tahminim jiklede birsorun var ve bir süredir gazkokusu geliyor
heryeri kontrol ettirdim eksozdan çiğ gaz geliyor jikleden yaparmı bujiler kaploları yeni değişti ve ankarada bu jikle ayarını yapabilecek iyi bir usta varmı.teşekkürler

darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti fatih usta » 07 Ağu 2012, 19:59

otomatik jiklenin gerdirme yayı kopmuş olabilir bir ustaya göstermekte fayda var
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti PİCK-UP » 07 Ağu 2012, 20:03

arkadan kablosuda kopmuş olabilir başımıza gelmişti...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti sainz » 08 Ağu 2012, 09:38

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti darkram » 08 Ağu 2012, 11:15

neresinden ayarlanıyor sainz
darkram
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti sainz » 08 Ağu 2012, 14:33

darkram yazdı:neresinden ayarlanıyor sainz

İnanın hatırlamıyorum. Yalnız gittiğiniz karbüratörcüler hep "ayarladım" deyip sadece ve sadece zemberek gerginliğini ayarlıyorlar. İşini iyi yapan bir karbüratörcüye durumu anlatıp tam soğukken jikle kelebeğinin açıklığının ayarlanması gerektiğini anlatıp çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Ancak bulacağın karbüratörcü ezbere iş yapan birisi olmamalı. Her karbüratörü Tofaş karbüratörü zannedenlerden uzak durun.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti PİCK-UP » 08 Ağu 2012, 20:54

sainz yazdı:
darkram yazdı:neresinden ayarlanıyor sainz

İnanın hatırlamıyorum. Yalnız gittiğiniz karbüratörcüler hep "ayarladım" deyip sadece ve sadece zemberek gerginliğini ayarlıyorlar. İşini iyi yapan bir karbüratörcüye durumu anlatıp tam soğukken jikle kelebeğinin açıklığının ayarlanması gerektiğini anlatıp çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Ancak bulacağın karbüratörcü ezbere iş yapan birisi olmamalı. Her karbüratörü Tofaş karbüratörü zannedenlerden uzak durun.

parçalar koyarlar haa dikkat edin... sadece skoda ile ugraşan dışında elletmeyin aksi taktirde daha iflah olmaz

o karbüratörden..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir